Błędy, które popełniasz podczas opalania

10. Błąd: Za mało kremuNie oszczędzaj na kremie ochronnym, upewnij się, że posmarowałaś całe ciało. Nałóż ilość kremu rozmiaru przynajmniej 50 groszy na dłoń i posmaruj twarz. Podobne ilości zastosuj na ręce, a większe ilości (wielkości 5 zł) nakładaj na nogi i klatkę piersiową. Nie zapominaj o stopach i palcach stóp!
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

10. Błąd: Za mało kremu
Nie oszczędzaj na kremie ochronnym, upewnij się, że posmarowałaś całe ciało. Nałóż ilość kremu rozmiaru przynajmniej 50 groszy na dłoń i posmaruj twarz. Podobne ilości zastosuj na ręce, a większe ilości (wielkości 5 zł) nakładaj na nogi i klatkę piersiową. Nie zapominaj o stopach i palcach stóp!

9. Błąd: Mam ciemną skórę, słońce mi niestraszneNawet jeśli masz ciemną karnację, wciąż potrzebujesz ochrony przed słońcem. Co więcej, na ciemnej karnacji ciężej zauważyć potencjalnie niebezpieczne zmiany skórne i pieprzyki, dlatego bez względu na odcień skóry należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.
Zdjęcie autorstwa bic2312 / CC BY

9. Błąd: Mam ciemną skórę, słońce mi niestraszne
Nawet jeśli masz ciemną karnację, wciąż potrzebujesz ochrony przed słońcem. Co więcej, na ciemnej karnacji ciężej zauważyć potencjalnie niebezpieczne zmiany skórne i pieprzyki, dlatego bez względu na odcień skóry należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

8. Błąd: Za rzadkie nakładanie kremu z filtremJeśli zamierzasz spędzić cały dzień poza domem należy:

8. Błąd: Za rzadkie nakładanie kremu z filtrem
Jeśli zamierzasz spędzić cały dzień poza domem należy:

7. Błąd: Niestosowanie kremu podczas innych pór rokuWarto stosować kremy z filtrem codziennie. Zimą zaleca się stosowanie kremu z filtrem SPF 15 do twarzy.

7. Błąd: Niestosowanie kremu podczas innych pór roku
Warto stosować kremy z filtrem codziennie. Zimą zaleca się stosowanie kremu z filtrem SPF 15 do twarzy.

6. Błąd: Używanie jedynie filtra UVBZaleca się używanie kremu przeciwsłonecznego, który blokuje nie tylko promienie UVB, lecz także UVA. Promienie UVA powodują poparzenia słoneczne, uszkodzenia skóry i raka skóry.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Błąd: Używanie jedynie filtra UVB
Zaleca się używanie kremu przeciwsłonecznego, który blokuje nie tylko promienie UVB, lecz także UVA. Promienie UVA powodują poparzenia słoneczne, uszkodzenia skóry i raka skóry.

5. Błąd: Używanie kremu z filtrem z 2000 rokuUpewnij się, że kremy lub balsamy przeciwsłoneczne nie są przeterminowane. Jeśli posiada się kremy, które chemicznie blokują szkodliwe promieniowanie, mogą się one z czasem ulotnić. W związku z tym, należy je również odpowiednio przechowywać i nie zostawiać np. bezpośrednio na słońcu.
Zdjęcie kosmetyków / Shutterstock

5. Błąd: Używanie kremu z filtrem z 2000 roku
Upewnij się, że kremy lub balsamy przeciwsłoneczne nie są przeterminowane. Jeśli posiada się kremy, które chemicznie blokują szkodliwe promieniowanie, mogą się one z czasem ulotnić. W związku z tym, należy je również odpowiednio przechowywać i nie zostawiać np. bezpośrednio na słońcu.

4. Błąd: Czekanie na nałożenie kremuNajlepiej nakładaj kremy ochronne, zanim założysz strój kąpielowy. Jednak często tak się nie zdarza, nie pamiętamy, aby nakładać krem wcześniej, dlatego miej ze sobą produkty z filtrem i kiedy będziesz na plaży dokładnie nałóż je na skórę.

4. Błąd: Czekanie na nałożenie kremu
Najlepiej nakładaj kremy ochronne, zanim założysz strój kąpielowy. Jednak często tak się nie zdarza, nie pamiętamy, aby nakładać krem wcześniej, dlatego miej ze sobą produkty z filtrem i kiedy będziesz na plaży dokładnie nałóż je na skórę.

3. Błąd: Nakładanie kremu i nienoszenie odzieży ochronnejNoszenie odpowiednich ubrań i akcesoriów, takich jak kapelusze, koszulki, okulary przeciwsłoneczne razem z produktami ochronnymi chroni nas podwójnie.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Błąd: Nakładanie kremu i nienoszenie odzieży ochronnej
Noszenie odpowiednich ubrań i akcesoriów, takich jak kapelusze, koszulki, okulary przeciwsłoneczne razem z produktami ochronnymi chroni nas podwójnie.

2. Błąd: Nakładanie samoopalacza lub makijażu z filtrem i wychodzenie na słońceMoże ci się wydawać, że samoopalacz wystarczy, ale większość takich produktów ma filtr SPF 4, więc upewnij się, że oprócz tego nałożysz prawdziwy krem ochronny. To samo tyczy się fluidów do twarzy – one również zawierają niskie SPF, które nie wystarczy, jeśli wychodzisz z domu na dłuższy okres czasu.
Zdjęcie autorstwa ciocci / CC BY

2. Błąd: Nakładanie samoopalacza lub makijażu z filtrem i wychodzenie na słońce
Może ci się wydawać, że samoopalacz wystarczy, ale większość takich produktów ma filtr SPF 4, więc upewnij się, że oprócz tego nałożysz prawdziwy krem ochronny. To samo tyczy się fluidów do twarzy – one również zawierają niskie SPF, które nie wystarczy, jeśli wychodzisz z domu na dłuższy okres czasu.

1. Błąd: Przebywanie poza domem w południeSłońce w południe jest najbardziej szkodliwe i intensywne. Najintensywniejsze słońce pojawia się pomiędzy 10 rano a 16. Jeżeli więc masz wrażliwą skórę podatną na poparzenia słoneczne, unikaj przebywania na zewnątrz o tej porze w lecie.

1. Błąd: Przebywanie poza domem w południe
Słońce w południe jest najbardziej szkodliwe i intensywne. Najintensywniejsze słońce pojawia się pomiędzy 10 rano a 16. Jeżeli więc masz wrażliwą skórę podatną na poparzenia słoneczne, unikaj przebywania na zewnątrz o tej porze w lecie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Oleje dla zdrowia i urody Włosy zniszczone Naturalne produkty, które zahamują wypadanie włosów Podstawowy manicure hybrydowy krok po kroku. Jak zrobić hybrydę na paznokciach? Nowość - pielęgnacja stóp z bonusem Kobiece ciało jak narkotyk Licówki – ratunek dla zniszczonych zębów. Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć Nowość Buña! Przepis na piękną skórę od rana Damski tatuaż na nadgarstku. Jakie wzory najlepiej pasują? SLS w kosmetykach Palenie a odchudzanie Broń kobieca

Popularne w tym tygodniu:

Jak wspierać odnowę skóry podczas kuracji kwasami i retinolem? Na jakie składniki aktywne postawić jesienią i jakie korzyści mogą nam one przynieść