Opalanie natryskowe
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuW dobie coraz większego zainteresowania zdrowiem naszej skóry i ciała wzrasta świadomość szkodliwości promieniowania UV. Każdy z nas, wybierając się na odkryty basen lub plażę, stosuje krem z filtrem i coraz więcej osób decyduje się zamienić wizyty w solarium na kosmetyki brązujące. Nakładanie samoopalacza w domu może być nieco uciążliwe, zwłaszcza jeśli zmagamy się z problemem nieestetycznych smug, które powstają w wyniku niedokładnego rozsmarowania kosmetyku. Alternatywą dla solarium oraz drogeryjnych samoopalaczy jest opalanie natryskowe w gabinecie kosmetycznym.
Jaki efekt powoduje opalanie natryskowe?
Opalanie od wielu lat nie wychodzi z mody. Chociaż mocna opalenizna już dawno stała się passé, to firmy kosmetyczne wymyślają coraz to nowsze sposoby brązowienia skóry. Oczywiście najmodniejsza jest opalenizna delikatna — taka, która wygląda naturalnie. Czekoladowy brąz lub ostry pomarańcz nie wygląda ani estetycznie, ani seksownie. Ostatnio ogromną popularnością cieszy się więc opalanie natryskowe, które zapewnia równomierny brąz bez smug, pomarańczowych odcieni i ryzyka nabawienia się raka skóry.
Barwniki stosowane w czasie zabiegu, poza właściwościami brązującymi, mają za zadanie również nawilżać i odżywiać skórę. Są całkowicie bezpieczne dla skóry, ale w przypadku alergików zawsze warto wcześniej skonsultować się z dermatologiem lub doświadczoną kosmetyczką. Zabieg polega na równomiernym rozpyleniu na skórze preparatu, który wchodzi w reakcję chemiczną z naskórkiem, pozostawiając złocistą opaleniznę. Oczywiście stopień przyciemnienia skóry dobieramy do własnych upodobań i potrzeb.
Przygotowanie skóry do opalania natryskowego
Przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować skórę. Przede wszystkim pozbywamy się zbędnego owłosienia co najmniej jeden dzień wcześniej. Jeśli tego nie zrobimy, w miejscach, gdzie występują włoski mogą pozostać małe jaśniejsze plamki. Aby barwnik wchłonął się równomiernie, należy także wykonać dokładny peeling ze szczególnym uwzględnieniem kolan i łokci, gdyż zgrubiały, martwy naskórek po zabiegu może być ciemniejszy od reszty skóry. Skóra powinna być czysta i nienasmarowana kremem lub balsamem. Włóż na siebie ciemniejsze ubranie i bieliznę, bo barwnik będzie farbował jasne tkaniny.
Czego unikać po opalaniu natryskowym?
Samo opalanie odbywa się w specjalnej kabinie. Kosmetyczka za pomocą specjalnego spryskiwacza rozpyla na nasze ciało preparat barwiący. Cały zabieg nie trwa dłużej niż trzydzieści minut. Po tym czasie od razu zauważamy efekt. Opalenizna może utrzymywać się od jednego do dwóch tygodni.
Po zabiegu należy przestrzegać kilku ważnych zaleceń. Przez ok. sześć godzin nie należy się myć, uprawiać sportu i innych form wysiłku fizycznego oraz korzystać z sauny czy basenu. Przez dwa tygodnie trwania opalenizny lepiej jest nie wykonywać zabiegów złuszczających. Niestety ze względu na konieczność częstego powtarzania zabiegu nie można go zaliczyć do najtańszych. Jego koszt to ok. 200 zł, ale warto skorzystać z niego przed większą imprezą lub własnym ślubem.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze