Domowe leczenie, którego nie powinnaś nigdy próbować

10. Sprawdź, czy to faktycznie pomagaNie ma wątpliwości, że można odczuć kojące moce codziennych produktów. Przykładowo, słona woda może złagodzić ból gardła. A co z masłem na złagodzenie poparzeń słonecznych? Nie tak szybko. Ten i inne powszechne domowe sposoby są nie tylko nieefektywne, ale również mogą pogłębić problem. Zanim więc zabierzesz się do leczenia domowymi metodami, sprawdź 9 sposobów, których należy unikać.
Zdjęcie autorstwa PDPhotos / CC BY

10. Sprawdź, czy to faktycznie pomaga
Nie ma wątpliwości, że można odczuć kojące moce codziennych produktów. Przykładowo, słona woda może złagodzić ból gardła. A co z masłem na złagodzenie poparzeń słonecznych? Nie tak szybko. Ten i inne powszechne domowe sposoby są nie tylko nieefektywne, ale również mogą pogłębić problem. Zanim więc zabierzesz się do leczenia domowymi metodami, sprawdź 9 sposobów, których należy unikać.

9. Masło na poparzeniaPołożenie zimnego kawałka masła na poparzoną skórę może wydawać się obiecujące, ale ta metoda prosi się o infekcję. Masło może zamykać bakterie w tkance i wspomaga ich rozmnażanie. Jeśli nie chcesz polegać na maściach antybiotykowych i innych środkach bez recepty, aloes przyniesie ulgę.
Zdjęcie autorstwa Rebecca Siegel / CC BY

9. Masło na poparzenia
Położenie zimnego kawałka masła na poparzoną skórę może wydawać się obiecujące, ale ta metoda prosi się o infekcję. Masło może zamykać bakterie w tkance i wspomaga ich rozmnażanie. Jeśli nie chcesz polegać na maściach antybiotykowych i innych środkach bez recepty, aloes przyniesie ulgę.

8. Majonez na wszyNakładanie majonezu może udusić żywe wszy, ale nie może pozbyć się jaj. Bardziej efektywnym i przyjemniejszym sposobem jest oliwa z oliwek i ocet. Należy sporą dawkę oliwy z oliwek nanieść na skórę głowy, zostawić na 3 godziny, zmyć i zastosować zwykły destylowany ocet, który pomoże usunąć jaja wszy z powierzchni włosa. Powtórz tę czynność po kolejnych 2-3 dniach, aby pozbyć się tej małej zarazy.
Zdjęcie autorstwa Stacy Spensley / CC BY

8. Majonez na wszy
Nakładanie majonezu może udusić żywe wszy, ale nie może pozbyć się jaj. Bardziej efektywnym i przyjemniejszym sposobem jest oliwa z oliwek i ocet. Należy sporą dawkę oliwy z oliwek nanieść na skórę głowy, zostawić na 3 godziny, zmyć i zastosować zwykły destylowany ocet, który pomoże usunąć jaja wszy z powierzchni włosa. Powtórz tę czynność po kolejnych 2-3 dniach, aby pozbyć się tej małej zarazy.

7. Kawa na kacaKubek kawy nie jest najlepszym sposobem na kaca – podrażnia żołądek i odwadnia organizm, który już został odwodniony przez alkohol. Jeśli chcesz pozbyć się toksyn, picie dużej ilości wody jest lepszym rozwiązaniem. Do tego można dodać suplement diety z witaminą B i łatwe do trawienia jedzenie, np. krakersy lub tosty.
Zdjęcie autorstwa eliasfalla / CC BY

7. Kawa na kaca
Kubek kawy nie jest najlepszym sposobem na kaca – podrażnia żołądek i odwadnia organizm, który już został odwodniony przez alkohol. Jeśli chcesz pozbyć się toksyn, picie dużej ilości wody jest lepszym rozwiązaniem. Do tego można dodać suplement diety z witaminą B i łatwe do trawienia jedzenie, np. krakersy lub tosty.

6. Pasta do zębów na trądzikKiedy pryszcz pojawia się w dzień zjazdu absolwentów, nie sięgaj po pastę do zębów. Pasta nie pomoże w pozbyciu się pryszczy, a co więcej, może podrażnić skórę, co skutkuje większym zaczerwienieniem. Jeśli w tym wypadku chcesz zastosować naturalne środki, miód jest lepszym wyborem. Nakładaj go 2 razy dziennie i zostawiaj na 15-20 minut przed zmyciem. To złagodzi obecny trądzik i zapobiegnie pojawianiu się pryszczy w przyszłości.
Zdjęcie autorstwa Mauren Veras / CC BY

6. Pasta do zębów na trądzik
Kiedy pryszcz pojawia się w dzień zjazdu absolwentów, nie sięgaj po pastę do zębów. Pasta nie pomoże w pozbyciu się pryszczy, a co więcej, może podrażnić skórę, co skutkuje większym zaczerwienieniem. Jeśli w tym wypadku chcesz zastosować naturalne środki, miód jest lepszym wyborem. Nakładaj go 2 razy dziennie i zostawiaj na 15-20 minut przed zmyciem. To złagodzi obecny trądzik i zapobiegnie pojawianiu się pryszczy w przyszłości.

5. Sok pomarańczowy na przeziębienieSzklanka 100% soku pomarańczowego zawiera dużą dawkę witaminy C, więc dlaczego nie może cię szybko wyleczyć? Dodatkowy cukier osłabia białe krwinki, które walczą z chorobą; ciało ma trudności z przyswajaniem witaminy C ze względu na glukozę. Jeśli czujesz zbliżające się przeziębienie, zamiast słodkiego napoju zastosuj suplement z witaminą C.
Zdjęcie autorstwa PENEBAR / CC BY

5. Sok pomarańczowy na przeziębienie
Szklanka 100% soku pomarańczowego zawiera dużą dawkę witaminy C, więc dlaczego nie może cię szybko wyleczyć? Dodatkowy cukier osłabia białe krwinki, które walczą z chorobą; ciało ma trudności z przyswajaniem witaminy C ze względu na glukozę. Jeśli czujesz zbliżające się przeziębienie, zamiast słodkiego napoju zastosuj suplement z witaminą C.

4. Woda utleniona czyści zacięciaWoda utleniona jest środkiem dezynfekującym, ale używanie jej w przypadku małych zacięć jest ryzykowne, gdyż zabija nie tylko bakterie, ale i zdrowe komórki, co spowalnia proces gojenia się. Najlepszym sposobem na zadrapanie jest poczciwe mydło z wodą. Samo zadrapanie czyść wodą, a skórę wokół wodą z mydłem.
Zdjęcie autorstwa Daniela Olivia Aviña / CC BY

4. Woda utleniona czyści zacięcia
Woda utleniona jest środkiem dezynfekującym, ale używanie jej w przypadku małych zacięć jest ryzykowne, gdyż zabija nie tylko bakterie, ale i zdrowe komórki, co spowalnia proces gojenia się. Najlepszym sposobem na zadrapanie jest poczciwe mydło z wodą. Samo zadrapanie czyść wodą, a skórę wokół wodą z mydłem.

3. Chodzenie w przypadku urazu kostkiCzęsto kiedy potykamy się lub poślizgniemy, mówi się nam „rozchodzi się”! Jednak jest to zły pomysł, gdyż bolący uraz kostki wymaga uwagi lekarza. Nacisk może wzmagać ból i spowolnić proces gojenia się. W przypadku łagodnych urazów – które nie sprawiają, że zwijasz się z bólu – najlepiej odpoczywać, przykładać lód i trzymać nogę uniesioną.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Chodzenie w przypadku urazu kostki
Często kiedy potykamy się lub poślizgniemy, mówi się nam „rozchodzi się”! Jednak jest to zły pomysł, gdyż bolący uraz kostki wymaga uwagi lekarza. Nacisk może wzmagać ból i spowolnić proces gojenia się. W przypadku łagodnych urazów – które nie sprawiają, że zwijasz się z bólu – najlepiej odpoczywać, przykładać lód i trzymać nogę uniesioną.

2. Dmuchanie na zacięciaTen sposób można porównać do przemierzania pustyni bez wody: podróż jest znacznie lepsza, kiedy jest się nawodnionym, a nie spragnionym. Komórki również lepiej się w taki sposób regenerują. Utrzymuj więc zacięcie w czystości, używając łagodnego mydła i nawilżając okolice rany. Co więcej, nawilżenie zmniejsza swędzenie i powstawanie blizn.
Zdjęcie autorstwa Debs (ò‿ó)♪ / CC BY

2. Dmuchanie na zacięcia
Ten sposób można porównać do przemierzania pustyni bez wody: podróż jest znacznie lepsza, kiedy jest się nawodnionym, a nie spragnionym. Komórki również lepiej się w taki sposób regenerują. Utrzymuj więc zacięcie w czystości, używając łagodnego mydła i nawilżając okolice rany. Co więcej, nawilżenie zmniejsza swędzenie i powstawanie blizn.

1. Większa ilość płynu do płukania ust na nieświeży oddechJeśli masz nieświeży oddech i nic nie pomaga, najłatwiejszym rozwiązaniem jest płyn do płukania, prawda? Nie do końca. Większość producentów używa alkoholi jako główny składnik, co pogarsza sytuację, ponieważ wysusza jamę ustną, co sprawia, że bakterie łatwiej się rozmnażają. Lepszym sposobem jest czyszczenie języka, aby usunąć bakterie i resztki oraz spożywanie pokarmów z dużą ilością witaminy C, która zwalcza bakterie.
Zdjęcie autorstwa colink. / CC BY

1. Większa ilość płynu do płukania ust na nieświeży oddech
Jeśli masz nieświeży oddech i nic nie pomaga, najłatwiejszym rozwiązaniem jest płyn do płukania, prawda? Nie do końca. Większość producentów używa alkoholi jako główny składnik, co pogarsza sytuację, ponieważ wysusza jamę ustną, co sprawia, że bakterie łatwiej się rozmnażają. Lepszym sposobem jest czyszczenie języka, aby usunąć bakterie i resztki oraz spożywanie pokarmów z dużą ilością witaminy C, która zwalcza bakterie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Krew pępowinowa – „biologiczna polisa na życie” Pończochy uciskowe Jak odmłodzić starzejący się wzrok? Co jeść, aby długo żyć? Palisz papierosy? Zobacz to koniecznie Jakich kosmetyków potrzebujesz w lecie? Czy hazard mamy w genach? Afrodyzjaki w kuchni Pneumokokom mówimy: Szczepimy! Rodzicom mówimy: Cicho! Sztuka odpoczywania Polki nie zmywają makijażu. To dlatego ich kremy nie działają! Relaksujące rozciąganie dla psyche & soma

Popularne w tym tygodniu:

Bonding – szybki sposób na poprawę wyglądu zębów Stres w pracy IT - jak sobie z nim radzić?