Kilka rad, jak pozbyć się bólu głowy

8. TabletkiPierwsze, co robią ludzie, gdy nadchodzi atak migreny, to połknięcie tabletki. Istnieje jednak wiele innych, naturalnych sposobów na to, by pozbyć się bólu głowy. Za pomocą ziół, medycyny alternatywnej czy prostych, domowych sposobów możesz kontrolować bóle głowy bez konieczności sięgania po chemię.
Zdjęcie leków / Shutterstock

8. Tabletki
Pierwsze, co robią ludzie, gdy nadchodzi atak migreny, to połknięcie tabletki. Istnieje jednak wiele innych, naturalnych sposobów na to, by pozbyć się bólu głowy. Za pomocą ziół, medycyny alternatywnej czy prostych, domowych sposobów możesz kontrolować bóle głowy bez konieczności sięgania po chemię.

7. Złocień maruna i imbirTa ziołowa mieszanka może być bardzo dobrym sposobem na walkę z bólem głowy. Według najnowszych badań ziołowa tabletka z imbirem i złocieniem była dwukrotnie bardziej efektywna w zwalczeniu bólu migrenowego niż efekt placebo.
Zdjęcie autorstwa aussiegall / CC BY

7. Złocień maruna i imbir
Ta ziołowa mieszanka może być bardzo dobrym sposobem na walkę z bólem głowy. Według najnowszych badań ziołowa tabletka z imbirem i złocieniem była dwukrotnie bardziej efektywna w zwalczeniu bólu migrenowego niż efekt placebo.

6. AkupresuraAkupresura wykonana przez wykwalifikowanego terapeutę może przynieść dużą ulgę przy bólach głowy i innych dolegliwościach bólowych. Akupresura działa poprzez stymulację autonomicznego układu nerwowego, co wpływa na zwalczanie różnych bólowych zespołów. Badania wykonane na grupie 500 osób z częstymi bólami głowy wykazały, że akupresura była pomocnym i wartym spróbowania sposobem, ze względu na brak skutków ubocznych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Akupresura
Akupresura wykonana przez wykwalifikowanego terapeutę może przynieść dużą ulgę przy bólach głowy i innych dolegliwościach bólowych. Akupresura działa poprzez stymulację autonomicznego układu nerwowego, co wpływa na zwalczanie różnych bólowych zespołów. Badania wykonane na grupie 500 osób z częstymi bólami głowy wykazały, że akupresura była pomocnym i wartym spróbowania sposobem, ze względu na brak skutków ubocznych.

5. Ciepła kąpiel stópMoczenie stóp w ciepłej wodzie może być pomocne w łagodzeniu bólu głowy, ze względu na właściwości relaksacyjne. Kiedy jesteś zrelaksowany, ból zmniejsza się.
Zdjęcie autorstwa Anders Palovaara / CC BY

5. Ciepła kąpiel stóp
Moczenie stóp w ciepłej wodzie może być pomocne w łagodzeniu bólu głowy, ze względu na właściwości relaksacyjne. Kiedy jesteś zrelaksowany, ból zmniejsza się.

4. LódPrzykładanie lodu do bolesnego miejsca jest starym, sprawdzonym sposobem. Spróbuj przyłożyć do bolącej głowy zimny okład, na czas od 10 minut do godziny. Należy uważać na to, aby nie wychłodzić organizmu.
Zdjęcie autorstwa Kyle May / CC BY

4. Lód
Przykładanie lodu do bolesnego miejsca jest starym, sprawdzonym sposobem. Spróbuj przyłożyć do bolącej głowy zimny okład, na czas od 10 minut do godziny. Należy uważać na to, aby nie wychłodzić organizmu.

3. SenNiewystarczająca ilość snu jest przyczyną występowania wielu dolegliwości, włącznie z częstymi bólami głowy. Aby zapobiec atakom, należy zadbać o odpowiednią ilość snu.

3. Sen
Niewystarczająca ilość snu jest przyczyną występowania wielu dolegliwości, włącznie z częstymi bólami głowy. Aby zapobiec atakom, należy zadbać o odpowiednią ilość snu.

2. Ograniczenie światłaWrażliwość na światło jest częstym objawem u ludzi cierpiących na migrenowe bóle. Aby zmniejszyć dolegliwości, pomocne może być zrelaksowanie się w pokoju z zasłoniętymi oknami.
Zdjęcie autorstwa Nomadic Lass / CC BY

2. Ograniczenie światła
Wrażliwość na światło jest częstym objawem u ludzi cierpiących na migrenowe bóle. Aby zmniejszyć dolegliwości, pomocne może być zrelaksowanie się w pokoju z zasłoniętymi oknami.

1. Kiedy odwiedzić lekarza?Szybkie sposoby na zwalczanie bólu głowy zadziałają, pod warunkiem, że ból głowy występuje okazjonalnie. Ale jeśli ataki bólu głowy pojawiają się bardzo często i utrudniają codzienną aktywność, zgłoś się do lekarza.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Kiedy odwiedzić lekarza?
Szybkie sposoby na zwalczanie bólu głowy zadziałają, pod warunkiem, że ból głowy występuje okazjonalnie. Ale jeśli ataki bólu głowy pojawiają się bardzo często i utrudniają codzienną aktywność, zgłoś się do lekarza.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Bulimia na czerwonym dywanie Chrońmy dzieci przed próchnicą Kobiety wolą normalnych facetów niż prawdziwe „ciasteczka”? Poznaj niespodziewane wyniki badań! Zdrowa kolacja Dieta na stres Problematyczne haluksy - jak je leczyć? Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń? Wykonanie testów DNA pomaga ustalić odpowiedni program treningowy Na co patrzą mężczyźni? Nastolatka wegetarianką? Nie opalaj się podczas zażywania leków Jak dobrać buty na obcasie?

Popularne w tym tygodniu:

Cukrzyca - charakterystyka, dieta i leczenieMATERIAŁ SPONSOROWANY Jak zachować odporność w okresie zimowym?MATERIAŁ SPONSOROWANY