Jak pozbyć się cieni i opuchnięć pod oczami?
OLGA CHOJNACKA • dawno temuCienie i sińce pod oczami zwykle są oznaką przemęczenia i niewyspania. Często jednak jest to efekt budowy anatomicznej i metabolizmu, które są warunkowane genetycznie, a także procesu starzenia się czy zaburzenia krążenia.
Cienie pod oczami, które pojawiają się na skutek zmęczenia najłatwiej usunąć, zapewniając organizmowi odpowiednią ilość snu oraz stosując delikatny masaż czy krem poprawiający mikrokrążenie. W przypadku cieni stale występujących ich zlikwidowanie jest znacznie trudniejsze. Zdaniem dr Marka Wasiluka z warszawskiej kliniki Triclinium najlepszy będzie zabieg frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej polegający na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry. Dzięki temu skóra stanie się grubsza i bardziej elastyczna.
Inne defekty pojawiające się w okolicy oczu nazywane są „doliną łez”, co objawia się powstaniem zapadnięć. Człowiek z doliną łez wygląda na przemęczonego i starszego niż jest w rzeczywistości. Aby to zmienić, wstrzykuje się kwas hialuronowy, którego działanie utrzymuje się przez ok. półtora roku. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie kwasu polimlekowego. W tym przypadku na efekty czeka się nieco dłużej, ale za to są one bardziej naturalne i długotrwałe.
Obrzęki powieki dolnej mogą pojawić się w każdym wieku. Często są uwarunkowane genetycznie, ale na ich występowanie mają też wpływ różne schorzenia np. choroby nerek i wątroby, ogólna niewydolność krążenia, alergie, niedoczynność tarczycy lub zaburzenia hormonalne. Aby pozbyć się obrzęków pod oczami, warto zdecydować się na masaże i drenaż limfatyczny, które usprawnią krążenie. Pomóc może także mezoterapia igłowa czy radiofrekwencja kontaktowa.
Nieestetyczne worki pod oczami najlepiej zlikwidować, stosując zabiegi lipolizy iniekcyjnej i blepharoplastyki powiek dolnych.
Źródło: Joanna Siemińska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze