Jedzenie, które pomoże zbudować masę mięśniową

10. Żywienie, a przyrost masy ciałaSpędzanie wielu godzin na siłowni to jedyny sposób umożliwiający rozwijanie masy mięśniowej. W czasie tak intensywnych ćwiczeń warto jednak zwrócić uwagę na dietę, gdyż poszczególne produkty żywnościowe mogą wspomóc proces budowania mięśni po wysiłku.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Żywienie, a przyrost masy ciała
Spędzanie wielu godzin na siłowni to jedyny sposób umożliwiający rozwijanie masy mięśniowej. W czasie tak intensywnych ćwiczeń warto jednak zwrócić uwagę na dietę, gdyż poszczególne produkty żywnościowe mogą wspomóc proces budowania mięśni po wysiłku.

9. Rola białkaBiałko odgrywa ważną rolę w procesie rozwoju masy mięśniowej. Stanowi podstawowy składnik budulcowy i jest niezbędne do odbudowy mikrouszkodzeń powstających w mięśniach w czasie wysiłku.
Zdjęcie autorstwa Jeremy Keith / CC BY

9. Rola białka
Białko odgrywa ważną rolę w procesie rozwoju masy mięśniowej. Stanowi podstawowy składnik budulcowy i jest niezbędne do odbudowy mikrouszkodzeń powstających w mięśniach w czasie wysiłku.

8. Czy węglowodany są konieczneZachowanie prawidłowej równowagi pomiędzy dostarczanymi wraz z pożywieniem węglowodanami, a białkiem, jest kluczowe dla zdrowia człowieka. Niedostateczna ilość węglowodanów prowadzi do zakwaszenia organizmu, a to z kolei może poważnie zagrażać zdrowiu i przykładowo przyczynić się do niewydolności nerek.
Zdjęcie autorstwa Jennifer / CC BY

8. Czy węglowodany są konieczne
Zachowanie prawidłowej równowagi pomiędzy dostarczanymi wraz z pożywieniem węglowodanami, a białkiem, jest kluczowe dla zdrowia człowieka. Niedostateczna ilość węglowodanów prowadzi do zakwaszenia organizmu, a to z kolei może poważnie zagrażać zdrowiu i przykładowo przyczynić się do niewydolności nerek.

7. Serek wiejskiSerek wiejski zawiera serwatkę stanowiącą doskonałe źródło białek, które wspomagają procesy odbudowy mięśni po treningu. Co więcej, badania naukowe potwierdzają, że serwatka może się przyczynić do obniżenia ciśnienia krwi.
Zdjęcie serka wiejskiego / Shutterstock

7. Serek wiejski
Serek wiejski zawiera serwatkę stanowiącą doskonałe źródło białek, które wspomagają procesy odbudowy mięśni po treningu. Co więcej, badania naukowe potwierdzają, że serwatka może się przyczynić do obniżenia ciśnienia krwi.

6. Serwatka w proszku
Nie każdy dobrze toleruje produkty pochodzenia mlecznego, takie jak: mleko, sery czy jogurty, zawierające w składzie serwatkę. Doskonałą alternatywą dla nich jest serwatka w proszku, która stanowi doskonały dodatek do smoothie wielowarzywnego.

5. JajaNajnowsze badania naukowe potwierdziły, że spożywanie jaj nie wywiera niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie, a wręcz na odwrót – jest bardzo korzystne. Stanowią one źródło pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego przez organizm białka. Co więcej, zawierają zdrowe kwasy tłuszczowe, które mogą się przyczynić do obniżenia ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

5. Jaja
Najnowsze badania naukowe potwierdziły, że spożywanie jaj nie wywiera niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie, a wręcz na odwrót – jest bardzo korzystne. Stanowią one źródło pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego przez organizm białka. Co więcej, zawierają zdrowe kwasy tłuszczowe, które mogą się przyczynić do obniżenia ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.

4. TuńczykZawarte w tuńczyku kwasy tłuszczowe omega-3 mogą znacząco zmniejszyć stan zapalny i powysiłkowy ból mięśni. Poza tym, białka zawarte w rybach przyśpieszają metabolizm i ułatwiają proces redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu na sylwetce stopniowo pojawia się ładny zarys mięśni.
Zdjęcie tuńczyka / Shutterstock

4. Tuńczyk
Zawarte w tuńczyku kwasy tłuszczowe omega-3 mogą znacząco zmniejszyć stan zapalny i powysiłkowy ból mięśni. Poza tym, białka zawarte w rybach przyśpieszają metabolizm i ułatwiają proces redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu na sylwetce stopniowo pojawia się ładny zarys mięśni.

3. KurczakKurczak to białkowy produkt żywnościowy, który cechuje się niską zawartością tłuszczu. Produkt ten wspomaga prawidłowy wzrost mięśni, a także umożliwia zachowanie odpowiedniej proporcji masy mięśniowej w stosunku do tłuszczu.
Zdjęcie autorstwa jeffreyw / CC BY

3. Kurczak
Kurczak to białkowy produkt żywnościowy, który cechuje się niską zawartością tłuszczu. Produkt ten wspomaga prawidłowy wzrost mięśni, a także umożliwia zachowanie odpowiedniej proporcji masy mięśniowej w stosunku do tłuszczu.

2. Komosa ryżowaKomosa ryżowa to skarbnica aminokwasów niezbędnych do regeneracji mięśni po treningu. Co więcej, stanowi źródło węglowodanów złożonych, które na długi czas zapewniają organizmowi energię.
Zdjęcie autorstwa Jennifer / CC BY

2. Komosa ryżowa
Komosa ryżowa to skarbnica aminokwasów niezbędnych do regeneracji mięśni po treningu. Co więcej, stanowi źródło węglowodanów złożonych, które na długi czas zapewniają organizmowi energię.

1. KawaTo zaskakujące, ale kawa może się przyczynić do wzrostu masy mięśniowej. Zawarta w niej kofeina pobudza organizm do pracy i zwiększa ogólną wydolność organizmu. Intensywna praca mięśni umożliwia im szybki wzrost.
Zdjęcie autorstwa MKDigitalArt / CC BY

1. Kawa
To zaskakujące, ale kawa może się przyczynić do wzrostu masy mięśniowej. Zawarta w niej kofeina pobudza organizm do pracy i zwiększa ogólną wydolność organizmu. Intensywna praca mięśni umożliwia im szybki wzrost.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

W pułapce odchudzania Pomóż swojemu mózgowi - zacznij żonglować! AZS. Chora skóra Zmęczone oczy Powrót do zdrowia z Nutridrink 7 zdrowotnych korzyści spania nago. Nawet zimą! Domowy płyn do mycia naczyń. Zapomnij o podrażnionych dłoniach Jak uniknąć bólu nóg po imprezie? Skuteczna profilaktyka niedoborów żywieniowych Balonoplastyka zatok Życie po zawale Ćwicz, siedząc za biurkiem!

Popularne w tym tygodniu:

Burza wokół nakładkowych systemów do prostowania zębów. Gdy wargi sromowe mniejsze… są duże! Poród zmienia miejsca intymne!