Herbata na chandrę
DANUTA CAPIGA • dawno temuJesień to piękna pora roku, ale zdecydowanie chłodna, czasami ponura, mglista. Właśnie wtedy częściej pijemy herbaty, napawamy się ich aromatem i rozgrzewającą mocą.
Wszystkie znane nam herbaty powstają z jednego gatunku krzewu, a poprzez proces przetwarzania listków uzyskujemy herbatę czarną, zieloną, czerwoną , żółtą. Sposoby przygotowania herbaty są różne, jednak by smakowała nam jak najlepiej, ważny jest dobór gatunku, proces parzenia, no i co ważne świeżo zagotowana woda. Popularną czarną herbatę zawsze zalewamy wrzątkiem i parzymy około 3 minuty, wtedy uzyskujemy specyficzną ciemną barwę, smak i aromat.
Herbata zielona o słomkowej barwie i delikatnym smaku doskonale komponuje się z dodatkowymi smakami z owoców i kwiatów (np. jaśminu), dostępna jest w różnych wariantach.
Według komentarza Katarzyny Kowalskiej i Moniki Olkowskiej (Vitax i Tetley) na jesienne wieczory polecane są herbaty czarne, typu earl grey z dodatkami owocowych aromatów lub wanilii oraz herbatki z witaminą C z naturalnymi dodatkami malin, aronii, czarnego bzu, dzikiej róży, cytryny, miodu.
Warte uwagi są herbaty z korzennymi przyprawami, szczególnie polecane na długie jesienne wieczory, również w kilku smakach: gruszki z cynamonem, pomarańczy z goździkami, śliwki z kardamonem.
Wybór odpowiedniej dla nas herbaty i jej sposób przygotowania może stać się przyjemnością i złagodzić niedogodności jesieni.
Źródło: informacja prasowa Karolina Partyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze