Olejki poprawiają włosy, skórę i nastrój
KASIA KOSIK • dawno temuSzczęśliwi ci, którzy mają włosy gładkie, błyszczące, witalne, którym czapki nie odebrały świeżości... Ale nie wszyscy mają się z czego cieszyć. Wiosna w pełni – czas rozkwitać! Spójrzmy, w czym nam matka natura może pomóc. Dobierajmy kosmetyki. My proponujemy te, w których 99% składników jest pochodzenia naturalnego.
Szczęśliwi ci, którzy mają włosy gładkie, błyszczące, witalne, którym czapki nie odebrały świeżości… Ale nie wszyscy mają się z czego cieszyć. Wiosna w pełni – czas rozkwitać! Spójrzmy, w czym nam matka natura może pomóc. Dobierajmy kosmetyki. My proponujemy te, w których 99% składników jest pochodzenia naturalnego.
W ostatnich latach modne stało się olejowanie włosów i ciała. To fantastyczna propozycja na zmęczone zimą włosy ale nie tylko. Na olejowanie włosów powstała nawet specjalna nazwa - proces oczyszczania olejem OCM (The Oil Cleansing Method). Metoda coraz bardziej popularna.
Olejki arganowy, kokosowy i makadamia pomogą zarówno włosom jak i skórze nabrać odpowiedniego wyglądu. Olejek kokosowy zawiera około 47% kwasu laurynowego (ten kwas znajdziemy np. w mleku matki). Olej makadamia bogaty jest w cenne składniki aktywne, takie jak kwasy nienasycone, kwasy omega-3 oraz omega-6, składniki mineralne, witaminy z grupy A, B oraz E — witamina młodości i kwas palmitooleinowy. Olej arganowy, posiada wysoką zawartość witaminy E.
Włosy:
Kuracja olejkami uwalnia naturalne piękno i energię włosów, przywracając im zmysłowy wygląd oraz utrzymuje je w doskonałej formie.
Olej arganowy (Maroko) hamuje procesy starzenia. Dodaje włosom blasku, sprężystości i pięknie je wygładza.
Olej makadamia (Hawaje) harmonijnie funkcjonuje z naturalnymi lipidami skóry. Doskonale odżywia skórę głowy, warunkując prawidłowy wzrost zdrowych włosów.
Olej kokosowy (Indie) wnikając do głębokich warstw włókna włosa, aktywnie hamuje utratę jego składników budulcowych. Wzmacnia strukturę włosów, zapobiegając ich łamliwości. Zapewnia silny i długotrwały efekt nawilżenia. Cechuje się też silnym działaniem antybakteryjnym, antywirusowym i antygrzybiczym.
Składniki wnikają w cebulki i w ich strukturę, dzięki czemu komórki są dotlenione, wydzielanie sebum jest unormowane, a łupież, jeśli był przed kuracją, to nie powraca. Pojawia się tak bardzo oczekiwany efekt „baby hair”, czyli szybszy porost włosów. Powstają nowe, delikatne włoski, poprawia się stan włosów. Są one na tyle mocne, że nie wypadają, a już po kilku tygodniach stosowania kuracji widać efekty. Ważne, by dobrać właściwy dla siebie olejek, działać regularnie i poświęcić temu czas.
Olejowanie jest doskonałym sposobem na ochronę włosów, pomaga utrzymać zdrowy stan włosów i skóry głowy oraz niweluje wszelkiego rodzaju problemy tj. wypadanie, łamliwość, rozdwajające się końcówki czy łupież.
Olejowanie włosów jest bardzo prostą czynnością polegającą na nałożeniu odpowiedniej ilości olejku (w zależności od potrzeb) na skórę głowy i na całą długość włosów. Ilość użytego olejku zależy od długości włosów i od tego ile one go wchłoną. Warto rozpocząć od stosowania niewielkiej ilości olejku i zwiększać ją stopniowo, w zależności od potrzeb.
— Radzę wmasować olejek w skórę głowy i włosy na godzinę do dwóch przed myciem. Olejki będą miały lepsze działanie, gdy po aplikacji na włosy wykonasz delikatny masaż skóry głowy, tak aby rozgrzać i otworzyć mieszki włosowe. Zwiększa to możliwości penetracyjne składników aktywnych zawartych w olejku. W przypadku suchych włosów niewielką ilość olejku można także wmasować w rozdwojone końcówki, a od razu zauważysz ich dobroczynne działanie - mówi Krystyna Dobosz, z działu marketingu marki Loton.
Ciało:
Metoda OCM opiera się na tzw. zasadzie "tłuszcz rozpuszcza tłuszcz" co oznacza, że odpowiednia mieszanina wyselekcjonowanych olejów miesza się z nadmiarem sebum wytworzonym przez skórę, a następnie jest z nim zmywana. Metoda powoduje oczyszczenie się porów skóry, polepsza krążenie podskórne oraz reguluje wytwarzanie sebum. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że nadmierne wydzielanie sebum jest wynikiem nadczynności gruczołów łojowych. Jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi stykają się posiadaczki tłustej cery, czyli cery błyszczącej z widocznymi, powiększonymi porami i skłonnością do trądziku. Na szczęście, poziom produkcji sebum można regulować, a dzięki kilku skutecznym zabiegom pielęgnacyjnym dla cery tłustej i zdrowemu stylowi życia, możliwe jest zlikwidowanie błyszczenia skóry i zmniejszenie porów.
Oleje roślinne służyły ludziom od wieków nie tylko w celach konsumpcyjnych, ale i pielęgnacyjnych. Główną tego przyczyną jest fakt, iż oleje roślinne wchłaniają się szybciej niż woski czy naturalne masła, poza tym zawierają składniki aktywne takie jak witaminy, pierwiastki i mikroelementy.
— Radzę wykonywać olejowanie ciała przed snem lub bezpośrednio przed umyciem (minimum 30 minut). W przypadku suchej skóry niewielką ilość olejku można użyć również zaraz po umyciu, nakładając pożądaną jego ilość. W chłodne dni, w celu zapewnienia sobie relaksu i poprawy samopoczucia, można wykonać ciepły masaż, który doskonale zlikwiduje wszelkie napięcia i bóle mięśni. Masaż na ciepło należy wykonać podgrzewając pożądaną ilość olejku. — mówi Krystyna Dobosz, z działu marketingu marki Loton
Źródło: informacja prasowa Loton
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze