Wartościowy i wielofunkcyjny – dlaczego warto stosować olejek arganowy?
PATRYCJA CIUPAK • dawno temuMateriał sponsorowany przez Cocolita
Dbanie o urodę staje się o wiele łatwiejszym zadaniem, jeśli w swoim planie pielęgnacyjnym uwzględniamy substancje wysokiej jakości, znane powszechnie ze swojego wielokierunkowego działania. Jeszcze lepiej, jeśli skorzystamy przy tym z bogactwa, jakie oferuje nam Matka Natura. Mowa tu na przykład o naturalnych olejkach, spośród których zdecydowanie warto skierować swoją uwagę na olejek arganowy, który dzięki swoim właściwościom bije na głowę nawet najbardziej wyszukane kosmetyki o skomplikowanych składach.
Pochodzenie i właściwości olejku arganowego
Ardjan, migdał Berberów, eliksir młodości czy płynne złoto Maroka – określeń na olejek arganowy jest mnóstwo, ale wszystkie z nich pośrednio wskazują na jego unikalność. Dlaczego jest uważany za tak prestiżową substancję? Przede wszystkim chodzi tu o jego pochodzenie – pozyskiwany jest bowiem tradycyjną metodą z owoców arganii żelaznej, czyli drzewa arganowego, które rośnie jedynie w południowo-zachodnim Maroku i w Algierii. Proces ten wymaga wielkich nakładów czasu i pracy, bowiem aby uzyskać litr olejku arganowego, potrzeba aż kilkudziesięciu kilogramów owoców arganii. Z tego też względu zdobycie go jest dosyć utrudnione, co jednocześnie wpływa na jego cenę – to jeden z najdroższych olejków stosowanych we współczesnej kosmetyce. To substancja o bursztynowozłotej barwie i lekko orzechowym aromacie, która współcześnie znajduje zastosowanie w kuchni, lecznictwie oraz w kosmetyce, a wszystko to za sprawą nienasyconych kwasów tłuszczowych, znanych ze zbawiennego i wielopłaszczyznowego wpływu na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Olejek arganowy to także źródło silnych antyoksydantów – między innymi witaminy E, polifenoli, fitosteroli i karotenoidów.
Olejek arganowy do skóry i włosów
Mistrzowski skład olejku arganowego sprawił, że szybko upomniał się o niego przemysł kosmetyczny . Nic dziwnego, bowiem jego stosowanie może przynieść wymierne efekty, i to w stosunkowo krótkim czasie. Zarówno czysty olejek, jak i kosmetyki z jego dodatkiem możemy obecnie zamówić on-line — spory wybór znajdziemy na stronie https://www.cocolita.pl/olej-arganowy. Olejek arganowy uwzględniony w codziennej pielęgnacji skóry skutkuje poprawą jej elastyczności, a także zapewnia optymalne nawilżenie – to zatem doskonały wybór w przypadku cery przesuszonej, poszarzałej i zmęczonej. Dzięki mocy regulowania gospodarki sebum z olejku arganowego skorzysta również skóra tłusta, trądzikowa i problematyczna.
Po tę substancję powinny także sięgnąć osoby borykające się z pierwszymi oznakami starzenia, bowiem dzięki antyoksydantom olejek arganowy stanowi swoistą ochronę przed działaniem promieni UV, a także wolnych rodników. To jednak nie koniec jego zalet – legendarnym już można nazwać jego pozytywny wpływ na kondycję włosów. Idealnie sprawdza się podczas olejowania, zwłaszcza w przypadku włosów wysokoporowatych, a to dzięki temu, że przy regularnym stosowaniu wyraźnie wygładza, zamykając łuski włosa. Warto go także stosować na skórę głowy, a w efekcie cieszyć się nie tylko wzmocnionymi cebulkami, ale także optymalnym nawilżeniem skalpu – to zaś oznacza koniec uciążliwych problemów z łupieżem. Mniej znanym zastosowaniem olejku arganowego jest też nakładanie go na paznokcie, co solidnie zapobiega ich łamliwości.
Który olejek arganowy wybrać?
Przy stosowaniu olejku arganowego, podobnie jak w przypadku innych naturalnych olejków, mamy pełną dowolność – możemy wybrać jego czystą postać bądź zdecydować się na produkty uwzględniające tę substancję w swoim składzie. Jeśli preferujemy tę pierwszą opcję, należy zwrócić uwagę na to, aby był to 100-procentowy olejek – w tym przypadku świetnie sprawdzą się propozycje od zaufanych marek takich jak Nature Queen, Mokosh czy Nacomi, znanych ze swojego zamiłowania do bogactwa natury.
Ostatnia ze wspomnianych marek chętnie korzysta z wyjątkowych właściwości „płynnego złota Maroka” – jedną z nich jest arganowy krem pod oczy, w którego składzie znajdziemy również takie pielęgnacyjne „pewniaki” jak olej z pestek winogron i kokosowy. Produkt ten pozbawiony jest jakichkolwiek sztucznych substancji i może być stosowany zarówno na dzień, jak i noc – regularna aplikacja poskutkuje naprężoną i rozjaśnioną skórą wokół oczu. Chwilę relaksu (dodajmy, niezwykle pożytecznego!) zapewni natomiast maska w płachcie od koreańskiej marki Saem – wystarczy 10–20 minut, aby na własnej skórze poczuć regenerujące właściwości olejku arganowego. Włosomaniacy oprócz klasycznego dodawania czystego olejku arganowego do maski lub odżywki mogą natomiast skorzystać z jego upiększającej mocy już na etapie oczyszczania włosów, a to dzięki ochronnemu szamponowi do włosów Equilibra – produkt ten pomoże odzyskać utracony blask kosmyków, a także ułatwi rozczesywanie i przygotuje włosy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Zazwyczaj na wieść o wielofunkcyjnych substancjach jesteśmy nieco nieufni, w myśl zasady, że jeśli coś jest do wszystkiego, to zapewne jest do niczego. Olejek arganowy buntowniczo wręcz przeczy tej tezie, dowodząc po raz kolejny, że powrót do Matki Natury bez wątpienia wychodzi nam na dobre. Czerpmy więc z tej skarbnicy śmiało i pełnymi garściami!
Materiał sponsorowany przez Cocolita
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze