8 naturalnych sposobów na nieprzyjemny oddech
PATRYCJA KARPIŃSKA • dawno temuPrzez nieświeży oddech krępujesz się odezwać w towarzystwie? Próbowałaś już wszystkiego, aby pobyć się nieprzyjemnego zapachu z ust? Zastosuj kilka naturalnych produktów, które zapewnią ci dłuższe poczucie świeżości niż płyny do płukania ust i spraye dostępne w drogeriach i aptekach. Poznaj 8 skutecznych sposobów na nieprzyjemny oddech.
Cynamon
Zawiera on olejek eteryczny o nazwie aldehyd cynamonowy, który zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi poprzez spowolnienie rozwoju bakterii w ślinie. Aby przygotować naturalny środek na nieświeży oddech, przez 10–15 minut gotuj w wodzie 1 łyżeczkę cynamonu. Odcedź roztwór i użyj do wypłukania ust.
Soda oczyszczona
Jest to produkt, który utrzymuje właściwe pH w jamie ustnej i zapobiega nagromadzeniu bakterii. Co więcej, soda oczyszczona usuwa przebarwienia zębów i płytkę nazębną. Pamiętaj, że nadużywanie środka prowadzi do korozji zębów, dlatego po jego użyciu należy dokładnie płukać jamę ustną. Najlepszym pomysłem jest rozpuszczenie łyżeczki sody oczyszczonej w szklance ciepłej wody i przepłukanie ust.
Ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy znany jest ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych. Zawarty w nim kwas nie tylko zapobiega rozwojowi bakterii w jamie ustnej, lecz także pomaga w walce z płytką nazębną, która może powodować nieprzyjemny oddech. Rozpuść łyżkę octu jabłkowego w szklance wody i wypij przed posiłkiem.
Pietruszka
Główną przyczyną nieświeżego oddechu jest bakteria produkująca siarkę. Tymczasem pietruszka poprzez stymulację wydzielania śliny w skuteczny sposób unieszkodliwia mikroorganizmy. Zanurz garść naci w occie i żuj przez 1–2 minuty.
Nasiona kopru
Posiadają one właściwości antybakteryjne, co pozwala zwalczyć bakterie przyczyniające się do nieświeżego zapachu z ust. Nasiona kopru pomagają także w przypadku problemów trawiennych, które również powodować mogą nieprzyjemny oddech. Najlepiej żuć nasiona kopru tuż po posiłku.
Cytryna
Kwas znajdujący się w cytrynie uniemożliwia rozwój bakterii w jamie ustnej i efektywnie odświeża oddech. Rozpuść łyżeczkę świeżego soku z cytryny w szklance ciepłej wody, dodaj odrobinę soli i płucz usta przed położeniem się spać.
Olejek z drzewa herbacianego
Skutecznie zwalcza on bakterie i grzyby w jamie ustnej. Naturalny płyn do płukania ust stworzysz poprzez dodanie równych porcji olejku eterycznego z drzewa herbacianego, olejku miętowego i olejku cytrynowego do szklanki wody.
Herbata
Nieprzyjemnemu oddechowi zapobiegają zarówno czarna, jak i zielona herbata. Pierwsza odmiana hamuje tworzenie się płytki nazębnej i zwalcza bakterie. Właściwości antybakteryjne typowe są także dla herbaty zielonej.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze