Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać?

Unikać powinniśmy sklepowych musli, które są dosładzane.

Płatki zbożowe są niskokaloryczne, zawierają dużo błonnika i witamin. Codzienne jedzenie owsianki reguluje pracę jelit i obniża cholesterol. Płatki owsiane, podobnie jak jaglane, mają pozytywny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Wszystko przez obecność witamin z grupy B oraz krzemu. Amarantus natomiast ma dużą zawartość białka, więc świetnie zastąpi mięso.

Niepolecane są natomiast płatki kukurydziane, ponieważ zawierają dużo sodu. Unikać powinniśmy także sklepowych musli, które są dosładzane. Lepiej skomponować własną mieszankę.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Proste patenty na rozciągnięcie butów. Nawet o 2 centymetry! Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry