Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać?

Unikać powinniśmy sklepowych musli, które są dosładzane.

Płatki zbożowe są niskokaloryczne, zawierają dużo błonnika i witamin. Codzienne jedzenie owsianki reguluje pracę jelit i obniża cholesterol. Płatki owsiane, podobnie jak jaglane, mają pozytywny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Wszystko przez obecność witamin z grupy B oraz krzemu. Amarantus natomiast ma dużą zawartość białka, więc świetnie zastąpi mięso.

Niepolecane są natomiast płatki kukurydziane, ponieważ zawierają dużo sodu. Unikać powinniśmy także sklepowych musli, które są dosładzane. Lepiej skomponować własną mieszankę.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI?