Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać?

Unikać powinniśmy sklepowych musli, które są dosładzane.

Płatki zbożowe są niskokaloryczne, zawierają dużo błonnika i witamin. Codzienne jedzenie owsianki reguluje pracę jelit i obniża cholesterol. Płatki owsiane, podobnie jak jaglane, mają pozytywny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Wszystko przez obecność witamin z grupy B oraz krzemu. Amarantus natomiast ma dużą zawartość białka, więc świetnie zastąpi mięso.

Niepolecane są natomiast płatki kukurydziane, ponieważ zawierają dużo sodu. Unikać powinniśmy także sklepowych musli, które są dosładzane. Lepiej skomponować własną mieszankę.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi? Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć? Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU! Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni