Hydrożelowe, przeciwzmarszczkowe czy kolagenowe? Wybierz odpowiednie płatki pod oczy dla siebie
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuOpuchnięte oczy i cienie pod oczami to oznaki zmęczenia oraz przeciążania organizmu. Jedną z możliwości niwelowania nieestetycznych sińców są płatki pod oczy, które momentalnie schładzają i przynoszą ulgę. Przy regularnym stosowaniu szybko zauważysz, że delikatna skóra stanie się napięta i gładka. Które płatki pod oczy wybrać?
Zdecydowanym hitem wśród kosmetyków do pielęgnacji są płatki pod oczy. Działają natychmiastowo i możesz zabrać je zawsze, gdy tego potrzebujesz, a ich aplikacja nie zajmie ci zbyt dużo czasu. Płatki pod oczy ze względu na swoje właściwości docierają nawet do najgłębszych warstw naskórka, dzięki czemu w zaledwie 10–15 minut wzmocnisz skórę pod oczami.
Płatki pod oczy – w jaki sposób działają?
Przy życiu w ciągłym biegu i nieodpowiedniej diecie, stres odbija się na naszym organizmie, m.in. pod oczami. Usilne nakładanie zbyt wielu warstw korektora nie rozwiąże problemu, a jedynie chwilowo zamaskuje nieestetyczne sińce. Użyj płatków pod oczy, które ukoją twoją zmęczoną skórę i znacznie poprawią jej stan. Zawierają skoncentrowane składniki, np. witaminę C, kolagen, kwas hialuronowy oraz inne roślinne dodatki, które skutecznie niwelują widoczne problemy pod oczami. Płatki pod oczy wzmacniają napięcie skóry – możesz śmiało ich używać, ponieważ są przebadane pod kątem okulistycznym i dermatologicznym, więc nie martw się o możliwość reakcji alergicznej.
Płatki pod oczy – jak ich używać?
Nim użyjesz płatków pod oczy, dokładnie umyj twarz oraz delikatnie ją osusz. Dopiero na tak przygotowaną skórę możesz nałożyć wybrane płatki. Ich aplikacja jest bardzo prosta – wyjmujesz je z opakowania i nakładasz tuż pod swoimi oczami, ale niezbyt blisko linii rzęs. Ich wyjątkowość tkwi w serum, którym są nasączone. Drogocenny płyn wchłania się w skórę, a dzięki zaokrąglonemu kształtowi gładko przylegają do dolnej powieki. Płatki pod oczami należy zostawić na kilkanaście minut (na opakowaniu znajdziesz wskazówki od producenta), natomiast po upływie wskazanego czasu usuwasz płatki i pozostawione serum wmasuj w skórę. Płatki pod oczami możesz stosować przy regularnej pielęgnacji twarzy – w ten sposób kilka razy w tygodniu zapewnisz oczom dodatkowe nawilżenie. Z drugiej strony, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, możesz także od czasu do czasu sięgać po płatki pod oczami jako ekspresowy zabieg upiększający. Pamiętaj, że dobrym pomysłem jest umieszczenie płatków w lodówce.
Płatki pod oczy – różne rodzaje
Na rynku kosmetycznym znajdziesz trzy rodzaje różnych płatków pod oczy. Możesz korzystać z wszystkich trzech typów albo zdecydować się na jeden konkretny, który najbardziej ci odpowiada;
- żelowe płatki pod oczy – redukują małe i drobne zmarszczki, a także dodatkowo nawilżają;
- kolagenowe płatki pod oczy – ujędrniają i uelastyczniają skórę pod dolną powieką; ukrywają zmęczenie, zmniejszają opuchliznę oraz rozjaśniają cienie;
- hydrożelowe płatki pod oczy – najnowocześniejsze płatki, działają liftingująco i przeciwzmarszczkowo. Potrafią zniwelować wszelkie oznaki zmęczenia oraz nawilżają i ujędrniają.
Płatki pod oczy – alternatywa kremu?
Wielu producentów kosmetyków zapewnia, że ich płatki pod oczy gwarantują lepsze efekty niż stosowanie tradycyjnych kremów do codziennej pielęgnacji. Jednak warto przyjmować te rewelacje z przymrużeniem oka, ponieważ płatki pod oczy zapewniają nawilżenie małej partii twarzy. Stosuj je w zależności od potrzeby, minimum 1–2 razy w tygodniu jako element codziennej pielęgnacji.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze