Metody złuszczania naskórka
DAMIESA • dawno temuWiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, dlatego też twoja skóra potrzebuje pomocy, by zapewnić jej zdrowy i młodzieńczy wygląd trzeba przeprowadzić proces gruntownego złuszczania naskórka. Zabieg ten pozwoli odświeżyć twoją cerę i sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo. Warto pamiętać o tym, że taki zabieg, redukując nierówności sprawia, że na gładkiej skórze lepiej utrzymuje się makijaż. Możesz to zrobić na kilka sposób, dlatego już dziś poznaj najpopularniejsze rodzaje peelingu.
Peeling z kwasami AHA
Pozbywanie się naskórka przy pomocy kwasów AHA, to metoda, która jest dość inwazyjna, po takim zabiegu niezbędna jest rekonwalescencja, aby cera mogła wrócić do normy. Ten rodzaj peelingu nadaje się zarówno dla młodych osób, jak i dla kobiet o cerze dojrzałej. Tym sposobem, w krótkim czasie nasza cera zostaje wygładzona, lekko rozjaśniona, znikają też przebarwienia po trądziku czy redukuje się widoczność piegów. Ten typ peelingu należy do grupy peelingów chemicznych.
Ścierające drobinki
Ten rodzaj peelingu bazuje na naturalnych produktach takich jak np. pestki owoców (brzoskwini czy śliwki), a także drobno pokruszonych drobinkach orzechów czy cząstek migdałów. Nie jest polecany do skóry suchej i wrażliwej, ale świetnie sprawdzi się w przypadku cery tłustej, bo dokładnie ją oczyszcza. Pozwala także pozbyć się porów i zaskórników.
Złuszczanie kawitacją
Ta metoda idealnie nadaje się do cery tłustej, bo skutecznie hamuje nadmierne wytwarzanie sebum przez komórki skóry. Peeling kawitacyjny ma także działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Zapobiega tworzeniu się wolnych rodników i dostarcza komórkom skóry sporą dawkę tlenu, co czyni cerę wyraźnie gładszą, promienną i dogłębnie oczyszczoną. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykorzystuje się do niego aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, a urządzenie zwane szpatułką przesuwa się po twarzy, która zostaje pokryta specjalną maseczką, a później zwilżana jest wodą.
Mikrodermabrazja na blizny
To rodzaj peeling mechanicznego. Wykonywany jest za pomocą urządzenia wyposażonego w głowicę, która ściera naskórek. Po zabiegu skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które stopniowo znika, odkrywając jędrną i dobrze nawilżoną cerę. Zabieg jest dość długi, bo może trwać nawet do godziny, ale efekt wynagradza wszystko. Znikają przebarwienia, cera jest wyraźnie odmłodzona i pobudzone zostaje wytwarzanie kolagenu, co sprawia, że zmarszczki stają się o wiele mniej widoczne. Mikrodermabrazja zdecydowanie poprawia także ukrwienie skóry.
Ścieranie powierzchniowe
W tym przypadku można wykonać np. peeling enzymatyczny, który rozpuszcza obumarłe komórki naskórka. Nakładany na twarz preparat zawiera w sobie enzymy roślinne. Zabieg polecany jest do skóry wrażliwej i naczynkowej. Doskonale usuwa martwe komórki naskórka i nadaje twarzy zdrowy wygląd.
Niezależnie od tego, którą metodę wybierzecie pamiętajcie o tym, że złuszczanie naskórka jest metodą przedłużania młodości cerze. Systematyczne pozbywanie się martwych komórek owocuje bowiem odkryciem piękniejszej, bardziej gładkiej skóry, na której wolniej będą pojawiały się pierwsze oznaki starzenia.
Na który z wymienionych peelingów zdecydowałabyś się najchętniej?
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze