Odbudowa naskórka – peelingi, złuszczanie i odnowa komórkowa
ANGELIKA BOROWSKA • dawno temuMateriał sponsorowany przez Avon
Oczyszczanie twarzy to podstawa udanej pielęgnacji cery. Peelingi i inne zabiegi oczyszczające pozwalają usunąć martwe komórki naskórka i przyspieszają jego regenerację. Na tak przygotowaną skórę lepiej zadziałają składniki odżywcze zawarte w kremach i serum, unikniemy też problemów takich jak zaskórniki. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści dają peelingi i złuszczanie naskórka oraz jakie kosmetyki wybrać, by pobudzić jego komórki do odnowy.
Peelingi i inne zabiegi pobudzające naskórek do odnowy – dlaczego warto regularnie je stosować?
Dokładne oczyszczenie twarzy rano i wieczorem za pomocą toniku to absolutne minimum. W ten sposób usuwamy ze skóry nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia, które zatykają pory, nie pozwalają skórze swobodnie oddychać i mogą przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych. Oprócz tego raz na kilka dni warto wykonać peeling, który pomoże usunąć z powierzchni naskórka martwe komórki i sprawi, że skóra będzie nie tylko bardziej miękka i czysta oraz lepiej wchłonie składniki odżywcze z kremów czy serum stosowanych na dzień i na noc, ale też pobudzi jej komórki do odnowy. Peelingi i zabiegi złuszczające stymulują naskórek do odnowy. Usuwają martwe komórki, ale też pobudzają do tworzenia nowych. Dzięki temu cera staje się gładsza, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Poprawia się też jej koloryt, ponieważ zabiegi z zastosowaniem peelingów i kremów o właściwościach złuszczających dotleniają skórę, co przyspiesza jej regenerację i poprawia ogólną kondycję, w tym jędrność i elastyczność. Dobrze oczyszczona cera to także mniejsze ryzyko podrażnień, ponieważ za sprawą regularnych peelingów wzmocniony zostaje jej płaszcz hydrolipidowy.
Wspomaganie odnowy komórkowej – jak pobudzić naskórek do odbudowy?
Najprostszym sposobem na pobudzenie komórek naskórka do odbudowy jest peeling mechaniczny. Dzięki zawartości ścierających drobinek kosmetyki do peelingu mechanicznego dokładnie oczyszczają skórę, odblokowują pory i dają długotrwałe uczucie świeżości. Podobnie działa peeling enzymatyczny ze składnikami aktywnymi, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. Dobrym wyborem są też żele złuszczające i głęboko oczyszczające, które usuwają nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia, a jednocześnie są delikatne dla naturalnej bariery ochronnej skóry.
Kosmetyki do peelingu cery należy nanosić na oczyszczoną cerę i delikatnie wmasować kolistymi ruchami, a następnie dokładnie spłukać wodą. Ta czynność zajmuje naprawdę niewiele czasu, a wykonywana regularnie da spektakularne efekty. Cera stanie się bardziej promienna i odzyska młodszy wygląd, wzmocni się też jej naturalna bariera chroniąca ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Jak często wykonywać peeling i zabiegi złuszczające naskórek oraz jaki kosmetyk wybrać?
Peeling zaleca się wykonywać 1–2 razy w tygodniu. Żel głęboko oczyszczający można stosować częściej, zwłaszcza w przypadku skóry problematycznej, ze skłonnością do tworzenia się zaskórników. Dla cery wrażliwej, naczynkowej i trądzikowej sprawdzi się peeling enzymatyczny, który ma łagodniejsze działanie i nie powoduje podrażnień, na przykład peeling złuszczający i głęboko oczyszczający pory Clearskin Avon z ekstraktem z eukaliptusa i antybakteryjnym wyciągiem z oczaru wirginijskiego. Dobrym wyborem jest też peeling do twarzy z witaminą C, który usuwa martwy naskórek poprzez rozgrzanie skóry, przywracając jej blask, rozjaśniając przebarwienia i nadając ładny koloryt. Dla cery normalnej, mieszanej i tłustej można wybrać peeling mechaniczny. Warto też wiedzieć, że właściwości złuszczające i pobudzające naskórek do odnowy mają kremy i serum z retinolem. Stosując je, nie zapominajmy o właściwej ochronie skóry przed promieniowaniem UV, czyli używajmy na dzień krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Kremy z retinolem zaleca się nakładać na noc. Na dzień wybierzmy na przykład lekki nawilżający krem z witaminą C i filtrem przeciwsłonecznym.
Materiał sponsorowany przez Avon
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze