Scrub a peeling
KAROLINA • dawno temuJaki jest klucz do skutecznej pielęgnacji? Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na ciągłą opiekę pod okiem profesjonalistki, powinnaś na własną rękę spróbować poznać świat kosmetyków i zabiegów, które pomogą ci utrzymać odpowiednią kondycję. Sprawy wcale nie ułatwiają nam producenci kosmetyków, którzy uciekają się do różnego rodzaju zabiegów marketingowych powodujących powstanie w naszych głowach jeszcze większego mętliku. Warto na początku poznać podstawy pozwalające nam rozróżnić dostępne produkty i ich przeznaczenie. Jednym z częściej stosowanych kosmetyków są peelingi. Czym różnią się od scrubów? Który z tych kosmetyków będzie dla ciebie lepszy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Co to jest peeling?
Złuszczanie naskórka posiada wiele zalet. Dzięki temu prostemu zabiegowi możemy poprawić krążenie swojej skóry i zmotywować ją do procesów regeneracyjnych. Oprócz tego usunięcie zrogowaciałej skóry sprawi, że dostarczane jej z zewnątrz substancje będą lepiej wchłaniane, a ogólny wygląd także zmieni się na korzyść. Najpopularniejszym produktem służącym do usuwania naskórka są różne rodzaje peelingów. Co ciekawe, łączy je raczej uzyskiwany efekt niż technika, dzięki której jest on osiągany. Otóż wskazać można wiele rodzajów peelingów, co związane jest bezpośrednio z ich przeznaczeniem. Po pierwsze mamy do czynienia z oddziaływaniem chemicznym kompozycji substancji, które delikatnie złuszczają martwy naskórek. W zależności od użytych składników kosmetyków enzymatycznych możemy osiągnąć rezultat o różnej intensywności. Kolejnym rodzajem są peelingi opierające działanie na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Przykładem takiego zabiegu jest na przykład peeling kawitacyjny bądź mikrodermabrazja. Elementem odpowiedzialnym za złuszczanie naskórka mogą być niewielkie granulki. Częstokroć takie produkty określane są mianem scrub.
Co to jest scrub?
Relacja między peelingiem a scrubem do ciała nie jest jednoznaczna. Niektórzy mówią, że scrub jest rodzajem peelingu, a właściwie złuszczaniem naskórka w sposób mechaniczny. Inni z kolei utożsamiają scrub jedynie z peelingiem gruboziarnistym. Bez względu na to, którą z wersji przyjmiemy możemy określić, dla kogo ten typ kosmetyków jest właściwy. Po scrub do twarzy mogą sięgać panie, które posiadają skórę normalną. Nie jest on wskazany dla osób z trądzikiem czy skórą wrażliwą. Z drugiej strony stanowi świetny sposób na zrelaksowanie skóry zmęczonej i napiętej. Niewielkie drobinki delikatnie masują naszą skórę i poprawiają jej krążenie. Scrub posiada w swoim składzie także olejki nawilżające skórę i poprawiające jej elastyczność. Ładny zapach i gładka skóra to kolejne zalety związane ze stosowaniem kosmetyków typu scrub. Jak zrobić je samodzielnie w domu? Wystarczy, że połączysz cukier albo sól z oliwą z oliwek i dowolnym olejkiem eterycznym i gotowe. Świetnie sprawdzają się tutaj również pestki truskawki czy kiwi. Delikatny masaż z użyciem takiej mieszanki raz w tygodniu sprawi, że twoja skóra będzie miękka i delikatna.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze