W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne

Przeciwwskazaniem do ćwiczeń są krwawienia oraz ciąże mnogie.

Wiele przyszłych mam zastanawia się, czy może ćwiczyć w ciąży. Specjaliści nie widzą przeciwwskazań, pod warunkiem, że każdą aktywność skonsultujemy z lekarzem. Trening wzmacniający mięśnie ramion przyda się po urodzeniu dziecka, które będzie wymagało noszenia na rękach. Niewskazane są natomiast ćwiczenia brzucha, gdyż to utrudni powrócenie do figury sprzed ciąży.

By nie narażać się na wstrząsy, zrezygnujmy też z jazdy na rowerze. Przeciwwskazaniem do ćwiczeń są też krwawienia oraz ciąże mnogie.

Źródło zdjęć: Shutterstock 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO