W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne

Przeciwwskazaniem do ćwiczeń są krwawienia oraz ciąże mnogie.

Wiele przyszłych mam zastanawia się, czy może ćwiczyć w ciąży. Specjaliści nie widzą przeciwwskazań, pod warunkiem, że każdą aktywność skonsultujemy z lekarzem. Trening wzmacniający mięśnie ramion przyda się po urodzeniu dziecka, które będzie wymagało noszenia na rękach. Niewskazane są natomiast ćwiczenia brzucha, gdyż to utrudni powrócenie do figury sprzed ciąży.

By nie narażać się na wstrząsy, zrezygnujmy też z jazdy na rowerze. Przeciwwskazaniem do ćwiczeń są też krwawienia oraz ciąże mnogie.

Źródło zdjęć: Shutterstock 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady DONALD TUSK w X Faktorze! Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby