Laser w walce z nadwagą
JADWIGA OLCZAK • dawno temuIlość naszej tkanki tłuszczowej przypomina o sobie podczas każdego ważenia się. Jej nadmiar nie tylko niekorzystnie wpływa na nasz wygląd, ale i na nasze zdrowie, gdyż często wiąże się z problemem otyłości. Zdarza się jednak, że pomimo wielu starań fałdy tłuszczu wciąż nie znikają.
Główne przyczyny problemów z nadwagą wynikają często z braku samodyscypliny, silnej woli i czasu. Poważną przeszkodę stanowi u niektórych osób także podłoże genetyczne. Często jednak stosowanie różnych diet odchudzających, a nawet ćwiczenia fizyczne nie dają upragnionych efektów. Z pomocą przychodzi wówczas medycyna estetyczna, która proponuje różne rozwiązania pozbycia się zbędnych kilogramów.
Okolice ud, biodra, brzuch i ramiona to części ciała, z których najtrudniej pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Zabiegiem skutecznie niszczącym tkankę tłuszczową w tych miejscach jest laserowo wspierana liposukcja.
Jej innowacyjna procedura charakteryzuje się minimalnym stopniem inwazyjności. Polega na termicznym przegrzaniu komórek tłuszczowych, powodując ich rozpad. Następnie, martwe komórki zostają wydalane w naturalnym procesie metabolizmu lub usuwane poprzez odessanie.
— Oprócz małej inwazyjności i krótkiego okresu gojenia, główną zaletą liposukcji laserowej jest duża skuteczność. Gwarantują ją wysokiej jakości aparaty umożliwiające precyzyjną regulację energii, częstotliwości i czasu trwania impulsu o mocy w zakresie od 10W do 20W. – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.
Tego typu narzędzia umożliwiają także zabieg lipolizy laserowej. Polega ona na mechanicznym niszczeniu tkanki tłuszczowej z małych obszarów ciała, np. z twarzy i kolan.
Coraz bardziej popularne stają się nieinwazyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej oraz modelowania sylwetki. Jedną z nich jest platforma Vela w technologiach Vela™ oraz elõs™. Nowatorskie działanie platformy polega na stymulacji naturalnego procesu rozpadu tłuszczu, poprzez podgrzanie tkanki tłuszczowej do odpowiednio wysokiej temperatury. Dodatkowo dochodzi także do uelastycznienia tkanki łącznej, co oznacza likwidację cellulitu.
Do selektywnego niszczenia komórek tłuszczowych przeznaczona jest również technologia UltraShape wykorzystująca zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej mocy. Dzięki temu, ustalona dawka energii dostarczana jest do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu. W miejscu tym fale ultradźwiękowe generują efekt mechaniczny, który przerywa błony komórek tłuszczowych. Nad prawidłowym kontaktem akustycznym przetwornika ze skórą czuwa wbudowany system monitorowania. Obecnie jest to jedyna możliwość trwałego niszczenia adipocytów za pomocą ultradźwięków.
Innym sposobem pozbycia się zbędnych komórek tłuszczowych jest kriolipoliza. Polega ona na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno, co powoduje jej uszkodzenie.
— Na skutek mrożenia, martwe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Precyzję i wysoką skuteczność gwarantują innowacyjne urządzenia, np. znajdujący się w naszej ofercie CryotechnologyTM. Technologia ta pozwala uniknąć skutków ubocznych w postaci zaczerwień skóry czy siniaków. – dodaje specjalista.
Dodatkową zaletą jest eliminowanie ryzyka uszkodzenia skóry właściwej przez nowatorskie aparaty. Poza tym zapewniają one także bezbolesne modelowanie ciała.
Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej można dziś osiągnąć upragnioną sylwetkę. Nie wolno jednak zapominać o odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej.
Źródło: informacja prasowa Ilona Lewkowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze