Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy"

Rafał Ziemkiewicz nazwał papieża "idiotą" po tym, jak papież stwierdził, że katolicy nie muszą być "jak króliki".

Słowa papieża Franciszka o katolikach, którzy "nie muszą być jak króliki" rozpętały w Polsce medialną burzę. Głównie z powodu braku czytania i słuchania ze zrozumieniem. Na jej temat wypowiedział się m.in. wojujący chrześcijanin Tomasz Terlikowski, który obraził się publicznie i napisał na Facebooku: "Jest mi zwyczajnie przykro. Jeśli, jego zdaniem, jestem królikiem, a optymalną liczbą dzieci jest trójka, to może niech Franciszek wskaże, które z moich dzieci jest nieoptymalne, a może niepotrzebne, i które uważa za mnożenie się jak króliki".
 
Mniej zachowawczo zareagował popularny prawicowy dziennikarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz, który na swoim Twitterze opublikował dosadny wpis: "Papież idiota. Straszne". Nie przewidział jednak, że te słowa urażą nie tylko katolików.
 
Na jego wpis postanowił odpowiedzieć poeta związany z "Krytyką Polityczną" i zadeklarowany ateista Jaś Kapela. Jego zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przez Ziemkiewicza zostało już przyjęte przez prokuraturę. Teraz Kapela komentuje całą sprawę.
 
Mieliśmy to szczęście, że Ziemkiewicz postanowił obrazić papieżą. Taki z niego dobry katolik, że najważniejsze jest to, co on sam uważa, a nie głowa kościoła katolickiego. Zresztą myślę, że on tak naprawdę jest niewierzący. Jest po prostu cynicznym wykorzystywaczem tego, że w Polsce część ludzi jest wierząca, a on sobie na tym jedzie i buduje karierę - przyznał Kapela.
 
A ponieważ w Polsce mamy przepis, że po pierwsze nie można obrażać uczuć religijnych, a po drugie "kto znieważa głowę państwa obcego na terenie Polski, podlega karze więzienia do lat trzech. Postanowiłem twórczo ten przepis wykorzystać i pozwać Ziemkiewicza, gdyż na przykład Jerzy Urban został skazany z tego paragrafu za obrazę Jana Pawła II parę lat temu. I zapłacił 20 tysięcy, więc mam nadzieję, że Ziemkiewicz też zapłaci 20 tysięcy przynajmniej.
 
Na kolejną nerwową reakcję oskarżonego dziennikarza nie trzeba było długo czekać na Twitterze. Dupek onanizuje się swym życiowym sukcesem i czeka na zachwyty RT. @Jaś Kapela sprawa się toczy.
 
Zobaczcie pierwszą część wywiadu z Jasiem Kapelą, którą przeprowadziły Natalia Kusiak oraz Malina Błańska.
 

 

 

 

 

 
Źródło zdjęć: Twitter, www.facebook.com/jas.kapela, ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Ich historia obiegła cały świat. To małżeństwo ma aż 100 WNUCZĄT! Internauci oszaleli na punkcie małej tancerki. Rusza się jak prawdziwa diwa One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! Kobiece spoty wyborcze. Który NAJGORSZY? ZAJĄCZEK Z SERWETKI na wielkanocny stół