Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę

Jak wygląda leczenie, czy dopuszcza się terapię lekami psychotropowymi i dlaczego kuracja wygląda inaczej niż u dorosłego człowieka?

Badania dowodzą, że depresja dotyka aż 2% dzieci oraz 8% nastolatków. Jej objawy obserwuje się natomiast już u co trzeciego młodego człowieka. Podobnie jak dorośli, dzieci narażone są na stres i traumy związane np. z rozwodem rodziców, przemocą, zaniedbywaniem czy też odrzuceniem przez rówieśników. U dzieci depresję najczęściej powodują jednak… czynniki biologiczne i genetyczne.

Jak wygląda leczenie, czy dopuszcza się terapię lekami psychotropowymi i dlaczego kuracja wygląda inaczej niż u dorosłego człowieka? O depresji u najmłodszych opowiada dr Agnieszka Szaniawska-Bartnicka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak żyć z KREDYTEM NA 30 LAT? DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć?