Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę

Jak wygląda leczenie, czy dopuszcza się terapię lekami psychotropowymi i dlaczego kuracja wygląda inaczej niż u dorosłego człowieka?

Badania dowodzą, że depresja dotyka aż 2% dzieci oraz 8% nastolatków. Jej objawy obserwuje się natomiast już u co trzeciego młodego człowieka. Podobnie jak dorośli, dzieci narażone są na stres i traumy związane np. z rozwodem rodziców, przemocą, zaniedbywaniem czy też odrzuceniem przez rówieśników. U dzieci depresję najczęściej powodują jednak… czynniki biologiczne i genetyczne.

Jak wygląda leczenie, czy dopuszcza się terapię lekami psychotropowymi i dlaczego kuracja wygląda inaczej niż u dorosłego człowieka? O depresji u najmłodszych opowiada dr Agnieszka Szaniawska-Bartnicka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Szok dla medycyny. URODZIŁA zdrowe dziecko w wieku 66 LAT! Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry!