Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę

Jak wygląda leczenie, czy dopuszcza się terapię lekami psychotropowymi i dlaczego kuracja wygląda inaczej niż u dorosłego człowieka?

Badania dowodzą, że depresja dotyka aż 2% dzieci oraz 8% nastolatków. Jej objawy obserwuje się natomiast już u co trzeciego młodego człowieka. Podobnie jak dorośli, dzieci narażone są na stres i traumy związane np. z rozwodem rodziców, przemocą, zaniedbywaniem czy też odrzuceniem przez rówieśników. U dzieci depresję najczęściej powodują jednak… czynniki biologiczne i genetyczne.

Jak wygląda leczenie, czy dopuszcza się terapię lekami psychotropowymi i dlaczego kuracja wygląda inaczej niż u dorosłego człowieka? O depresji u najmłodszych opowiada dr Agnieszka Szaniawska-Bartnicka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny