Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę

Jak wygląda leczenie, czy dopuszcza się terapię lekami psychotropowymi i dlaczego kuracja wygląda inaczej niż u dorosłego człowieka?

Badania dowodzą, że depresja dotyka aż 2% dzieci oraz 8% nastolatków. Jej objawy obserwuje się natomiast już u co trzeciego młodego człowieka. Podobnie jak dorośli, dzieci narażone są na stres i traumy związane np. z rozwodem rodziców, przemocą, zaniedbywaniem czy też odrzuceniem przez rówieśników. U dzieci depresję najczęściej powodują jednak… czynniki biologiczne i genetyczne.

Jak wygląda leczenie, czy dopuszcza się terapię lekami psychotropowymi i dlaczego kuracja wygląda inaczej niż u dorosłego człowieka? O depresji u najmłodszych opowiada dr Agnieszka Szaniawska-Bartnicka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ? DONALD TUSK w X Faktorze! Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II