Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU

W Polsce problem alkoholizmu dotyka około 800 tysięcy osób.

W Polsce problem alkoholizmu dotyka około 800 tysięcy osób. Natomiast szacuje się, że 2–2,5 miliona osób używa alkoholu w sposób szkodliwy, pijąc w nadmiarze. 40 proc. pań, które sięgają po drinka, zajmuje wysokie stanowiska, natomiast w domu jest dobrymi matkami oraz żonami.

Najbardziej podatni na nałóg są ci, którzy nie cierpią z powodu przedawkowania trunków, czyli posiadacze tzw. mocnych głów, a także osoby o obniżonej samoocenie, szczególnie wrażliwe. Co ciekawsze, kobiety lepiej ukrywają swój problem i są w stanie dobrze funkcjonować w społeczeństwie.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS