Najzdrowsze połączenia produktów

8. Połączenia produktów mają znaczenieJesteś nie tym, co jesz, a tym, co trawisz. Złe połączenia produktów mogą negatywnie wpływać na żołądek i jelita. Natomiast dobre połączenia mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
Zdjęcie autorstwa webvilla / CC BY

8. Połączenia produktów mają znaczenie
Jesteś nie tym, co jesz, a tym, co trawisz. Złe połączenia produktów mogą negatywnie wpływać na żołądek i jelita. Natomiast dobre połączenia mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

7. Stek + rozmarynZaleta połączenia: neutralizacja czynników rakotwórczych, które powstają, kiedy mięso gotowane jest w temperaturze powyżej 163 stopni Celsjusza. Wypróbuj świeże listki rozmarynu – posiekaj je i dodaj oliwy z oliwek, soli i soku z cytryny, aby stworzyć zdrową marynatę do mięs.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Stek + rozmaryn
Zaleta połączenia: neutralizacja czynników rakotwórczych, które powstają, kiedy mięso gotowane jest w temperaturze powyżej 163 stopni Celsjusza. Wypróbuj świeże listki rozmarynu – posiekaj je i dodaj oliwy z oliwek, soli i soku z cytryny, aby stworzyć zdrową marynatę do mięs.

6. Liście buraka + cieciorkaZaleta połączenia: naturalny sposób na poprawienie nastroju za pomocą potrzebnego minerału. Magnez jest kluczowym minerałem związanym ze szczęściem, ale wielu z nas nie spożywa jego wystarczającej ilości. Liście buraka pełne są tego minerału, a witamina B6 w cieciorce maksymalizuje wchłanianie się magnezu w ciele.
Zdjęcie autorstwa net_efekt / CC BY

6. Liście buraka + cieciorka
Zaleta połączenia: naturalny sposób na poprawienie nastroju za pomocą potrzebnego minerału. Magnez jest kluczowym minerałem związanym ze szczęściem, ale wielu z nas nie spożywa jego wystarczającej ilości. Liście buraka pełne są tego minerału, a witamina B6 w cieciorce maksymalizuje wchłanianie się magnezu w ciele.

5. Ryby + brokułyZaleta połączenia: wiele ryb takich jak makrela czy łosoś bogatych jest w selen – minerał chroniący tarczycę i walczący z rakiem. Połączone z brokułami, które pełne są sulforafanu, minerały te są 13 razy bardziej efektywne niż jedzone osobno.
Zdjęcie autorstwa Urande / CC BY

5. Ryby + brokuły
Zaleta połączenia: wiele ryb takich jak makrela czy łosoś bogatych jest w selen – minerał chroniący tarczycę i walczący z rakiem. Połączone z brokułami, które pełne są sulforafanu, minerały te są 13 razy bardziej efektywne niż jedzone osobno.

4. Czerwone wino + migdałyZaleta połączenia: naturalne połączenie, które jest przyjazne dla serca. Antyoksydanty zawarte w winie i wysoka zawartość naturalnej witaminy E w migdałach świetnie współpracują, aby rozcieńczyć krew i polepszyć zdrowie naczyń krwionośnych. Szukaj w sklepach organicznego wina i migdałów.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

4. Czerwone wino + migdały
Zaleta połączenia: naturalne połączenie, które jest przyjazne dla serca. Antyoksydanty zawarte w winie i wysoka zawartość naturalnej witaminy E w migdałach świetnie współpracują, aby rozcieńczyć krew i polepszyć zdrowie naczyń krwionośnych. Szukaj w sklepach organicznego wina i migdałów.

3. Zielona herbata + cytrynaZaleta połączenia: to pyszny sposób na naturalną ochronę przed rakiem i wspomaganie utraty wagi. Wysoka zawartość witaminy C w cytrynie wspomaga zdolność ciała do wchłaniania katechiny – antyoksydantu w zielonej herbacie, który walczy z chorobami. Jeśli pijesz dużo herbaty, zainwestuj w organiczną herbatę liściastą i przybory do zaparzania.
Zdjęcie autorstwa derRenner / CC BY

3. Zielona herbata + cytryna
Zaleta połączenia: to pyszny sposób na naturalną ochronę przed rakiem i wspomaganie utraty wagi. Wysoka zawartość witaminy C w cytrynie wspomaga zdolność ciała do wchłaniania katechiny – antyoksydantu w zielonej herbacie, który walczy z chorobami. Jeśli pijesz dużo herbaty, zainwestuj w organiczną herbatę liściastą i przybory do zaparzania.

2. Jajka + serZaleta połączenia: klarowne myślenie, złagodzenie objawów ZNP i utrata wagi. Witamina D zawarta w żółtku optymalizuje wchłanianie wapnia znajdującego się w serze. Dostateczny poziom wapnia wspomaga zdrowie neuroprzekaźników i stabilizuje hormony, co wpływa pozytywnie na zespół napięcia przedmiesiączkowego i wagę.
Zdjęcie autorstwa Vee Satayamas / CC BY

2. Jajka + ser
Zaleta połączenia: klarowne myślenie, złagodzenie objawów ZNP i utrata wagi. Witamina D zawarta w żółtku optymalizuje wchłanianie wapnia znajdującego się w serze. Dostateczny poziom wapnia wspomaga zdrowie neuroprzekaźników i stabilizuje hormony, co wpływa pozytywnie na zespół napięcia przedmiesiączkowego i wagę.

1. Tortilla + warzywaZaleta połączenia: bardziej płaski brzuch dzięki mniejszym wzdęciom. Warzywa z ziarnami, np. komosą ryżową czy prosem – bez mięsa – zredukują nieprzyjemne wzdęcia. Warzywa takie jak ziemniaki, kukurydza, brokuły czy fasolka szparagowa sprawią, że przewód pokarmowy będzie się cieszył dobrym zdrowiem. Kukurydziana tortilla pełna cebulki, czerwonej papryki, cukinii i brokułów z lekkim dressingiem jest pyszna i łatwiejsza w przygotowaniu niż ta z mięsem.
Zdjęcie autorstwa jeffreyw / CC BY

1. Tortilla + warzywa
Zaleta połączenia: bardziej płaski brzuch dzięki mniejszym wzdęciom. Warzywa z ziarnami, np. komosą ryżową czy prosem – bez mięsa – zredukują nieprzyjemne wzdęcia. Warzywa takie jak ziemniaki, kukurydza, brokuły czy fasolka szparagowa sprawią, że przewód pokarmowy będzie się cieszył dobrym zdrowiem. Kukurydziana tortilla pełna cebulki, czerwonej papryki, cukinii i brokułów z lekkim dressingiem jest pyszna i łatwiejsza w przygotowaniu niż ta z mięsem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Czy słyszałaś o diecie warzywnej? Pigułka „dzień po” dostępna bez recepty? Rozwiązania Business Intelligence w branży medycznej szansą na efektywność i rozwój Morderca z brzuszkiem Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Zobacz, po czym rozpoznać naprawdę szczerą przyjaźń! Do czego zdolne jest nasze ciało Lecznicze właściwości bursztynu Wiosenna sałatka Zagłusz swojego wewnętrznego krytyka Reset organizmu. Post warzywno-owocowy Zioła na żołądek Koktajle witaminowe