10 porannych sposobów, które cię obudzą

10. Nieprzyjemna pobudka?Dla większości z nas pobudki o wczesnym poranku nie należą do zbyt przyjemnych. Czy wiedziałaś, że istnieją czynności, które skutecznie pobudzą twój organizm bezpośrednio po przebudzeniu? Dzięki nim będziesz mogła szybko wstać z łóżka i zająć się swoimi obowiązkami.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Nieprzyjemna pobudka?
Dla większości z nas pobudki o wczesnym poranku nie należą do zbyt przyjemnych. Czy wiedziałaś, że istnieją czynności, które skutecznie pobudzą twój organizm bezpośrednio po przebudzeniu? Dzięki nim będziesz mogła szybko wstać z łóżka i zająć się swoimi obowiązkami.

9. Weź kilka głębokich oddechówKilka głębokich oddechów wykonanych o poranku może dotlenić mózg i pobudzić organizm do całodniowego funkcjonowania. Poza tym, stosując techniki prawidłowego oddychania w ciągu dnia, możesz przyczynić się do obniżenia ciśnienia oraz poziomu cholesterolu we krwi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Weź kilka głębokich oddechów
Kilka głębokich oddechów wykonanych o poranku może dotlenić mózg i pobudzić organizm do całodniowego funkcjonowania. Poza tym, stosując techniki prawidłowego oddychania w ciągu dnia, możesz przyczynić się do obniżenia ciśnienia oraz poziomu cholesterolu we krwi.

8. Rozciągnij się w łóżkuBezpośrednio po przebudzeniu wyciągnij ręce za głowę i wyprostuj nogi. Tego rodzaju rozciąganie o poranku pobudza krążenie krwi, a tym samym pobudza umysł do pracy.
Zdjęcie autorstwa iamtheo / CC BY

8. Rozciągnij się w łóżku
Bezpośrednio po przebudzeniu wyciągnij ręce za głowę i wyprostuj nogi. Tego rodzaju rozciąganie o poranku pobudza krążenie krwi, a tym samym pobudza umysł do pracy.

7. Ćwicz o porankuNic tak doskonale nie rozbudza z rana jak intensywne ćwiczenia o poranku. Możesz jeszcze przed śniadaniem wykonać 20 minutową sesję treningową, a następnie wziąć letni prysznic. Od razu poczujesz się pełna energii.
Zdjęcie autorstwa jesslef / CC BY

7. Ćwicz o poranku
Nic tak doskonale nie rozbudza z rana jak intensywne ćwiczenia o poranku. Możesz jeszcze przed śniadaniem wykonać 20 minutową sesję treningową, a następnie wziąć letni prysznic. Od razu poczujesz się pełna energii.

6. Wypij kawęFiliżanka czarnej kawy bez cukru skutecznie pobudzi twój umysł i organizm do intensywnego funkcjonowania. Możesz ją wypić bezpośrednio po przebudzeniu.
Zdjęcie autorstwa jarmoluk / CC BY

6. Wypij kawę
Filiżanka czarnej kawy bez cukru skutecznie pobudzi twój umysł i organizm do intensywnego funkcjonowania. Możesz ją wypić bezpośrednio po przebudzeniu.

5. Zjedz porządne śniadanieTwój umysł nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować o poranku, jeżeli nie zjesz śniadania. Dlatego postaraj się w ciągu 30 minut od przebudzenia zjeść zdrowy posiłek, np. owsiankę lub kanapki na pieczywie pełnoziarnistym.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

5. Zjedz porządne śniadanie
Twój umysł nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować o poranku, jeżeli nie zjesz śniadania. Dlatego postaraj się w ciągu 30 minut od przebudzenia zjeść zdrowy posiłek, np. owsiankę lub kanapki na pieczywie pełnoziarnistym.

4. Zimny prysznicByć może doznasz lekkiego szoku biorąc o poranku zimny prysznic, ale przynajmniej szybko się obudzisz. Niewykluczone, że będziesz mogła nawet zrezygnować z porannej kawy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Zimny prysznic
Być może doznasz lekkiego szoku biorąc o poranku zimny prysznic, ale przynajmniej szybko się obudzisz. Niewykluczone, że będziesz mogła nawet zrezygnować z porannej kawy.

3. Zacznij dzień o seksuSeks o poranku to skuteczny sposób na pobudkę o poranku. Poza tym, badania naukowe potwierdzają, że ma on zbawienny wpływ na zdrowie, gdyż wzmacnia system immunologiczny organizmu. Co więcej, regularny seks może nawet zmniejszyć ryzyko zawału serca.

3. Zacznij dzień o seksu
Seks o poranku to skuteczny sposób na pobudkę o poranku. Poza tym, badania naukowe potwierdzają, że ma on zbawienny wpływ na zdrowie, gdyż wzmacnia system immunologiczny organizmu. Co więcej, regularny seks może nawet zmniejszyć ryzyko zawału serca.

2. Napij się zielonej herbatyW zielonej herbacie zawarta jest teina, która wykazuje podobne właściwości do kofeiny. Substancja ta działa pobudzająco i stymuluje funkcjonowanie mózgu. Warto pić zieloną herbatę o poranku.
Zdjęcie zielonej herbaty / Shutterstock

2. Napij się zielonej herbaty
W zielonej herbacie zawarta jest teina, która wykazuje podobne właściwości do kofeiny. Substancja ta działa pobudzająco i stymuluje funkcjonowanie mózgu. Warto pić zieloną herbatę o poranku.

1. Nie zasłaniaj okna na nocCzy wiedziałaś, że organizm potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na wybudzenie wtedy, gdy przebywasz w zaciemnionym pomieszczeniu? Jeżeli wieczorem nie zasłonisz okna zasłonami to znacznie szybciej wstaniesz z łóżka o poranku. Obudzą cię promienie słońca.
Zdjęcie autorstwa vastateparksstaff / CC BY

1. Nie zasłaniaj okna na noc
Czy wiedziałaś, że organizm potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na wybudzenie wtedy, gdy przebywasz w zaciemnionym pomieszczeniu? Jeżeli wieczorem nie zasłonisz okna zasłonami to znacznie szybciej wstaniesz z łóżka o poranku. Obudzą cię promienie słońca.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Przemoc postarza Poznaj swój problem - nietrzymanie moczu Witamina C zapobiega procesom starzenia skóry Lifting złotymi nićmi. Dla kogo i jak to działa? Maska do włosów lepsza od zwykłej odżywki? Woda na zdrowie Sześć ćwiczeń rozciągających, które wykonasz w parku Czekoladowe masaże Zdrowe powitanie wiosny Siedzący tryb życia równie groźny jak palenie Jedzenie, które powoduje wzdęcia 9 sposobów, aby poczuć się wspaniale przed 9 rano