Nie zaczynaj dnia od takiego śniadania!

8. Sok owocowyWiele osób niespożywających śniadań rano sięga po szklankę soku owocowego. Tymczasem ten napój, choć uważany jest za zdrowy, zawiera mnóstwo cukru i węglowodanów.
Zdjęcie autorstwa JESHOOTS / CC BY

8. Sok owocowy
Wiele osób niespożywających śniadań rano sięga po szklankę soku owocowego. Tymczasem ten napój, choć uważany jest za zdrowy, zawiera mnóstwo cukru i węglowodanów.

7. Płatki śniadaniowePłatki śniadaniowe bogate w węglowodany i cukier, natomiast ubogie w błonnik lub całkowicie go pozbawione to nienajlepsza propozycja na śniadanie. Produkt ten sprawia, że poziom cukru we krwi gwałtownie wzrasta, a następnie spada, co prowadzi do zwiększonego apetytu w okolicy południa i wahań nastroju.
Zdjęcie autorstwa Horia Varlan / CC BY

7. Płatki śniadaniowe
Płatki śniadaniowe bogate w węglowodany i cukier, natomiast ubogie w błonnik lub całkowicie go pozbawione to nienajlepsza propozycja na śniadanie. Produkt ten sprawia, że poziom cukru we krwi gwałtownie wzrasta, a następnie spada, co prowadzi do zwiększonego apetytu w okolicy południa i wahań nastroju.

6. PączekZawiera cukier i rafinowane węglowodany, a do tego smażony jest na głębokim tłuszczu. Pączka można spożyć raz na jakiś czas, trafiać na nasze talerze codziennie.
Zdjęcie autorstwa jarmoluk / CC BY

6. Pączek
Zawiera cukier i rafinowane węglowodany, a do tego smażony jest na głębokim tłuszczu. Pączka można spożyć raz na jakiś czas, trafiać na nasze talerze codziennie.

5. Jogurt niskotłuszczowyNie ma nic złego w spożywaniu nabiału, jednak jogurt to zbyt mało, aby się najeść. Po tak ubogim posiłku szybko stajemy się godni. W zależności od wagi i aktywności fizycznej, zalecane jest spożywanie śniadań liczących od 250 do 400 kcal. Tak więc do jogurtu warto dodać choćby garść płatków owsianych.
Zdjęcie jogurtu / Shutterstock

5. Jogurt niskotłuszczowy
Nie ma nic złego w spożywaniu nabiału, jednak jogurt to zbyt mało, aby się najeść. Po tak ubogim posiłku szybko stajemy się godni. W zależności od wagi i aktywności fizycznej, zalecane jest spożywanie śniadań liczących od 250 do 400 kcal. Tak więc do jogurtu warto dodać choćby garść płatków owsianych.

4. KawaJest to kolejny napój popularny wśród osób unikających śniadań. Niestety często wypijany jest z dodatkiem niezdrowych i kalorycznych substancji, takich jak cukier czy śmietanka, które zamiast składników odżywczych dostarczają kalorii.
Zdjęcie autorstwa chichacha / CC BY

4. Kawa
Jest to kolejny napój popularny wśród osób unikających śniadań. Niestety często wypijany jest z dodatkiem niezdrowych i kalorycznych substancji, takich jak cukier czy śmietanka, które zamiast składników odżywczych dostarczają kalorii.

3. Przetworzone mięsoSpożywanie przetworzonego mięsa, takiego jak bekon lub kiełbasa, zwiększa ryzyko chorób serca. Jeżeli już decydujemy się jego włączenie do śniadaniowego menu, upewnijmy się, że pozostała część posiłku jest zdrowa
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

3. Przetworzone mięso
Spożywanie przetworzonego mięsa, takiego jak bekon lub kiełbasa, zwiększa ryzyko chorób serca. Jeżeli już decydujemy się jego włączenie do śniadaniowego menu, upewnijmy się, że pozostała część posiłku jest zdrowa

2. Brak śniadaniaPomijanie śniadań najczęściej skutkuje przejadaniem się w późniejszych godzinach dnia. Jeżeli rano nie dostarczymy organizmowi niezbędnych składników odżywczych, zawartych w mleku, produktach pełnoziarnistych czy owocach, trudno będzie włączyć wystarczającą ich ilość do kolejnych posiłków.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

2. Brak śniadania
Pomijanie śniadań najczęściej skutkuje przejadaniem się w późniejszych godzinach dnia. Jeżeli rano nie dostarczymy organizmowi niezbędnych składników odżywczych, zawartych w mleku, produktach pełnoziarnistych czy owocach, trudno będzie włączyć wystarczającą ich ilość do kolejnych posiłków.

1. Batony zbożowe
Większość z nich pełna jest cukru i uboga w błonnik oraz białko. Najlepiej wybierać te batony, które w składzie posiadają proteiny, błonnik i zdrowe tłuszcze oraz wyróżniają się zmniejszoną ilością cukru.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Kilka prawd na temat bezsenności Efektowne zabiegi na twarz. Co wybierasz? Szczepienia dla kobiet planujących ciążę. Które są zalecane? Jak uchronić się przed efektem jo-jo? Poznaj przyczyny chronicznego zmęczenia Pielęgnacja stóp domowymi sposobami Ćwiczenia na talię osy Gdy zapominanie staje się problemem Sprawdź co może być przyczyną depresji 3 sposoby na zgrabną sylwetkę Angelina i Brad nie potrafią się dogadać w sprawie pochówku Masaż głowy

Popularne w tym tygodniu:

Stres w pracy IT - jak sobie z nim radzić? Deficyt kaloryczny – ile wynosi i jak go obliczyć?