Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj

Dietetyk przekazał też ważną wiadomość dla fanów herbaty z cytryną.

Dietetyk Agnieszka Piskała podkreśla, że choć większość z nas jest bardziej odwodniona niż prawidłowo nawodniona, to wypicie zbyt dużej ilości wody w krótkim czasie grozi nawet śmiercią. Przyczyną jest wypłukiwanie elektrolitów, dlatego nadmierna ilość płynów nie jest wskazana zwłaszcza przed wysiłkiem fizycznym.  Nie należy również pić za dużo przed snem.

W ciągu dnia powinniśmy wypijać około 2 litrów płynów, przy czym nie musi to być tylko woda. Pamiętajmy, że zupy czy owoce także nawadniają organizm.

Wielu z nas zna teorię, że kofeina odwadnia. Nic podobnego. Kawa nie zabiera wody z tkanek, a jedynie przyśpiesza jej usuwanie z nerek. Największe spustoszenie w organizmie robi cukier zawarty w napojach, w tym słodzonej herbacie.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM!