Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni

"Ręce są naszymi oczami" - mówią.

Ich niepełnosprawność nie przeszkadza im w zdobywaniu kolejnych umiejętności w kuchni. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bydgoszczy niewidomi i niedowidzący stawiają pierwsze kroki w gastronomii i uczą się profesjonalnego gotowania. Jak radzą sobie z krojeniem, jak sprawdzają, czy smażone mięso nie jest surowe i jak rozpoznają poszczególne składniki dań? Kamera nagrała ich w czasie pracy.

Więcej zacięć przy krojeniu zdarza mi się podczas nauki osób, które widzą, niż u niewidzących - zdradza nauczyciel kucharzy. — Ręce mają bardzo duże znaczenie przy określaniu kształtów i kawałków. Niewidomi używają ich wszędzie. Najchętniej mieszaliby zupę ręką - dodaje.

Tak samo funkcjonujemy jak widzący. Tylko może trochę wolniej – powiedziała niewidoma od urodzenia uczennica, Małgorzata Delas.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO 5-latek z Polski podbija świat mody! Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów