Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni

"Ręce są naszymi oczami" - mówią.

Ich niepełnosprawność nie przeszkadza im w zdobywaniu kolejnych umiejętności w kuchni. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bydgoszczy niewidomi i niedowidzący stawiają pierwsze kroki w gastronomii i uczą się profesjonalnego gotowania. Jak radzą sobie z krojeniem, jak sprawdzają, czy smażone mięso nie jest surowe i jak rozpoznają poszczególne składniki dań? Kamera nagrała ich w czasie pracy.

Więcej zacięć przy krojeniu zdarza mi się podczas nauki osób, które widzą, niż u niewidzących - zdradza nauczyciel kucharzy. — Ręce mają bardzo duże znaczenie przy określaniu kształtów i kawałków. Niewidomi używają ich wszędzie. Najchętniej mieszaliby zupę ręką - dodaje.

Tak samo funkcjonujemy jak widzący. Tylko może trochę wolniej – powiedziała niewidoma od urodzenia uczennica, Małgorzata Delas.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Jak suszyć mokre włosy? One wiedzą to NAJLEPIEJ! KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku