Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości.

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości - "Błękitną Flagą". Plażowicze znajdą tam nie tylko najczystsze wodę i piasek, ale także doskonałą infrastrukturę, przystosowaną również dla niepełnosprawnych.

Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej ponad połowa wszystkich kąpielisk w Polsce może poszczycić się doskonałą jakością wód. W tegorocznym zestawieniu tylko dwa otrzymały oceną niedostateczną.

Czym plaże oznaczone "Błękitną Flagą" różnią się od "miejsc przeznaczonych do kąpieli"? Gdzie można je znaleźć i czy mogą na nich przebywać psy? O ich specyfice opowiedzieli koordynator projektu Jarosław Szczygieł i Jan Bonder, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: TVP
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił" Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża