Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości.

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości - "Błękitną Flagą". Plażowicze znajdą tam nie tylko najczystsze wodę i piasek, ale także doskonałą infrastrukturę, przystosowaną również dla niepełnosprawnych.

Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej ponad połowa wszystkich kąpielisk w Polsce może poszczycić się doskonałą jakością wód. W tegorocznym zestawieniu tylko dwa otrzymały oceną niedostateczną.

Czym plaże oznaczone "Błękitną Flagą" różnią się od "miejsc przeznaczonych do kąpieli"? Gdzie można je znaleźć i czy mogą na nich przebywać psy? O ich specyfice opowiedzieli koordynator projektu Jarosław Szczygieł i Jan Bonder, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: TVP
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety Mirranda Kerr jako samuraj. Ta sesja WYWOŁAŁA SKANDAL! Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety