Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości.

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości - "Błękitną Flagą". Plażowicze znajdą tam nie tylko najczystsze wodę i piasek, ale także doskonałą infrastrukturę, przystosowaną również dla niepełnosprawnych.

Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej ponad połowa wszystkich kąpielisk w Polsce może poszczycić się doskonałą jakością wód. W tegorocznym zestawieniu tylko dwa otrzymały oceną niedostateczną.

Czym plaże oznaczone "Błękitną Flagą" różnią się od "miejsc przeznaczonych do kąpieli"? Gdzie można je znaleźć i czy mogą na nich przebywać psy? O ich specyfice opowiedzieli koordynator projektu Jarosław Szczygieł i Jan Bonder, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: TVP
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Nigdy nie wchodź do wody bez rozgrzewki KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem