Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości.

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości - "Błękitną Flagą". Plażowicze znajdą tam nie tylko najczystsze wodę i piasek, ale także doskonałą infrastrukturę, przystosowaną również dla niepełnosprawnych.

Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej ponad połowa wszystkich kąpielisk w Polsce może poszczycić się doskonałą jakością wód. W tegorocznym zestawieniu tylko dwa otrzymały oceną niedostateczną.

Czym plaże oznaczone "Błękitną Flagą" różnią się od "miejsc przeznaczonych do kąpieli"? Gdzie można je znaleźć i czy mogą na nich przebywać psy? O ich specyfice opowiedzieli koordynator projektu Jarosław Szczygieł i Jan Bonder, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: TVP
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu Co piąte dziecko UDAJE DOROSŁEGO w sieci! JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy