Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości.

Na polskim wybrzeżu aż 36 plaż zostało wyróżnionych międzynarodowym symbolem jakości - "Błękitną Flagą". Plażowicze znajdą tam nie tylko najczystsze wodę i piasek, ale także doskonałą infrastrukturę, przystosowaną również dla niepełnosprawnych.

Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej ponad połowa wszystkich kąpielisk w Polsce może poszczycić się doskonałą jakością wód. W tegorocznym zestawieniu tylko dwa otrzymały oceną niedostateczną.

Czym plaże oznaczone "Błękitną Flagą" różnią się od "miejsc przeznaczonych do kąpieli"? Gdzie można je znaleźć i czy mogą na nich przebywać psy? O ich specyfice opowiedzieli koordynator projektu Jarosław Szczygieł i Jan Bonder, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: TVP
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? PRAWIE POŁOWA CIĘŻARNYCH z niedoborem ważnego pierwiastka. To niebezpieczne dla dziecka Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full?