Poznaj przyczyny twojej złej postawy

7. Prawidłowa postawa ciałaTo ważne, aby nieustannie kontrolować postawę własnego ciała. Odpowiednio wyprostowane plecy w czasie siedzenia oraz układ nóg mogą uchronić kręgosłup przed komplikacjami. Zastanawiasz się, jakie czynniki wywierają wpływ na twoją postawę?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Prawidłowa postawa ciała
To ważne, aby nieustannie kontrolować postawę własnego ciała. Odpowiednio wyprostowane plecy w czasie siedzenia oraz układ nóg mogą uchronić kręgosłup przed komplikacjami. Zastanawiasz się, jakie czynniki wywierają wpływ na twoją postawę?

6. Słabe mięśnieJedną z głównych przyczyn odpowiedzialnych za przybieranie zgarbionej sylwetki są zbyt słabe mięśnie. Z tego względu warto zadbać o to, aby przy pomocy regularnych ćwiczeń wzmacniać partie ciała, takie jak brzuch oraz plecy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Słabe mięśnie
Jedną z głównych przyczyn odpowiedzialnych za przybieranie zgarbionej sylwetki są zbyt słabe mięśnie. Z tego względu warto zadbać o to, aby przy pomocy regularnych ćwiczeń wzmacniać partie ciała, takie jak brzuch oraz plecy.

5. Silny bólNiekiedy ból pleców jest tak silny, że uniemożliwia nam utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Warto wtedy sięgnąć po leki uśmierzające te dolegliwości. Po zmniejszeniu nasilenia objawów konieczna jest konsultacja z lekarzem w celu odnalezienia przyczyny odpowiedzialnej za pojawienie się dolegliwości bólowych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Silny ból
Niekiedy ból pleców jest tak silny, że uniemożliwia nam utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Warto wtedy sięgnąć po leki uśmierzające te dolegliwości. Po zmniejszeniu nasilenia objawów konieczna jest konsultacja z lekarzem w celu odnalezienia przyczyny odpowiedzialnej za pojawienie się dolegliwości bólowych.

4. Dieta uboga w białkoZdrowie i dobra kondycja mięśni to czynniki w dużej mierze zależne od stosowanej przez nas diety. Mięśnie do regeneracji po wysiłku potrzebują szeregu aminokwasów. Te z kolei można znaleźć w produktach zawierających pełnowartościowe białko, takich jak ryby oraz mięso. Niestety niedostateczna ilość białka w diecie skutkuje osłabieniem mięśni, które warunkują utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

4. Dieta uboga w białko
Zdrowie i dobra kondycja mięśni to czynniki w dużej mierze zależne od stosowanej przez nas diety. Mięśnie do regeneracji po wysiłku potrzebują szeregu aminokwasów. Te z kolei można znaleźć w produktach zawierających pełnowartościowe białko, takich jak ryby oraz mięso. Niestety niedostateczna ilość białka w diecie skutkuje osłabieniem mięśni, które warunkują utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

3. Noszenie torebki na ramieniuSkrzywienia kręgosłupa występujące u kobiet często są wynikiem noszenia ciężkiej torebki na jednym ramieniu. Warto regularnie zmieniać ramię, na którym noszona jest torba albo w ogóle z niej zrezygnować na rzecz wygodnego plecaka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Noszenie torebki na ramieniu
Skrzywienia kręgosłupa występujące u kobiet często są wynikiem noszenia ciężkiej torebki na jednym ramieniu. Warto regularnie zmieniać ramię, na którym noszona jest torba albo w ogóle z niej zrezygnować na rzecz wygodnego plecaka.

2. Złe przyzwyczajeniaIm częściej będziesz chodzić z głową opuszczoną do dołu i zgarbionymi plecami, tym większe jest prawdopodobieństwo, że za kilka lat w ten sposób będziesz prezentować naturalną postawę swojego ciała. Pamiętaj o tym, aby plecy były zawsze wyprostowane, a głowa lekko uniesiona do góry.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Złe przyzwyczajenia
Im częściej będziesz chodzić z głową opuszczoną do dołu i zgarbionymi plecami, tym większe jest prawdopodobieństwo, że za kilka lat w ten sposób będziesz prezentować naturalną postawę swojego ciała. Pamiętaj o tym, aby plecy były zawsze wyprostowane, a głowa lekko uniesiona do góry.

1. Siedzący lub stojący tryb pracyNieprawidłowa postawa ciała może być wynikiem pracy, w trakcie której jesteś narażona na wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji, np. siedzenie lub stanie. To ważne, aby w ciągu całego dnia pracy poświęcać co godzinę 5 minut na drobne ćwiczenia, które rozruszają ciało.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Siedzący lub stojący tryb pracy
Nieprawidłowa postawa ciała może być wynikiem pracy, w trakcie której jesteś narażona na wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji, np. siedzenie lub stanie. To ważne, aby w ciągu całego dnia pracy poświęcać co godzinę 5 minut na drobne ćwiczenia, które rozruszają ciało.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Wegetarianizm – sposób na życie Mrożenie komórek jajowych szansą na przedłużenie płodności? Kobiety bardziej wybredne odnośnie przygodnego romansu 6 rzeczy, na które nie godzą się weganie 8 wskazówek na lepszy sen Produkty, które są bogate w białko 7 wskazówek. Jak się nie przeziębić? Nowa metoda leczenia żylaków – pokaż nogi tego lata! Tabletki antykoncepcyjne a alkohol Kiedy kobieta powinna szczególnie dbać o zdrowie jamy ustnej? Cyborg nie kobieta Małżeństwo pomaga na raka

Popularne w tym tygodniu:

Leczenie ortodontyczne małych dzieci