Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń

U większości pacjentów ukąszenie wywołuje reakcję uczuleniową.

Wraz z sezonem letnim rozpoczął się okres wzmożonej aktywności owadów. Choć w Polsce nie przenoszą one chorób, swędzenie potrafi uprzykrzyć nawet najprzyjemniejsze dni. Ukąszenie wywołuje podrażnienie, skutkujące zaczerwienieniem skóry i obrzękiem. 

U większości pacjentów ukąszenie wywołuje reakcję uczuleniową. Najlepiej schłodzić miejsce zimnym okładem lub solą fizjologiczną. Można również "oszukać" miejsce swędzenia poprzez uciskanie -  radzi dermatolog, Łukasz Preibisz.

Źródło: TVP

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo" Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Jakie PIECZYWO jest najzdrowsze? Zobacz, jak to sprawdzić Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie