Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń

U większości pacjentów ukąszenie wywołuje reakcję uczuleniową.

Wraz z sezonem letnim rozpoczął się okres wzmożonej aktywności owadów. Choć w Polsce nie przenoszą one chorób, swędzenie potrafi uprzykrzyć nawet najprzyjemniejsze dni. Ukąszenie wywołuje podrażnienie, skutkujące zaczerwienieniem skóry i obrzękiem. 

U większości pacjentów ukąszenie wywołuje reakcję uczuleniową. Najlepiej schłodzić miejsce zimnym okładem lub solą fizjologiczną. Można również "oszukać" miejsce swędzenia poprzez uciskanie -  radzi dermatolog, Łukasz Preibisz.

Źródło: TVP

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Witaminowa bomba zamiast masła. Trzy pomysły na PASTY DO KANAPEK