Kawa mrożona (autor GomiTell)

Przepis kulinarny

Składniki:

- 4 łyżeczki kawy rozpuszczalnej,
- szklanka zimnego mleka,
- bita śmietana (Śnieżynka),
- 3 kostki lodu.

Dla łasuchów:
- lody waniliowe,
- sos toffi lub czekoladowy.

Jak przyrządzić?

Przygotowujemy kubek kawy rozpuszczalnej w wiekszym stężeniu niż zwykle (4 łyżeczki) i pozostawiamy do ostygnięcia. Następnie wkładamy do lodówki na ok. godzinę, aby dobrze schłodzić kawę. Następnie zabieramy się za przygotowanie Śnieżynki (lub innej bitej śmietany w proszku) zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Absolutnie nie polecam bitej śmietany z puszki. Jest pełna konserwantów i niesmaczna w przypadku naszego napoju.

Następnie 1/3 przygotowanej kawy, 1/3 bitej śmietany oraz rozdrobnioną kostkę lodu umieszczamy w shaku. Potrząsamy dość energicznie aż do kompletnego rozpuszczenia lodu. Z tego powodu nalezy go dość mocno rozdrobnić. Najważniejsza cześć jest już wykonana.

Do wysokiej szklanki wrzucamy lód waniliowy (połowa dużej kulki lodu). Szklankę pochylamy i z góry wlewamy sos toffi w ten sposób, aby na bokach utworzył "falbanki". Następnie dolewamy przygotowany w shaku napój. Dekorujemy odrobiną bitej śmietany.

Potrzebne przybory:

Do przyrządzenia napoju konieczny jest shaker (używany do przygotowywania drinków). Ja korzystam z plastikowego, dosyć pojemnego - firmy Tupperware.

Uwagi:

Śnieżynka jest dość słodka, do tego sos toffi, więc nie ma potrzeby dodatkowego słodzenia kawy. Niestety napój źle przechowuje sie w lodówce. Przepis podpatrzyłem w jednej z Sandomierskich kafejek.

0.00
0 głosów
Dane szczegółowe
Kategoria daniaNapoje
Czas przygotowania10 min.
Trudnośćprosty
Porcje3 szklanki
Kalorycznośćśrednio dużo
Przybliżony koszt3 zł
AutorGomiTell

Kawa mrożona (autor GomiTell): Podobne przepisy

Kawa mrożona (autor GomiTell): wypróbuj również

Powiązane Tematy