Aromatyczne kule do kąpieli. Odkryj i wypróbuj przepis na domowe, musujące kule
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temu • 5 komentarzyNic tak nie odpręża i nie relaksuje jak kąpiel z aromatycznymi kulami. A co powiesz na samodzielnie wykonane kule do kąpieli? Wystarczy naprawdę niewiele naturalnych składników oraz trochę czasu, aby uzyskać energetyczne kule. Tworzenie kosmetyków do kąpieli przynosi wiele zabawy i mnóstwo śmiechu, dlatego skorzystaj z prostego przepisu na musujące kule.
Kule do kąpieli zachwycają zapachem oraz różnorodnymi formami. Naturalne kosmetyki są coraz częściej wybierane przez świadomych konsumentów, w końcu im mniej chemicznych substancji, tym lepiej dla organizmu. Do przygotowania musujących kul do kąpieli potrzebujesz produktów, które znajdują się w twojej kuchni. Nie wierzysz? Przekonaj się sama.
Kule do kąpieli – potrzebne składniki
Jeśli marzysz o naturalnych i kolorowych kulach do kąpieli – nie mogłaś trafić lepiej! Poniżej znajdziesz sprawdzony przepis na te urocze kosmetyki. Nim jednak przejdziesz do przygotowania musujących kul, sprawdź, co powinnaś przyszykować:
- 1 szklankę sody oczyszczonej;
- ½ szklanki kwasku cytrynowego;
- 3–4 łyżki oleju bazowego (np. migdałowy);
- wodę w spryskiwaczu;
- barwnik (np. spożywczy);
- 20 kropli olejku zapachowego (np. lawendowego);
- 2 łyżeczki suszonych ziół (np. lawendy);
- gumowe rękawiczki;
- foremki do kul albo plastikowe bombki;
- miski i łyżki do mieszania.
Jeśli nie jesteś przekonana do barwnika spożywczego, możesz wykorzystać do swoich kul do kąpieli także kolorowych przypraw. Świetnie sprawdzi się cynamon, kurkuma albo przyprawa do piernika.
Kule do kąpieli – wykonane krok po kroku
Do dużej miski wsyp produkty suche, czyli kwasek i sodę, a następnie dokładnie wymieszaj za pomocą łyżki. Dodaj olej bazowy i ponownie wymieszaj, cały czas sprawdzając konsystencję. Jeżeli zamierzasz do swoich kul do kąpieli użyć barwnika/aromatu/ziół, możesz zrobić do właśnie w tym momencie. Gdy wszystko już wymieszasz, spryskaj całość odrobiną wody (wystarczą 2 psiknięcia). Tak powstała masa musi przypominać mokry piasek i dobrze się lepić, aby swobodnie uformować kule do kąpieli w dłoniach. Kiedy aromatyczna papka ma odpowiednią gęstość, możesz przełożyć porcje do wcześniej przygotowanych foremek. Pozostaw formy do wyschnięcia – najczęściej wystarczy zaledwie godzina, po czym możesz wyciągnąć gotowe musujące kule do kąpieli. Dobrze przygotowane kule nie rozsypują się i są bardzo zwarte. Przechowuj w szczelnych pojemnikach.
Kule do kąpieli – ważne wskazówki
Jeśli tworzysz kule do kąpieli po raz pierwszy, przestrzegaj kilku wskazówek, które ułatwią ci pracę. Przede wszystkim masa musi być lepka, ale w przypadku zbytniej sypkości dodaj troszkę wody i spróbuj jeszcze raz. Natomiast, gdy papka ma zbyt mokrą formę i od razu się pieni – dosyp pół łyżeczki sody. Nie zrażaj się, jeśli od razu nie uzyskasz wymarzonego efektu, najlepiej próbuj kilka razy, aby ustalić odpowiednie dla siebie proporcje. Możesz zamiast oleju bazowego użyć masła shea lub oleju kokosowego, ale przedtem rozpuść je w kąpieli wodnej. Nie musisz ściśle przestrzegać zaproponowanych proporcji, lecz za każdym razem sody ma być 2 razy więcej niż kwasku. Kule do kąpieli ze zbyt dużą ilością barwnika mogą pobrudzić wannę, więc z umiarem używaj kolorowych dodatków.
Ten artykuł ma 5 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze