Relaksująca kąpiel
DAMIESA • dawno temuKąpiel jest doskonałym sposobem na relaks, a odpowiednio przygotowana ma także duży wpływ na nasze zdrowie i regenerację różnego rodzaju skórnych dolegliwości. Jaką kąpiel możesz sobie zaserwować, by na nowo zebrać siły i odświeżyć ciało? Oto praktyczny poradnik.
Na szybsze gojenie się skóry
Jeśli Twoje ciało zmaga się z takimi dolegliwościami, jak uporczywe swędzenie, pękanie naskórka czy zaczerwienienia, pomogą kąpiele na bazie mięty, krwawnika pospolitego czy nagietka. Aby ją przygotować, wystarczy zalać 300 gram mieszanki ziołowej litrem wrzącej wody. Bardzo ważne jest, aby temperatura wody była zbliżona do temperatury ciała, bo w przeciwnym razie ziołastracą swoje najcenniejsze właściwości, a rozgrzana skóra nie będzie dobrze korzystała z ich dobrodziejstw. Taka kąpiel świetnie odświeża ciało, działa kojąco i jednocześnie detoksykuje skórę. Zabieg z użyciem ziół działa zatem jak lecznicza mikstura.
Kąpiel na nadmierną suchość skóry
Nieprzyjemne uczucie „ściągnięcia się” skóry jest poważnym problemem, który w porę niewyeliminowany może przyczyniać się do dużo większych dolegliwości, takich jak pękanie naczynek czy nadmierne złuszczanie się skóry. Takich przypadłości można szybko się pozbyć, stosując silnie nawilżające składniki. Doskonale w tym przypadku sprawdzi się miód z mlekiem, ale także kilka kropel oliwki dziecięcej dolanej do bieżącej wody z kranu.
W płatkach róży
Widok wanny napełnionej płatkami róży budzi skojarzenia z romantyczną kąpielą we dwoje, w blasku świec i w otoczeniu aromatycznych zapachów. Taką kąpiel warto jednak sobie fundować dość często, bo róża ma działanie kojące i silnie odmładzające poprawiając krążenie w tkankach, czego efektem jest gładka skóra o zdrowym kolorycie. Po takiej kąpieli opłucz ciało letnią wodą, a następnie zastosuj balsam odżywczy, który pozwoli naskórkowi się głęboko zregenerować.
Zabieg antystresowy dla ducha
Kąpiel można także przygotować na bazie olejków eterycznych. Woda nie powinna przekraczać temperatury 38 stopni, a do tego podczas zabiegu niewskazane jest używanie innych kosmetyków do mycia ciała. Oprócz tego, że pielęgnują one skórę, to działają na zmysły. Zapalając świecę o korzennym zapachu, możemy poczuć się naprawdę odprężone. Podobnie zadziała relaksująca kąpiel przygotowana na bazie suszonej lawendy.
Kąpiel, która odmładza
Wiele ziół ma także działanie przeciwzmarszczkowe, a po takim zabiegu skóra jest wyraźnie bardziej gładka, jędrna i zdecydowanie bardziej elastyczna. Do sporządzenia takiej kąpieli możemy użyć rumianku, lipy oraz kasztanowca. Ten ostatni ma działanie redukujące widoczność „pajączków” oraz przeciwdziała pękaniu nowych naczynek krwionośnych. Wszystkie składniki zalewamy wrzącą wodą i odstawiamy na około 20 minut. Po upływie tego czasu mieszankę wlewamy do wanny napełnionej ciepłą wodą (nie gorącą, bo może wywołać reakcje osłabienia!). Taka aromatyczna kąpiel wpływa także na zmysły, działając jak swego rodzaju inhalacja, która zbawiennie działa na układ oddechowy i daje uczucie głębokiego relaksu.
Którą z wymienionych kąpieli wybrałabyś najchętniej?
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze