Zrób sama sól do kąpieli

8. Kojąca kąpielKto z nas nie lubi kojącej kąpieli w wannie? Kąpiel taka może stać się jeszcze lepsza, jeśli zastosujesz zrobione w domu sole do kąpieli. Nie musisz udawać się do spa lub płacić za drogie sole – ten sam efekt możesz uzyskać za pomocą własnoręcznie zrobionej soli. Sama spróbuj, to proste i tanie!
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Kojąca kąpiel
Kto z nas nie lubi kojącej kąpieli w wannie? Kąpiel taka może stać się jeszcze lepsza, jeśli zastosujesz zrobione w domu sole do kąpieli. Nie musisz udawać się do spa lub płacić za drogie sole – ten sam efekt możesz uzyskać za pomocą własnoręcznie zrobionej soli. Sama spróbuj, to proste i tanie!

7. Mięta i pomarańczaTo, jaką sól wybierzesz, zależy od objawów, przypadłości i nastroju. Mięta poprawia samopoczucie, łagodzi napięcie i ból głowy oraz mięśni. Pomarańcza zredukuje stres i odżywi suchą skórę.Wykonanie: dodaj 4–5 kropli olejku miętowego i 4–5 kropli olejku pomarańczowego do 300 gramów kryształów soli. Wymieszaj i przechowuj w słoiczku z przykryciem. Pozostaw na 24 godziny w chłodnym miejscu przed użyciem. Dodawaj 1⁄2 filiżanki do bieżącej wody.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Mięta i pomarańcza
To, jaką sól wybierzesz, zależy od objawów, przypadłości i nastroju. Mięta poprawia samopoczucie, łagodzi napięcie i ból głowy oraz mięśni. Pomarańcza zredukuje stres i odżywi suchą skórę.Wykonanie: dodaj 4–5 kropli olejku miętowego i 4–5 kropli olejku pomarańczowego do 300 gramów kryształów soli. Wymieszaj i przechowuj w słoiczku z przykryciem. Pozostaw na 24 godziny w chłodnym miejscu przed użyciem. Dodawaj 1⁄2 filiżanki do bieżącej wody.

6. RozmarynJeśli masz przed sobą zabiegany dzień i wiesz, że twój mózg będzie potrzebował ukojenia, warto wziąć kąpiel z aromatem rozmarynu z rana. Rozmaryn ma efekt energetyzujący i wspomaga skupienie.Wykonanie: zmieszaj 2 filiżanki soli Epsom z 2 łyżkami sody oczyszczonej. Dodaj 4 krople olejku eterycznego z rozmarynu. Dobrze wymieszaj i przechowuj w słoiczku z przykryciem.
Zdjęcie autorstwa Artvision-So / CC BY

6. Rozmaryn
Jeśli masz przed sobą zabiegany dzień i wiesz, że twój mózg będzie potrzebował ukojenia, warto wziąć kąpiel z aromatem rozmarynu z rana. Rozmaryn ma efekt energetyzujący i wspomaga skupienie.Wykonanie: zmieszaj 2 filiżanki soli Epsom z 2 łyżkami sody oczyszczonej. Dodaj 4 krople olejku eterycznego z rozmarynu. Dobrze wymieszaj i przechowuj w słoiczku z przykryciem.

5. Róża i mlekoJeśli potrzebujesz efektu złuszczenia, ta sól do kąpieli jest idealna dla ciebie. Sproszkowane mleko zmiękcza skórę, a olejek różany dodaje cudownego zapachu i efektu uspokajającego.Wykonanie: zmieszaj 1⁄2 filiżanki soli Epsom i 1 1⁄2 filiżanki pełnotłustego sproszkowanego mleka. Dodaj 2–3 krople czerwonego barwnika spożywczego i wymieszaj, tak aby proszek nabrał ładnego różowego odcienia. Dodaj 1⁄4–1⁄2 kubka płatków róż i 5–8 kropli różanego olejku. Łagodnie wymieszaj. Przechowuj w pojemniku z przykryciem.
Zdjęcie autorstwa T.Kiya / CC BY

5. Róża i mleko
Jeśli potrzebujesz efektu złuszczenia, ta sól do kąpieli jest idealna dla ciebie. Sproszkowane mleko zmiękcza skórę, a olejek różany dodaje cudownego zapachu i efektu uspokajającego.Wykonanie: zmieszaj 1⁄2 filiżanki soli Epsom i 1 1⁄2 filiżanki pełnotłustego sproszkowanego mleka. Dodaj 2–3 krople czerwonego barwnika spożywczego i wymieszaj, tak aby proszek nabrał ładnego różowego odcienia. Dodaj 1⁄4–1⁄2 kubka płatków róż i 5–8 kropli różanego olejku. Łagodnie wymieszaj. Przechowuj w pojemniku z przykryciem.

4. LawendaNie jest chyba zaskoczeniem, że jedną z najpopularniejszych soli do kąpieli jest ta z dodatkiem lawendy. Lawenda ma piękny zapach i pomaga na ból mięśni i stres. Wykonanie: dodaj 1 łyżkę suszonej lawendy i 5 kropel olejku lawendowego do 300 gramów kryształów soli. Dobrze wymieszaj, przechowuj w słoiczku z przykrywką.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

4. Lawenda
Nie jest chyba zaskoczeniem, że jedną z najpopularniejszych soli do kąpieli jest ta z dodatkiem lawendy. Lawenda ma piękny zapach i pomaga na ból mięśni i stres. Wykonanie: dodaj 1 łyżkę suszonej lawendy i 5 kropel olejku lawendowego do 300 gramów kryształów soli. Dobrze wymieszaj, przechowuj w słoiczku z przykrywką.

3. DetoksŁatwo przyrządzisz też kąpiel z efektem detoksu w domu. Za jej pomocą wspomożesz zdrowie, pozbywając się szkodliwych toksyn. Rumianek i imbir zapewnią efekt uspokojenia.Wykonanie: w dużej misce zmieszaj 2 filiżanki soli Epsom i 1 1⁄2 filiżanki sody oczyszczonej. Następnie dodaj 1 łyżkę mielonego imbiru i 15 kropel rumianku. Dobrze wymieszaj i przechowuj z słoiczku z przykrywką. Aby uzyskać najlepszy efekt detoksu, woda w wannie powinna być gorąca. Poza tym powinnaś wstrzymać się od jedzenia kilka godzin przed i po kąpieli. Wypij przed kąpielą 2 szklanki wody i zanurz się w gorącej wodzie, najbardziej jak tylko możesz – leż tak 20 minut. Po wyjściu z kąpieli wypij jeszcze więcej wody, aby pozbyć się toksyn.
Zdjęcie autorstwa onefox / CC BY

3. Detoks
Łatwo przyrządzisz też kąpiel z efektem detoksu w domu. Za jej pomocą wspomożesz zdrowie, pozbywając się szkodliwych toksyn. Rumianek i imbir zapewnią efekt uspokojenia.Wykonanie: w dużej misce zmieszaj 2 filiżanki soli Epsom i 1 1⁄2 filiżanki sody oczyszczonej. Następnie dodaj 1 łyżkę mielonego imbiru i 15 kropel rumianku. Dobrze wymieszaj i przechowuj z słoiczku z przykrywką. Aby uzyskać najlepszy efekt detoksu, woda w wannie powinna być gorąca. Poza tym powinnaś wstrzymać się od jedzenia kilka godzin przed i po kąpieli. Wypij przed kąpielą 2 szklanki wody i zanurz się w gorącej wodzie, najbardziej jak tylko możesz – leż tak 20 minut. Po wyjściu z kąpieli wypij jeszcze więcej wody, aby pozbyć się toksyn.

2. Wanilia i ylang-ylangZarówno wanilia, jak i ylang-ylang mają efekt uspokajający, więc jeśli masz problem ze stresem, taka sól jest odpowiednia dla ciebie.Wykonanie: dodaj 4–5 kropli olejku waniliowego i ylang-ylang do 300 gramów kryształków soli. Zmieszaj i umieść w słoiczku z przykrywką. Pozostaw w chłodnym miejscu na 24 godziny przed użyciem. Możesz również umieścić w słoiczku laskę wanilii.
Zdjęcie autorstwa Ted Major / CC BY

2. Wanilia i ylang-ylang
Zarówno wanilia, jak i ylang-ylang mają efekt uspokajający, więc jeśli masz problem ze stresem, taka sól jest odpowiednia dla ciebie.Wykonanie: dodaj 4–5 kropli olejku waniliowego i ylang-ylang do 300 gramów kryształków soli. Zmieszaj i umieść w słoiczku z przykrywką. Pozostaw w chłodnym miejscu na 24 godziny przed użyciem. Możesz również umieścić w słoiczku laskę wanilii.

1. Miód i migdałyJeśli kąpiel ma zmiękczyć i nawilżyć skórę, najlepsze będą miód i migdały.Wykonanie: zmieszaj 3 filiżanki soli Epsom z 2 filiżankami soli morskiej i 1 filiżanką sody oczyszczonej. Następnie dodaj 10 kropel olejku migdałowego. Wymieszaj i przechowuj w słoiczku z przykryciem. Przed kąpielą dodaj 1 łyżkę miodu do 1⁄2 filiżanki przygotowanej soli – wymieszaj i dodaj do bieżącej wody.
Zdjęcie autorstwa miespa / CC BY

1. Miód i migdały
Jeśli kąpiel ma zmiękczyć i nawilżyć skórę, najlepsze będą miód i migdały.Wykonanie: zmieszaj 3 filiżanki soli Epsom z 2 filiżankami soli morskiej i 1 filiżanką sody oczyszczonej. Następnie dodaj 10 kropel olejku migdałowego. Wymieszaj i przechowuj w słoiczku z przykryciem. Przed kąpielą dodaj 1 łyżkę miodu do 1⁄2 filiżanki przygotowanej soli – wymieszaj i dodaj do bieżącej wody.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Czy kształt brzucha powie nam, jaka będzie płeć dziecka? Bądź zakręcona! Idealny kosmetyk – Lotion P50 od Biologique Recherche Jak czyścić pędzle do makijażu? Muśnij skórę lekkością Kolejna modelka w kampanii reklamowej perfum! Wpływ zazdrości na kobiece postrzeganie Poczuj natychmiastowe nawilżenie i blask! Słowiański włos pod lupą Warkocze francuskie Aktywność pań po 50 roku życia UVaga na słońce