Zrób to sama, czyli preparat do mycia twarzy z owsa
PATRYCJA KARPIŃSKA • dawno temuZanieczyszczone powietrze i chemikalia zawarte w codziennie używanych przez nas kosmetykach do twarzy nieustannie oddziałują na kondycję cery. Właśnie dlatego coraz więcej kobiet zwraca się ku naturze, pielęgnując skórę twarzy skarbami odkrytymi w swoich domach. Bardzo ważnym elementem codziennych zabiegów upiększających jest mycie twarzy. Niestety składniki niektórych kosmetyków mogą podrażniać wrażliwą skórę, zamiast ją pielęgnować. Tymczasem bardzo skuteczny, delikatny produkt do mycia twarzy znajdziesz we własnej kuchni.
Cudowne składniki owsa
Nic nie ukoi podrażnionej skóry tak skutecznie jak odrobina owsa, który szczególnie poleca się do pielęgnacji skóry wrażliwej i cierpiącej na egzemę lub zapalenia. Owies jest bogatym źródłem związku zwanego avenatramidem, który pomaga w zwalczeniu zapaleń i podrażnień skóry. W tym zdrowym produkcie znajdziesz również saponiny o właściwościach czyszczących, które skutecznie pomogą ci pozbyć się tłuszczu i brudu skumulowanego na skórze.
Owsiany żel do mycia twarzy
Do stworzenia własnego preparatu do mycia twarzy użyj produktów owsianych nieprzetworzonych chemicznie, w przeciwnym razie straci on swoje właściwości odżywcze i czyszczące. Możesz użyć owsa w formie płatków lub samodzielnie zmielić produkt w kuchennym młynku. By jak najlepiej wykorzystać dobrodziejstwa tego pokarmu, połowę szklanki płatków owsianych zmieszaj z ciepłą wodą – powstała mikstura powinna mieć konsystencję ciasta. Następnie przemyj twarz gorącą wodą, aby otworzyć pory i nałóż własnoręcznie przygotowany preparat wykonując palcami okrężne ruchy. Po dokładnym wyszorowaniu twarzy tym specyficznym scrubem, zmyj mieszankę letnią wodą i delikatnie osusz twarz ręcznikiem. Jeżeli chcesz, aby twój kosmetyk miał właściwości nawilżające, do sporządzanej mikstury dodaj łyżeczkę miodu.
Jak wspomniałam powyżej, delikatny środek do mycia twarzy możesz również stworzyć z drobno zmielonego owsa. Cała procedura mieszania składników przebiega podobnie, jak w przypadku płatków owsianych – rozdrobniony produkt mieszasz z wodą w celu uzyskania gęstej papki i dodajesz miód, aby wzbogacić mieszankę o właściwości nawilżające skórę. Dzięki dodaniu całych płatków, kosmetyk z łatwością usunie martwy naskórek, podczas gdy zmielony owies łatwiej wnika w głąb skóry, dzięki czemu skuteczniej łagodzi podrażnienia i zwalcza zapalenia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze