9 akcesoriów kosmetycznych, które każda kobieta powinna mieć

10. Co się kryje w kosmetyczce każdej kobiety?Każda kobieta posiada kosmetyczkę pełną kosmetyków i akcesoriów niezbędnych do pielęgnacji i korygowania urody. Zastanawiasz się, czy na pewno posiadasz wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania makijażu?
Zdjęcie kosmetyczki / Shutterstock

10. Co się kryje w kosmetyczce każdej kobiety?
Każda kobieta posiada kosmetyczkę pełną kosmetyków i akcesoriów niezbędnych do pielęgnacji i korygowania urody. Zastanawiasz się, czy na pewno posiadasz wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania makijażu?

9. Gąbka do makijażuPrzy pomocy gąbki do makijażu możesz precyzyjnie nałożyć podkład na twarz. Wystarczy, że nałożysz na jej powierzchnię odrobinę tego kosmetyku kolorowego i będziesz dociskać gąbeczkę do powierzchni skóry, partia po partii. W celu uzyskania mocniejszego efektu możesz przed użyciem delikatnie zwilżyć gąbkę.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Gąbka do makijażu
Przy pomocy gąbki do makijażu możesz precyzyjnie nałożyć podkład na twarz. Wystarczy, że nałożysz na jej powierzchnię odrobinę tego kosmetyku kolorowego i będziesz dociskać gąbeczkę do powierzchni skóry, partia po partii. W celu uzyskania mocniejszego efektu możesz przed użyciem delikatnie zwilżyć gąbkę.

8. Pędzel do podkładuNakładając podkład odpowiednim pędzelkiem ze śliskiego włosia, możesz uzyskać niezwykle naturalny efekt. To idealny sposób dla osób, które cenią sobie naturalny wygląd i nie chciałyby uzyskać efektu „maski” po nałożeniu podkładu.
Zdjęcie autorstwa Matt Trostle / CC BY

8. Pędzel do podkładu
Nakładając podkład odpowiednim pędzelkiem ze śliskiego włosia, możesz uzyskać niezwykle naturalny efekt. To idealny sposób dla osób, które cenią sobie naturalny wygląd i nie chciałyby uzyskać efektu „maski” po nałożeniu podkładu.

7. Zalotka do rzęsNawet najlepszy tusz nie jest w stanie tak mocno podkręcić rzęs jak sama zalotka. Przy jej użyciu można podwinąć nawet najbardziej oporne, proste rzęsy. Dzięki temu twoje spojrzenie zyska zalotny wygląd. Zalotki należy użyć bezpośrednio przed tuszowaniem rzęs.
Zdjęcie autorstwa Doll Joints / CC BY

7. Zalotka do rzęs
Nawet najlepszy tusz nie jest w stanie tak mocno podkręcić rzęs jak sama zalotka. Przy jej użyciu można podwinąć nawet najbardziej oporne, proste rzęsy. Dzięki temu twoje spojrzenie zyska zalotny wygląd. Zalotki należy użyć bezpośrednio przed tuszowaniem rzęs.

6. Pędzelek do cieniNajbardziej precyzyjny makijaż oka można uzyskać poprzez nakładanie cieni do powiek przy użyciu odpowiedniego pędzelka. Zapomnij o technice nakładania tych kosmetyków kolorowych za pomocą opuszków palców. Zdecydowanie lepszy rezultat uzyskasz przy użyciu pędzelka.
Zdjęcie autorstwa Natasia Causse / CC BY

6. Pędzelek do cieni
Najbardziej precyzyjny makijaż oka można uzyskać poprzez nakładanie cieni do powiek przy użyciu odpowiedniego pędzelka. Zapomnij o technice nakładania tych kosmetyków kolorowych za pomocą opuszków palców. Zdecydowanie lepszy rezultat uzyskasz przy użyciu pędzelka.

5. Grzebyczek do czesania brwi i pęsetaOdpowiednio wyregulowane i ładnie wyczesane brwi mogą korzystnie wpłynąć na nasz wygląd. Z tego względu warto nosić w kosmetyczce pęsetę i niewielki grzebyczek do brwi. Może to być również specjalna odżywka do włosków, przy pomocy której ułożysz nawet najbardziej niesforne włoski w obrębie łuku brwiowego.
Zdjęcie pęsety / Shutterstock

5. Grzebyczek do czesania brwi i pęseta
Odpowiednio wyregulowane i ładnie wyczesane brwi mogą korzystnie wpłynąć na nasz wygląd. Z tego względu warto nosić w kosmetyczce pęsetę i niewielki grzebyczek do brwi. Może to być również specjalna odżywka do włosków, przy pomocy której ułożysz nawet najbardziej niesforne włoski w obrębie łuku brwiowego.

4. Pilniczek do paznokci
Każda kobieta nieustannie jest narażona na złamanie lub uszkodzenie paznokcia. Z tego względu warto zadbać o to, aby zawsze nosić przy sobie pilniczek. Za jego pomocą można stosunkowo szybko spiłować paznokcie i nadać im odpowiedni kształt.

3. Jaki pilniczek wybrać?W drogeriach kosmetycznych można znaleźć pilniczki szklane o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Zajmują one niewiele miejsca w kosmetyczce, a poza tym zabezpieczają płytkę paznokcia przed rozdwajaniem, gdyż szkło z którego jest wykonany pilnik, „domyka” brzegi płytki.
Zdjęcie pilnika / Shutterstock

3. Jaki pilniczek wybrać?
W drogeriach kosmetycznych można znaleźć pilniczki szklane o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Zajmują one niewiele miejsca w kosmetyczce, a poza tym zabezpieczają płytkę paznokcia przed rozdwajaniem, gdyż szkło z którego jest wykonany pilnik, „domyka” brzegi płytki.

2. Klej do paznokciSytuacja, w czasie której dochodzi do złamania bądź pęknięcia paznokcia, jest niezwykle frustrująca dla każdej kobiety. Bardzo przydatnym produktem w takim momencie jest klej do paznokci. Za jego pomocą można w szybki sposób scalić paznokieć i zapobiec jego dalszemu łamaniu.
Zdjęcie paznokci / Shutterstock

2. Klej do paznokci
Sytuacja, w czasie której dochodzi do złamania bądź pęknięcia paznokcia, jest niezwykle frustrująca dla każdej kobiety. Bardzo przydatnym produktem w takim momencie jest klej do paznokci. Za jego pomocą można w szybki sposób scalić paznokieć i zapobiec jego dalszemu łamaniu.

1. Szczotka do włosówSzczotka do włosów może się przydać do wygładzenia i ujarzmienia włosów. Najlepiej nosić w kosmetyczce szczotkę o niewielkich rozmiarach, która będzie zajmowała mało miejsca.
Zdjęcie autorstwa Klaus Post / CC BY

1. Szczotka do włosów
Szczotka do włosów może się przydać do wygładzenia i ujarzmienia włosów. Najlepiej nosić w kosmetyczce szczotkę o niewielkich rozmiarach, która będzie zajmowała mało miejsca.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Trwała ondulacja włosów Koloryzacja włosów HIFU w modzie, ale z licznymi konsekwencjami Pielęgnacja pleców Kąpiel w piwie Dobór perfum Dlaczego warto jeść śniadania? Osocze naprawdę bogatopłytkowe – czyli o skuteczności tego zabiegu Jak zrobić tęczowy makijaż oka na wiosnę - krok po kroku Suplementy diety na zdrowe włosy Najmodniejsze damskie spodnie z lampasami Kremowe wykończenie makijażu i długotrwałe nawilżenie cery

Popularne w tym tygodniu:

Kosmetyki, z których warto korzystać Co nowego w modelowaniu ciała? Przełam lody - ZŁOTO LODOWCA. Wyznacz nowe standardy. Skuteczna pielęgnacja. Pro eko. Pro przyszłość. Jak dbać o siebie i środowisko z nową linią Pure Trends Healthy Look