Olejek z awokado
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuAwokado z impetem wkroczyło na nasze stoły wraz z rosnącą popularnością obcych kuchni i smaków z dalekich krajów. Wraz z naszym podniebieniem owoc o ciemnozielonej skórce i maślanym, żółtawym miąższu podbił również sklepowe półki z kosmetykami. Olej pozyskiwany z tego owocu znajduje się w składzie wielu kosmetyków, szczególnie do pielęgnacji włosów i ciała. Co więcej, olejek z awokado można z powodzeniem stosować również w czystej postaci i aplikować bezpośrednio na skórę lub włosy. Kupisz go w dobrych sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością oraz w Internecie.
Bogactwo składników olejku z awokado
Olejek z awokado posiada bogactwo witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Ze względu na obecność witamin A, E i C zwanych witaminami młodości jest coraz częściej wykorzystywany w preparatach przeciwzmarszczkowych. Witamina A pobudza włókna kolagenowe do regeneracji, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu. Witaminy E i C to naturalne antyoksydanty chroniące przed działaniem wolnych rodników, a więc spowalniające procesy starzenia się skóry. Odżywczy olejek z awokado świetnie nawilża przesuszoną i odwodnioną skórę zarówno twarzy, jak i ciała. Co więcej, pozostawia na skórze warstwę ochronną, szczególnie pożądaną w czasie mroźnych dni, kiedy skóra narażona jest na pękanie i nieprzyjemne pieczenie. Podobnie jak większość naturalnych olejków stosowanych w kosmetyce, olejek z awokado znalazł szerokie zastosowanie w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach spa. Używa się go najczęściej do masażu twarzy, szczególnie polecanego w profilaktyce przeciwzmarszczkowej.
Zastosowanie olejku z awokado
Zabieg z olejkiem z awokado możesz wykonać również samodzielnie w domu. Warto zmieszać go z innym olejem pielęgnującym, np. ze słodkich migdałów. Oczywiście dobrze jest mieć pod ręką osobę, która wymasuje nasze ciało, wcierając pachnące olejki. Jeśli nie masz takiej możliwości, wmasuj olejki samodzielnie, najlepiej po kąpieli w ciepłej wodzie, która rozszerza pory skóry i po wykonaniu peelingu. Zrób to jak najszybciej po wyjściu z wanny, tak aby woda nie zdążyła całkowicie wyparować ze skóry. Olejek z awokado możesz stosować również do domowego masażu twarzy.
Olejek z awokado a olejowanie włosów
Niezwykle popularne stało się ostatnimi czasy olejowanie włosów. Olejek z awokado jest do tego wprost stworzony. Idealnie nawilża i regeneruje nawet bardzo zniszczone włosy. Świetnie wspomaga również włosy farbowane, które odzyskują blask i dłużej zatrzymują kolor. W przypadku suchych i grubych włosów olej stosuj na mokre włosy, aby nie sprawić wrażenia tłustych kosmyków. Przy cienkich i skłonnych do przetłuszczania się włosach stosuj olej na pół godziny lub godzinę przed myciem na suche włosy. W tym czasie cenne składniki zdążą wchłonąć się we włosy, a ty nie będziesz miała wrażenia, że są one obciążone, przyklapnięte i wyglądają nieświeżo.
Warto również wzbogacić swoja dietę w owoc awokado, szczególnie jeśli borykasz się z cukrzycą lub podwyższonym poziomem cholesterolu. Zawarte w nim witaminy i minerały będą również wspomagać skórę i włosy od wewnątrz.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze