Masaż w ciąży - przyjemny środek przeciwbólowy
TYNKA • dawno temuMasaż dla kobiet w ciąży jest potrzebny z wielu powodów. Cudowny relaks i odprężenie to wcale nie najważniejsze wskazania do zabiegu. Panie spodziewające się dziecka chwalą sobie masaż głównie dlatego, że niweluje ból, z którym same nie potrafią sobie poradzić. Jak wygląda ta przyjemność?
Masaż w ciąży – jak to zrobić?
Przede wszystkim masaż dla kobiet w ciąży pozbawiony jest wszelkich silnych dotyków. Nie ma poklepywania, ugniatania czy wibracji. Ten zabieg to powolne i delikatne ruchy, które nie mogą zagrozić dziecku.
Masaż dla kobiet w ciąży powinien być wykonywany tylko przez profesjonalistę, który przeprowadzi wywiad i będzie umiał wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
Jak wygląda masaż w ciąży?
W trakcie zabiegu przyszła mam leży na plecach i na boku. Wszystko zaczyna się od głaskania i rozprowadzania olejków. Masażysta dotyka karku, a później powoli schodzi do okolic kręgosłupa i rozluźnia mięśnie po obu stronach kręgów. Następne w kolejności są lędźwie, pośladki i w końcu nogi. Masowana jest także przednia część ciała: ramiona barki, a także biust i brzuch. Masaż brzucha w ciąży nie wszystkim paniom odpowiada, wystarczy poinformować o tym masażystę.
Masaż w ciąży – wskazania
Masaż dla kobiet w ciąży ma je rozluźnić i zrelaksować. Taki zabieg łagodzi także ból (kręgosłupa czy nóg) i poprawia krążenie.
Masaż w ciąży – przeciwwskazania
Masaż dla kobiet w ciąży nie jest wskazany:
- w pierwszym trymestrze
- w przypadku ciąży z nieprawidłowym przebiegiem
- w przypadku zagrożenia lub poronienia poprzedniej ciąży
- w przypadku cukrzycy, choroby serca i naczyń krwionośnych, stanów zapalnych skóry, chorób zakaźnych, podwyższonej temperatury.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze