Leczenie wypadania włosów
DAMIESA • dawno temuPonoć wygląd włosów jest odzwierciedleniem kondycji całego organizmu. Jeśli więc czupryna zaczyna tracić na objętości, zamiast inwestować z suplementy diety czy kosmetyki obiecujące cuda, lepiej wybrać się na badania, które pokażą dlaczego tak się dzieje. Niedobór witamin czy pewnych składników mineralnych łatwo można przecież uzupełnić, jednak pierwszym krokiem na drodze do sukcesu jest poznanie wroga.
Przyczyny łysienia i leczenie
Przerzedzające się włosy mogą świadczyć nie tylko o chorobach, ale także być skutkiem zaburzeń hormonalnych czy wynikiem dziedziczenia tej przypadłości. Aby być w 100% pewnym, co sprawia, że czupryna systematycznie traci na objętości, warto zasięgnąć porady lekarza, który zleci odpowiednie badania. Dobrze jest także, aby stan skóry głowy ocenił dermatolog. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bowiem wiele. Czasami może więc to być jedynie wynik stresu lub stosowania nieodpowiedniej, słabo zbilansowanej diety. Taki stan rzeczy można jednak w porę zahamować, jeśli tylko wie się, co jest powodem takiej reakcji organizmu. Dopiero po rozpoznaniu przyczyny wypadania włosów, można zastosować konkretną kurację. Jej wyników należy spodziewać się jednak dopiero po upływie co najmniej 6 miesięcy. Wcierki oraz preparaty doustne stosuje się zazwyczaj przy takich przypadłościach jak łysienie plackowate czy androgenowe, kiedy stosowanie popularnych suplementów diety nie wystarcza i należy przedsięwziąć nieco silniejsze środki.
Co na łysienie?
Jeśli wstępna diagnoza pokaże, że powodem wzmożonej utraty włosów jest zła dieta, stres czy też niewłaściwa pielęgnacja, trzeba ten stan jak najszybcej naprawić. W diecie warto więc zadbać o to, by spożywane produkty były bogate w takie pierwiastki jak: fosfor, żelazo, wapń i krzem. Zapewniają one odpowiednie ukrwienie skóry głowy, a co za tym idzie powodują lepszą aktywność cebulek włosowych. Zregenerowane włosy są mniej podatne na kruszenie się czy łamliwość. Na talerzu powinny też często pojawiać się produkty zawierające proteiny roślinne: pszenne, owsiane, czy sojowe, które zapewniają dobrą kondycję włosów, dodając im dawki nawilżenia, witalności oraz elastyczności, co minimalizuje ryzyko ich łamania się oraz rozdwajania końcówek. Można również sięgnąć po płukanki z takich ziół jak skrzyp polny, pokrzywa czy rzepa. Na rynku dostępne są także szampony i odżywki na ich bazie, więc warto je zakupić, aby móc zadziałać na problem łysienia kompleksowo. Wszystkie one mają działanie wzmacniające, a więc przytwierdzają cebulki do podłoża, skutecznie powstrzymując wypadanie włosów. W kuracji przeciw łysieniu często wykorzystywane są także drożdże, które są bogate w witaminy z grupy B, a więc wzmacniają włosy, utrzymują prawidłowy stan skóry głowy, a dodatkowo zapobiegają przedwczesnemu siwieniu.
Jeśli chodzi o suplementy diety, na pewno przyda się witamina A, która zapobiega nadmiernemu wysuszaniu się naskórka i jego łuszczeniu się, a także witamina E, zwana witaminą młodości, która z kolei spowalnia procesy starzenia się komórek, a więc pozwala na dłużej zachować dobrą kondycję włosów.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze