Zapobieganie wypadaniu włosów
DAMIESA • dawno temuDrastyczna dieta bardzo często odbija się na nieestetycznym wyglądzie naszej skóry, paznokci i włosów. Jeśli chodzi o te ostatnie, to w najgorszym scenariuszu, pogoń za szczupłą sylwetką może zakończyć się ich nagłym wypadaniem. Jak przeciwdziałać nadmiernemu przerzedzaniu się czupryny? Jest na to kilka prostych sposobów, aby piękne włosy nie były jedynie niedoścignionym marzeniem.
Dieta na zdrowe włosy
Wypadanie włosów można ograniczyć. Kiedy fryzura zaczyna tracić na objętości, należy szukać przyczyn takiego stanu rzeczy przede wszystkim w niewłaściwej diecie. Niedostarczenie potrzebnych składników odżywczych wprowadza braki w produkcji keratyny powodując wysuszenie, kruchość, nadmierną łamliwość, a w konsekwencji wypadanie. Aby czupryna zachowała swoją objętość, warto wzbogacić posiłki o witaminy z grupy B (znaleźć ją można w grochu) czy H (jej sporą zawartość ma np. soja), a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Na talerzu powinny jak najczęściej znajdować się takie produkty jak: wątroba, fasola szparagowa i natka pietruszki (źródło żelaza), ziarna słonecznika, kiełki zbóż i sery żółte (bogate w cynk), orzechy i kasza gryczana (obfitujące w magnez) oraz nabiał dostarczający organizmowi wapnia. Takie witaminy dla włosów dadzą z czasem pożądany efekt. Bardzo ważne jest też nawadnianie organizmu, dzięki czemu skóra głowy nie będzie się nadmiernie wysuszała, a włosy nie staną się matowe i podatne na uszkodzenia. Optymalna ilość to około 1,5 litra wody na dzień. Zmiana nawyków żywieniowych to pierwszy krok na drodze do zahamowania nadmiernego wypadania włosów. Najważniejsze, aby postanowienie o jej wprowadzeniu wcielić w życie jak najszybciej.
Preparaty wzmacniające włosy
Właściwa dieta to jedno, a pielęgnacja włosów to kolejny krok na drodze do sukcesu, czyli utrzymania czupryny we właściwej kondycji. Kurację witaminową warto więc wzbogacić przez zastosowanie preparatów, które przytwierdzą cebulki włosowe do podłoża i sprawią, że staną się one wzmocnione. Zawarte w tych produktach substancje aktywne pobudzają krążenie i odżywiają skórę głowy. Do tego działają one pobudzająco na mieszki włosowe stymulując ich wzrost. Składniki czynne tych preparatów często wzbogacone są aminokwasami i witaminami. Po pewnym czasie w miejscu utraconych włosów mogą zacząć wyrastać nowe! Ampułki należy wetrzeć w skórę głowy i powtarzać taką kurację raz lub dwa razy w tygodniu (w zależności od indywidualnych potrzeb lub zaleceń producenta). Preparatu nie wolno spłukiwać!
Ostatecznością jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy preparatu zwierającego w swoim składzie: witaminy z grupy B, witaminę H oraz cenne dla dobrej kondycji włosów pierwiastki, takie jak: cynk, krzem, miedź czy magnes. Taki zabieg ma na celu odnowę osłabionych cebulek włosowych. Efekt widoczny jest już po 8–10 zabiegach.
Dodatkowo, warto także w walce z wypadaniem włosów zastosować masaż skóry głowy. Pobudzenie krążenia krwi i limfy aktywizuje cebulki do działania, dzięki czemu stają się one lepiej odżywione i solidnie dotlenione, a włosy zyskają utracony blask i witalność.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze