Najskuteczniejsze metody na cellulit

10. Redukcja wagi ciałaRozrastanie się komórek tłuszczowych w czasie tycia może zwiększyć widoczność cellulitu. Z kolei utrata kilku kilogramów może znacząco przyczynić się do zmniejszenia tego defektu skórnego. Z tego względu warto przestrzegać racjonalnej diety i regularnie ćwiczyć. Te dwa elementy to skuteczna broń przeciwko cellulitowi.
Zdjęcie autorstwa mahmoud99725 / CC BY-SA

10. Redukcja wagi ciała
Rozrastanie się komórek tłuszczowych w czasie tycia może zwiększyć widoczność cellulitu. Z kolei utrata kilku kilogramów może znacząco przyczynić się do zmniejszenia tego defektu skórnego. Z tego względu warto przestrzegać racjonalnej diety i regularnie ćwiczyć. Te dwa elementy to skuteczna broń przeciwko cellulitowi.

9. Spożywanie produktów bogatych w błonnikProdukty spożywcze bogate w błonnik, np. pełnoziarniste pieczywo, makarony czy owoce, usprawniają procesy trawienne naszego organizmu i zapewniają uczucie sytości na długi czas. Dzięki temu po ich spożyciu nie odczuwamy silnej presji zjedzenia jakiejś niezdrowej przekąski typu baton lub chipsy – produktów, które pogarszają wygląd cellulitu.
Zdjęcie autorstwa mahmoud99725 / CC BY-SA

9. Spożywanie produktów bogatych w błonnik
Produkty spożywcze bogate w błonnik, np. pełnoziarniste pieczywo, makarony czy owoce, usprawniają procesy trawienne naszego organizmu i zapewniają uczucie sytości na długi czas. Dzięki temu po ich spożyciu nie odczuwamy silnej presji zjedzenia jakiejś niezdrowej przekąski typu baton lub chipsy – produktów, które pogarszają wygląd cellulitu.

8. Aktywność fizycznaIm większy jest rozmiar komórek tłuszczowych, tym bardziej pogłębione są zmiany cellulitowe. Regularna aktywność fizyczna umożliwia nam spalanie zapasów energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej. Dzięki temu komórki tłuszczowe nie rozrastają się i cellulit staje się mniej widoczny.
Zdjęcie autorstwa mahmoud99725 / CC BY-SA

8. Aktywność fizyczna
Im większy jest rozmiar komórek tłuszczowych, tym bardziej pogłębione są zmiany cellulitowe. Regularna aktywność fizyczna umożliwia nam spalanie zapasów energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej. Dzięki temu komórki tłuszczowe nie rozrastają się i cellulit staje się mniej widoczny.

7. Regularny masażMasaż usprawnia mikrokrążenie i rozbija złogi tłuszczowe. Regularne wykonywanie masażu może korzystnie wpłynąć na zmniejszenie widoczności cellulitu, poprawę napięcia skóry i wygładzenie konturów ciała. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu (np. przy użyciu bańki chińskiej albo rolek masujących) lub w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym (masaż antycellulitowy, masaż próżniowy).
Zdjęcie autorstwa rhythmuswege / CC BY

7. Regularny masaż
Masaż usprawnia mikrokrążenie i rozbija złogi tłuszczowe. Regularne wykonywanie masażu może korzystnie wpłynąć na zmniejszenie widoczności cellulitu, poprawę napięcia skóry i wygładzenie konturów ciała. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu (np. przy użyciu bańki chińskiej albo rolek masujących) lub w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym (masaż antycellulitowy, masaż próżniowy).

6. Kosmetyki antycellulitoweSkładniki zawarte w kosmetykach antycellulitowych usprawniają mikrokrążenie i poprawiają napięcie skóry. To doskonały sposób na wspomaganie walki z cellulitem. Oczywiście dla uzyskania optymalnych rezultatów, poza aplikacją kosmetyków konieczna jest regularna aktywność fizyczna oraz przestrzeganie zdrowej diety.
Zdjęcie autorstwa stux / CC BY

6. Kosmetyki antycellulitowe
Składniki zawarte w kosmetykach antycellulitowych usprawniają mikrokrążenie i poprawiają napięcie skóry. To doskonały sposób na wspomaganie walki z cellulitem. Oczywiście dla uzyskania optymalnych rezultatów, poza aplikacją kosmetyków konieczna jest regularna aktywność fizyczna oraz przestrzeganie zdrowej diety.

5. RetinolTen cudowny składnik kosmetyczny posiada wielokierunkowe właściwości. Retinol stymuluje skórę do odnowy i zapobiega procesom starzenia. Substancja ta skutecznie redukuje płytkie zmarszczki i pogrubia naskórek. Ta ostatnia funkcja może mieć wpływ na zmniejszenie widoczności cellulitu. To właśnie z tego względu coraz więcej firm kosmetycznych wprowadza do balsamów ujędrniających retinol.
Zdjęcie autorstwa mahmoud99725 / CC BY-SA

5. Retinol
Ten cudowny składnik kosmetyczny posiada wielokierunkowe właściwości. Retinol stymuluje skórę do odnowy i zapobiega procesom starzenia. Substancja ta skutecznie redukuje płytkie zmarszczki i pogrubia naskórek. Ta ostatnia funkcja może mieć wpływ na zmniejszenie widoczności cellulitu. To właśnie z tego względu coraz więcej firm kosmetycznych wprowadza do balsamów ujędrniających retinol.

4. SamoopalaczeWprawdzie samoopalacz nie działa bezpośrednio na tkankę tłuszczową i składniki w nim zawarte nie redukują cellulitu, ale w przypadku opalonej skóry ten defekt skórny jest zdecydowanie mniej widoczny. Zatem złocisty koloryt skóry może optycznie zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej.
Zdjęcie autorstwa Maegan Tintari / CC BY

4. Samoopalacze
Wprawdzie samoopalacz nie działa bezpośrednio na tkankę tłuszczową i składniki w nim zawarte nie redukują cellulitu, ale w przypadku opalonej skóry ten defekt skórny jest zdecydowanie mniej widoczny. Zatem złocisty koloryt skóry może optycznie zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej.

3. Profesjonalne zabiegiW profesjonalnych gabinetach kosmetycznych wykonywane są antycellulitowe zabiegi typu body wrapping, endermologia czy fale radiowe, które mogą znacząco wpłynąć na zmniejszenie widoczności cellulitu. Oczywiście nie należy zapominać o regularnych ćwiczeniach fizycznych oraz przestrzeganiu zasad racjonalnego odżywiania.
Zdjęcie autorstwa Unique Hotels / CC BY-SA

3. Profesjonalne zabiegi
W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych wykonywane są antycellulitowe zabiegi typu body wrapping, endermologia czy fale radiowe, które mogą znacząco wpłynąć na zmniejszenie widoczności cellulitu. Oczywiście nie należy zapominać o regularnych ćwiczeniach fizycznych oraz przestrzeganiu zasad racjonalnego odżywiania.

2. Rajstopy uciskoweJedną z przyczyn powstawania cellulitu mogą być zaburzenia w obrębie krążenia. Delikatny nacisk wywierany przez tego rodzaju rajstopy usprawnia krążenie krwi w obrębie nóg. Warto wiedzieć, że rajstopy uciskowe mogą nas uchronić nie tylko przed pogłębieniem zmian cellulitowych, ale również przed powstawaniem żylaków.
Zdjęcie autorstwa Andrea Rinaldi / CC BY

2. Rajstopy uciskowe
Jedną z przyczyn powstawania cellulitu mogą być zaburzenia w obrębie krążenia. Delikatny nacisk wywierany przez tego rodzaju rajstopy usprawnia krążenie krwi w obrębie nóg. Warto wiedzieć, że rajstopy uciskowe mogą nas uchronić nie tylko przed pogłębieniem zmian cellulitowych, ale również przed powstawaniem żylaków.

1. Rezygnacja z paleniaPalenie tytoniu negatywnie działa na naszą skórę, gdyż powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. Konsekwencją tego jest zmniejszenie ilości składników odżywczych dostarczanych do tkanek poprzez krwiobieg, a także spowolnienie procesów usuwania toksyn z organizmu. Badania naukowe sugerują, że w przypadku kobiet nałogowo palących, cellulit jest mocniej rozwinięty i bardziej widoczny.
Zdjęcie autorstwa mahmoud99725 / CC BY-SA

1. Rezygnacja z palenia
Palenie tytoniu negatywnie działa na naszą skórę, gdyż powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. Konsekwencją tego jest zmniejszenie ilości składników odżywczych dostarczanych do tkanek poprzez krwiobieg, a także spowolnienie procesów usuwania toksyn z organizmu. Badania naukowe sugerują, że w przypadku kobiet nałogowo palących, cellulit jest mocniej rozwinięty i bardziej widoczny.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Maseczka rozświetlająca - jak ją zrobić w domu? Zapoznaj się z trzema oszałamiającymi właściwościami urodowymi pieprzu! CS 5460 LOVE – edycja 2018 Limitowana seria szczoteczek do zębów CURAPROX Jak wybrać podkład do twarzy? Co zrobić, aby makijaż ust utrzymywał się na nich dłużej? BLACK IS WHITE! Myj, żuj i ciesz się hollywoodzkim uśmiechem z CURAPROX Kozieradka na włosy – wcierka, maseczka, napar czy tabletki? Zimowy romans z kolorem Data ważności kosmetyków Delikatny makijaż Makijaż na sylwestra 2010 Białe paznokcie. Pomysły na stylizacje

Popularne w tym tygodniu:

Wszystko co należy wiedzieć o filtrach! Brzuch do poprawki Jak przygotować się do domowej depilacji IPL?MATERIAŁ SPONSOROWANY Sekret objętości włosów: fryzury i produkty, które pomogą osiągnąć pożądany efektMATERIAŁ SPONSOROWANY