Zabiegi przed i po opalaniu
DAMIESA • dawno temuZmarszczki, utrata wilgoci skóry i przebarwienia to skutek niewłaściwej pielęgnacji przed, w trakcie i po opalaniu. Jak im zapobiec? Wystarczy wpisać sobie na stałe to wakacyjnego grafiku kilka niezbędnych czynności. Do stosowania – od zaraz!
Zabiegi przed:
Peeling lub masaż szorstką rękawicą – pozbycie się martwych komórek naskórka to naczelna zasada pielęgnacyjna, jeśli chcemy uniknąć łuszczącej się skóry i plam pigmentacyjnych. Dodatkowo dzięki takiemu zabiegowi poprawia się mikrokrążenie.
Nawilżanie ciała - gładka i dobrze nawodniona skóra opala się lepiej, bez zaczerwienień i poparzeń, dlatego codziennie po kąpieli wmasuj w nią balsamy nawilżające.
Złuszczanie naskórka na stopach– zrogowaciały i stwardniały naskórek na stopach nie tylko wygląda nieestetycznie na plaży, ale także może przyczyniać się do poważnych problemów. Gruby naskórek może z czasem pękać powodując bolesne ranki, dlatego zanim wybierzemy się na „ucztowanie słońca” na rozgrzanym piasku usuńmy wszelkie nierówności pumeksem, peelingiem do stóp i przeprowadźmy odżywczo-nawilżający zabieg na noc (najpierw nakładamy gruba warstwę kremu, a potem nakładamy na stopy bawełniane skarpetki).
Po opalaniu:
Chłodne prysznice – świeżo opalonej skórze nie wskazane są długie, gorąca kąpiele, które przyczyniają się do pękania naczynek i zaostrzają pieczenie i swędzenie skóry, która może w konsekwencji zacząć się łuszczyć i dosłownie „schodzić płatami”.
Regeneracja skóry– wklepywanie kremów odżywczych zapobiega utracie wody przez skórę, więc chroni przed procesami starzenia.
Stosowanie spray'u – pomaga w chwilach gdy świeża opalenizna nieznośnie piecze. Taki lekki prysznic dla ciała przynosi ukojenie i łagodzi podrażnienia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze