Kąpiel relaksująca
DAMIESA • dawno temuTen codzienny rytuał pielęgnacyjny jest dla nas czymś normalnym i trudno nam dopatrywać się jakiś tajników i zasad jego prawidłowego przeprowadzania. A jednak! Dopiero przestrzegając żelaznych wskazówek można mieć pewność, że ten z pozoru prosty zabieg może nam przynieść wiele dobrego. Kąpiel relaksująca, odpowiednio przygotowana może także poprawić kondycję naszej skóry.
Powinna mieć ok. 30–37 stopni, aby nie uszkadzała naskórka i nie działała na niego wysuszająco. Bardzo ważny jest także czas kąpieli. Optymalny wynosi około 15 minut. W przeciwnym razie ryzykujemy nadmierną utratę wody przez skórę.
Nawilżanie skóry
Raz na jakiś czas warto jest dodać do kąpieli kilka kropel olejku, dzięki czemu skóra będzie lekko natłuszczona, gruntownie odżywiona i jedwabiście miękka. Po takiej kąpieli nie spłukuj ciała, a jedynie osusz je dokładanie ręcznikiem. Olejki wzmacniają warstwę lipidową naskórka i zapobiegają utracie wody w głębszych jej warstwach.
Akcesoria do kąpieli
Paniom zmagającym się z problemem cellulitu na pewno przyda się szorstka gąbka. Poprawia ona jędrność skóry, zapobiega tworzeniu się skórki pomarańczowej i niweluje jej widoczność. Do tego wpływa także na lepsze ukrwienie. Przyda się także szczotka do pleców, która usunie martwe komórki naskórka i intensywnie wygładzi tą część ciała.
Kąpiele solne
W tym przypadku świetnie sprawdzą się sole: morskie, kuchenne czy kąpiele lecznicze. Zawierają one szereg pierwiastków takich jak np. magnez, potas, żelazo czy fosfor, więc efektywnie wpływają na zaopatrzenie komórek w niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania składniki. Do tego po takiej kąpieli ciało jest odświeżone, jędrne i dotlenione.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze