Życie intymne bez bólu
DANUTA CAPIGA • dawno temuZ seksu powinniśmy czerpać radość, rozkosz, satysfakcję, niestety nie dla wszystkich kobiet jest synonimem przyjemności. Czasem sprawia ból. Taki odczuwalny ból podczas stosunku seksualnego, czasami przed nim i po nim to dyspareunia.
Z seksu powinniśmy czerpać radość, rozkosz, satysfakcję, niestety nie dla wszystkich kobiet jest synonimem przyjemności. Czasem sprawia ból. Taki odczuwalny ból podczas stosunku seksualnego, czasami przed nim i po nim to dyspareunia.
Przyczyn jest wiele. Jedną z głównych są schorzenia narządów płciowych, stany zapalne pochwy, zespół bólów miednicy i bolesnego miesiączkowania. Innym powodem może być nadmierna suchość pochwy, zwłaszcza w okresie okołomenopauzalnym lub nieprawidłowości anatomiczne pochwy. Dyspareunia może też mieć podłoże psychiczne spowodowane traumatycznymi przeżyciami jak gwałt czy molestowanie seksualne, lęk przed stosunkiem, poczucie wstydu lub winy wynikające ze zbliżenia.
— Współżycie seksualne nie powinno być bolesne czy powodować dyskomfortu. Jeżeli natomiast faktycznie mamy problem i wychwyciliśmy przyczynę, należy dążyć do jej usunięcia. Jedną z przyczyn dyspareunii jest dysfunkcja nabłonka pochwy – na skutek niedostatecznego nawilżenia śluzówki pochwy odczuwamy ból. W większości przypadków ta dysfunkcja jest uleczalna i można ją eliminować za pomocą lasera, podczas nieinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol.
Zabieg laserowy jest idealnym rozwiązaniem, jeśli przyczyną dyspareunii jest niedostateczne nawilżenie pochwy, stan zapalny czy infekcja. Objawy można leczyć dzięki zabiegowi z użyciem lasera „Beladona”. Jest on całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny, trwa 20 minut i już po siedmiu dniach można wrócić do pełnej aktywności seksualnej.
Dzięki energii płynącej z lasera następuje poprawa nawilżenia pochwy, zwiększa się jej elastyczność, wyeliminowanie bólu i przywrócenie komfortu współżycia.
Zabieg daje pacjentkom możliwość korekty niedoskonałości anatomicznych i odczucie doznań seksualnych.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze