Rodzaje ćwiczeń aerobowych
ALICJA • dawno temuAerobik kojarzy nam się przede wszystkim z grupą młodych i zgrabnych dziewcząt w obcisłych getrach, które ćwiczą w rytm muzyki. Wbrew temu przekonaniu rekreacyjne ćwiczenia aerobowe przeznaczone są dla wszystkich, a przede wszystkim dla tych z nas, których kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia. Kluby fitness prześcigają się w ofertach, dostosowując ją do jak najszerszego grona klientów. Czy wiesz, co oznaczają poszczególne nazwy ćwiczeń aerobowych?
Co to są ćwiczenia aerobowe?
Ćwiczenia aerobowe to takie, podczas których przyspiesza praca serca i oddech. Dzięki temu organizm jest dobrze dotleniony i jest w stanie wykonywać zestaw ćwiczeń bez przystanku przez ok 30–60 minut. Początkowo podczas ćwiczeń spalany jest zmagazynowany w mięśniach glikogen, a po upływie mniej więcej 20 minut organizm sięga do tkanki tłuszczowej.
Rodzaje zajęć aerobowych
ABS (Abdominals) - to zestawy ćwiczeń, które poświęcone są pracy nad mięśniami brzucha.
ABT (Abdominals Buns Tighs) - ćwiczenia skoncentrowane na pracy nad mięśniami brzucha, ud i pośladków.
Aerobik - są to ćwiczenia gimnastyczne wykonywane w rytm muzyki, które mają na celu pobudzenie pracy układu oddechowego i krążenia. Dzięki temu w oparciu o przemiany tlenowe dochodzi do spalenia tkanki tłuszczowej.
Dance - zajęcia ogólnorozwojowe, oparte na specjalnie dobranych układach tanecznych (np. salsa, latino, hip-hop).
FBC (Fat burning class) - celem tych ćwiczeń jest spalenie tkanki tłuszczowej.
Fitness - to zajęcia ogólnorozwojowe. Mają nie tyle charakter sportowy, co zwiększający sprawność fizyczną, umysłową i psychiczną.
Lift - zajęcia z wykorzystaniem sztangi; są to głównie zajęcia siłowe.
Spinning - zajęcia na rowerach stacjonarnych o różnej intensywności. Umożliwiają spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie wytrzymałości i siły.
Tai chi - powolne ćwiczenia poprawiające krążenie oraz kształtujące siłę, elastyczność i równowagę psychiczną.
TBC (Total Body Condition) - ma na celu poprawę kondycji i równomierną pracę nad wszystkimi partiami mięśniowymi.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze