Poznaj sekret szczęśliwego związku

10. Realny obraz stałego związkuMusisz zdawać sobie sprawę, że zauroczenie, którego doświadcza się na początku nowego związku nie będzie trwało wiecznie. Zastąpi je głębszy, bogatszy związek, który jednak wciąż będzie pełen romantyczności. Stały związek to wzloty i upadki, a oczekiwanie, że ciągle będzie tylko różą bez kolców jest nierealistyczne.
Zdjęcie autorstwa Jason Corey / CC BY

10. Realny obraz stałego związku
Musisz zdawać sobie sprawę, że zauroczenie, którego doświadcza się na początku nowego związku nie będzie trwało wiecznie. Zastąpi je głębszy, bogatszy związek, który jednak wciąż będzie pełen romantyczności. Stały związek to wzloty i upadki, a oczekiwanie, że ciągle będzie tylko różą bez kolców jest nierealistyczne.

9. Praca nad związkiemNiedoglądanie ogrodu skutkuje wyrastaniem chwastów, które mogą zabić nawet najtrwalsze rośliny – podobnie jest i w związku. Ważne, aby od razu wyjaśniać problemy i nieporozumienia. Niektórym może się wydawać, że dobre związki są takie tak po prostu. Prawda jest taka, że dobry związek, jak i inne obszary, w których chcesz odnieść sukces, musi być pielęgnowany, a praca nad nim regularna. Jeżeli zaniedbasz związek, może to skończyć się rozstaniem.
Zdjęcie autorstwa David Amsler / CC BY

9. Praca nad związkiem
Niedoglądanie ogrodu skutkuje wyrastaniem chwastów, które mogą zabić nawet najtrwalsze rośliny – podobnie jest i w związku. Ważne, aby od razu wyjaśniać problemy i nieporozumienia. Niektórym może się wydawać, że dobre związki są takie tak po prostu. Prawda jest taka, że dobry związek, jak i inne obszary, w których chcesz odnieść sukces, musi być pielęgnowany, a praca nad nim regularna. Jeżeli zaniedbasz związek, może to skończyć się rozstaniem.

8. Wspólnie spędzany czasNie ma nic lepszego niż wspólnie spędzony czas. Zarezerwujcie sobie czas tylko dla siebie, bez dzieci, a powstanie między wami więź, która pozwoli wam przetrwać gorsze chwile. Wspólnie spędzony czas ma być aktywny, a nie po prostu oglądanie telewizji.
Zdjęcie autorstwa Edward Webb / CC BY

8. Wspólnie spędzany czas
Nie ma nic lepszego niż wspólnie spędzony czas. Zarezerwujcie sobie czas tylko dla siebie, bez dzieci, a powstanie między wami więź, która pozwoli wam przetrwać gorsze chwile. Wspólnie spędzony czas ma być aktywny, a nie po prostu oglądanie telewizji.

7. Osobno spędzany czasSpędzanie czasu osobno także jest ważne dla zdrowego, szczęśliwego związku. To przecież normalne, że macie różne zainteresowania czy hobby, dzięki którym czujecie się pełni energii, gotowi, aby opowiedzieć partnerowi o swoim doświadczeniu. Odrobina tęsknoty również uświadamia ci, jak ważny dla ciebie jest partner.
Zdjęcie autorstwa Mr.TinDC / CC BY

7. Osobno spędzany czas
Spędzanie czasu osobno także jest ważne dla zdrowego, szczęśliwego związku. To przecież normalne, że macie różne zainteresowania czy hobby, dzięki którym czujecie się pełni energii, gotowi, aby opowiedzieć partnerowi o swoim doświadczeniu. Odrobina tęsknoty również uświadamia ci, jak ważny dla ciebie jest partner.

6. Różnice postrzegaj pozytywnieZastanów się, co pociągało cię w partnerze na początku związku. Jest prawie pewne, że to ta sama rzecz, która dzisiaj doprowadza cię do szału. Świeżo spójrz na wasze różnice i postaraj się skupić na ich pozytywnych aspektach. Możliwe, że to właśnie te różnice wprowadzają równowagę w związku i tworzą z was świetny zespół.
Zdjęcie autorstwa Chau kar Man / CC BY

6. Różnice postrzegaj pozytywnie
Zastanów się, co pociągało cię w partnerze na początku związku. Jest prawie pewne, że to ta sama rzecz, która dzisiaj doprowadza cię do szału. Świeżo spójrz na wasze różnice i postaraj się skupić na ich pozytywnych aspektach. Możliwe, że to właśnie te różnice wprowadzają równowagę w związku i tworzą z was świetny zespół.

5. Nie oczekuj, że partner się zmieniJeżeli oboje z partnerem przestaniecie próbować zmieniać się nawzajem, wyeliminujecie źródło swoich kłótni. Jednakże, pamiętajcie również o tym, aby zapewnić partnerowi to, czego chce, nawet jeśli nie będzie to do końca naturalne. Przykładowo, zamiast narzekać na to, że partner nigdy nie opróżnia zmywarki, zrób to kilka razy bez narzekania. Po kilku razach partner prawdopodobnie sam zauważy twój wysiłek i więcej pracy włoży w zajmowanie się domem. Jeżeli oboje będziecie stosować tę technikę, jesteście na dobrej drodze.
Zdjęcie autorstwa Aurimas / CC BY

5. Nie oczekuj, że partner się zmieni
Jeżeli oboje z partnerem przestaniecie próbować zmieniać się nawzajem, wyeliminujecie źródło swoich kłótni. Jednakże, pamiętajcie również o tym, aby zapewnić partnerowi to, czego chce, nawet jeśli nie będzie to do końca naturalne. Przykładowo, zamiast narzekać na to, że partner nigdy nie opróżnia zmywarki, zrób to kilka razy bez narzekania. Po kilku razach partner prawdopodobnie sam zauważy twój wysiłek i więcej pracy włoży w zajmowanie się domem. Jeżeli oboje będziecie stosować tę technikę, jesteście na dobrej drodze.

4. AkceptacjaNa pewno są sprawy, co do których się nie zgadzacie. Zamiast marnować energię na kłótnie, które nic nie przyniosą, spróbujcie pójść na kompromis lub obejść problem. Dwoje ludzi nie może spędzić razem życia bez jakichkolwiek nieporozumień. Test szczęśliwego związku polega na tym, w jaki sposób rozwiązujecie taką sytuację – liczy się kompromis lub zdanie sobie sprawy z tego, że nie warto się o to kłócić.
Zdjecie autorstwa Tela Chhe / CC BY

4. Akceptacja
Na pewno są sprawy, co do których się nie zgadzacie. Zamiast marnować energię na kłótnie, które nic nie przyniosą, spróbujcie pójść na kompromis lub obejść problem. Dwoje ludzi nie może spędzić razem życia bez jakichkolwiek nieporozumień. Test szczęśliwego związku polega na tym, w jaki sposób rozwiązujecie taką sytuację – liczy się kompromis lub zdanie sobie sprawy z tego, że nie warto się o to kłócić.

3. Porozumiewanie sięBrak porozumiewania się to główny powód rozpadu związku. Najlepiej więc wysłuchać partnera, bez przerywania. Kiedy druga strona skończy mówić, podsumuj swoimi słowami tę wypowiedź i wczuj się w sytuację partnera, nawet jeśli się nie zgadzasz z jego/jej stanowiskiem. Taka strategia sprawi, że partner stanie się mniej defensywny i bardziej otwarty na twoje myśli i uczucia.
Zdjęcie autorstwa Pedro Ribeiro Simões / CC BY

3. Porozumiewanie się
Brak porozumiewania się to główny powód rozpadu związku. Najlepiej więc wysłuchać partnera, bez przerywania. Kiedy druga strona skończy mówić, podsumuj swoimi słowami tę wypowiedź i wczuj się w sytuację partnera, nawet jeśli się nie zgadzasz z jego/jej stanowiskiem. Taka strategia sprawi, że partner stanie się mniej defensywny i bardziej otwarty na twoje myśli i uczucia.

2. Szczerość to podstawaNależy dzielić się z partnerem tym, czego on lub ona nie chce słyszeć. Jednak ważniejsze jest, aby to zrobić, niż aby druga strona powątpiewała w twoją szczerość. Nieufność to jedna z głównych przyczyn rozstania. Kiedy zawodzi się zaufanie, bardzo ciężko je ponownie wzbudzić. Osoby w najszczęśliwszych związkach są szczere i uczciwość ta jest naturalna jak oddychanie.
Zdjęcie autorstwa Benjamin Thomas / CC BY

2. Szczerość to podstawa
Należy dzielić się z partnerem tym, czego on lub ona nie chce słyszeć. Jednak ważniejsze jest, aby to zrobić, niż aby druga strona powątpiewała w twoją szczerość. Nieufność to jedna z głównych przyczyn rozstania. Kiedy zawodzi się zaufanie, bardzo ciężko je ponownie wzbudzić. Osoby w najszczęśliwszych związkach są szczere i uczciwość ta jest naturalna jak oddychanie.

1. Szacunek do partneraSzacunek wzbudza szacunek. Nie obrażaj partnera, gdyż słowa mogą ranić. Regularnie przypominaj drugiej połówce o swoich uczuciach i nie bój się ich wyrażać – twój partner na pewno to doceni.
Zdjęcie autorstwa Pier-Luc Bergeron / CC BY

1. Szacunek do partnera
Szacunek wzbudza szacunek. Nie obrażaj partnera, gdyż słowa mogą ranić. Regularnie przypominaj drugiej połówce o swoich uczuciach i nie bój się ich wyrażać – twój partner na pewno to doceni.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Czujesz ból w podbrzuszu? Zobacz, co może być jego przyczyną Męczy cię bezsenność? Powodem może być… źle dobrana poduszka! Koktajle odchudzające – kiedy po nie sięgać i jakie składniki wybierać? Alergia na mleko u niemowląt – sprawdź, jak ocenić ryzyko jej wystąpienia! Nawyki żywieniowe maluszka – jak je kształtować już na etapie rozszerzania diety? Czy niedobór magnezu zagraża dziecku w łonie matki? Wieczorne wyjście z koleżankami, wizyta u kosmetyczki, fryzjera - to mission impossible młodej mamy. Witamina D – kompendium wiedzy 3 pomysły na wyraziste smokey eye na sylwestra Jak ujędrnić skórę domowymi sposobami podczas odchudzania? Nie daj się zaskoczyć przeziębieniu i grypie Krem antycellulitowy i inne sposoby na cellulit Najczęstsze dolegliwości w ciąży. Co oznaczają? Czy się bać? Jak zwalczać? Krem antycellulitowy i inne sposoby na cellulit Suknie ślubne w stylu boho Problem ciężkich nóg – ta dolegliwość może cię dotyczyć, nawet jeśli nie nosisz szpilek! Kalendarz żywienia aktualny na każdy dzień roku – mamo, tato, poznaj nowe narzędzie 5 zabiegów, które musisz wykonać przed latem Cellulit? Zobacz dobry krem na cellulit Problem łysienia u mężczyzn - kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów? 5 najpiękniejszych kobiecych zapachów od Marca Jacobsa Suche, pękające pięty. Czy to tylko problem kosmetyczny? Na zawsze zapomnij o hybrydzie. Jej skutki nie są warte nawet efektu idealnych paznokci Jak często pierzesz ręczniki, ścierki kuchenne i pościel? Z pewnością zbyt rzadko!

Popularne w tym tygodniu:

Pajączek na plecy dla dzieci i dorosłych. Czy pomaga?