Przyprawy, które pomogą ci schudnąć

10. Zdrowy styl życiaNa chwilę obecną zdrowy styl życia staje się coraz popularniejszy, a nawet modny. Wiele rodzin decyduje się na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz przestrzeganie zasad racjonalnej diety. Celem tego jest uzyskanie optymalnego zdrowia oraz zgrabnej sylwetki. Czy wiedziałaś, że niektóre przyprawy mogą wspomóc twoją walkę z nadmiernymi kilogramami?
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

10. Zdrowy styl życia
Na chwilę obecną zdrowy styl życia staje się coraz popularniejszy, a nawet modny. Wiele rodzin decyduje się na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz przestrzeganie zasad racjonalnej diety. Celem tego jest uzyskanie optymalnego zdrowia oraz zgrabnej sylwetki. Czy wiedziałaś, że niektóre przyprawy mogą wspomóc twoją walkę z nadmiernymi kilogramami?

9. Przyprawy, a odchudzanieRóżnorodne przyprawy stosowane w twojej kuchni mogą przyczynić się do przyśpieszenia metabolizmu, a tym samym redukcji wagi ciała. Zostało to nawet udokumentowane badaniami naukowymi. Oczywiście stanowią one jedynie metodę wspomagająca odchudzanie. Warunkiem uzyskania optymalnych rezultatów jest przestrzeganie zasad zdrowego żywienia oraz regularne wykonywanie ćwiczeń.
Zdjęcie autorstwa sara marlowe / CC BY

9. Przyprawy, a odchudzanie
Różnorodne przyprawy stosowane w twojej kuchni mogą przyczynić się do przyśpieszenia metabolizmu, a tym samym redukcji wagi ciała. Zostało to nawet udokumentowane badaniami naukowymi. Oczywiście stanowią one jedynie metodę wspomagająca odchudzanie. Warunkiem uzyskania optymalnych rezultatów jest przestrzeganie zasad zdrowego żywienia oraz regularne wykonywanie ćwiczeń.

8. Żeń-szeńŻeń-szeń to powszechnie wykorzystywana przyprawa w wielu gospodarstwach domowych. Zawarte w nim substancje skutecznie pobudzają tempo metabolizmu. Jedno z badań klinicznych prowadzonych na myszach potwierdziło większą utratę wagi ciała u gryzoni, którym podawano żeń-szeń jako dodatek do żywności.
Zdjęcie żeń-szenia / Shutterstock

8. Żeń-szeń
Żeń-szeń to powszechnie wykorzystywana przyprawa w wielu gospodarstwach domowych. Zawarte w nim substancje skutecznie pobudzają tempo metabolizmu. Jedno z badań klinicznych prowadzonych na myszach potwierdziło większą utratę wagi ciała u gryzoni, którym podawano żeń-szeń jako dodatek do żywności.

7. Ostra paprykaOstre papryki rozgrzewają układ pokarmowy, a zawarta w ich składzie kapsaicyna stymuluje procesy trawienne. Poza tym, regularne spożywanie ostrych papryczek może się przyczynić do zwiększenia spalania kalorii przez organizm.
Zdjęcie autorstwa shankar s. / CC BY

7. Ostra papryka
Ostre papryki rozgrzewają układ pokarmowy, a zawarta w ich składzie kapsaicyna stymuluje procesy trawienne. Poza tym, regularne spożywanie ostrych papryczek może się przyczynić do zwiększenia spalania kalorii przez organizm.

6. Czarny pieprzTo przyprawa popularnie stosowana praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Badania naukowe sugerują, że czarny pieprz wspomaga utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Warto również wiedzieć, że w składzie pieprzu znajduje się piperyna, która usprawnia procesy spalania tłuszczy zalegających w organizmie.
Zdjęcie autorstwa gokalpiscan / CC BY

6. Czarny pieprz
To przyprawa popularnie stosowana praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Badania naukowe sugerują, że czarny pieprz wspomaga utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Warto również wiedzieć, że w składzie pieprzu znajduje się piperyna, która usprawnia procesy spalania tłuszczy zalegających w organizmie.

5. GorczycaGorczyca to główny składnik wykorzystywany do produkcji musztardy, która jest niezwykle dobra dla twojej sylwetki. Musztarda obniża poziom cukru we krwi oraz apetyt. Poza tym, pikantne składniki w niej zawarte zwiększają metabolizm nawet o 20%.
Zdjęcie autorstwa Jessica Spengler / CC BY

5. Gorczyca
Gorczyca to główny składnik wykorzystywany do produkcji musztardy, która jest niezwykle dobra dla twojej sylwetki. Musztarda obniża poziom cukru we krwi oraz apetyt. Poza tym, pikantne składniki w niej zawarte zwiększają metabolizm nawet o 20%.

4. KurkumaW przyprawie tej zawarta jest kurkumina, która zmniejsza zdolność organizmu do magazynowania tkanki tłuszczowej. Kurkuma jako składnik codziennej diety może się zatem przyczynić do obniżenia zawartości tłuszczu w organizmie i zmniejszenia ogólnej masy ciała.
Zdjęcie autorstwa Steven Jackson / CC BY

4. Kurkuma
W przyprawie tej zawarta jest kurkumina, która zmniejsza zdolność organizmu do magazynowania tkanki tłuszczowej. Kurkuma jako składnik codziennej diety może się zatem przyczynić do obniżenia zawartości tłuszczu w organizmie i zmniejszenia ogólnej masy ciała.

3. CynamonKażdy doskonale zna przyjemny aromat i smak cynamonu. Przyprawa ta jest bogata w przeciwutleniacze, które obniżają poziom cukru we krwi, a tym samym redukują chęć podjadania między posiłkami.
Zdjęcie autorstwa weinstock / CC BY

3. Cynamon
Każdy doskonale zna przyjemny aromat i smak cynamonu. Przyprawa ta jest bogata w przeciwutleniacze, które obniżają poziom cukru we krwi, a tym samym redukują chęć podjadania między posiłkami.

2. ImbirImbir wykazuje właściwości przeciwzapalne i rozgrzewające. Badania kliniczne sugerują, że przyprawa ta wykazuje również własności termogeniczne, czyli usprawnia procesy spalania tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie autorstwa PDPics / CC BY

2. Imbir
Imbir wykazuje właściwości przeciwzapalne i rozgrzewające. Badania kliniczne sugerują, że przyprawa ta wykazuje również własności termogeniczne, czyli usprawnia procesy spalania tkanki tłuszczowej.

1. KardamonKardamon zaliczany jest do grupy naturalnych termogeników, które skutecznie pobudzają procesy metaboliczne w organizmie. Co więcej, przyprawa ta może zredukować apetyt na słodkie i niezdrowe przekąski.
Zdjęcie autorstwa weinstock / CC BY

1. Kardamon
Kardamon zaliczany jest do grupy naturalnych termogeników, które skutecznie pobudzają procesy metaboliczne w organizmie. Co więcej, przyprawa ta może zredukować apetyt na słodkie i niezdrowe przekąski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Owocowe maseczki. Zrób je sama Poznaj zaskakujący wpływ orgazmu na zdrowie Dlaczego oleje roślinne? Oszukać głód Sześć zdrowych zwyczajów, które zmienią twoje życie! Rumieńce nie tylko ze wstydu Miesiączka w różnych okresach życia Inwestycja w ciało – czy drożej znaczy lepiej? Niewinne świeczki też mogą być niebezpieczne dla zdrowia Kogo poślubić, aby długo żyć? Mam drugi podbródek. List do Dermatologa Gdy skóra traci elastyczność

Popularne w tym tygodniu:

Pestka z awokado – nie wyrzucaj jej do kosza! Drożdżyca pochwy – wstydliwy problem kobiet 5 nieoczywistych zalet mleka mamy – karmienie piersią się opłaca! Kosmetyki a płyny biobójcze do dezynfekcji rąk – poznaj płyn do dezynfekcji Trisept MAX i sprawdź, co je różni!