Tanie gadżety, które pomogą ci ćwiczyć

9. Domowa siłownia nie musi być drogaKto ma w domu miejsce i pieniądze na osobistą siłownię? Niewiele osób. Jednak najbardziej efektywne sprzęty do ćwiczeń wcale nie są drogie! Być może masz już w domu matę, hantle czy DVD z aerobikiem, ale jest jeszcze wiele innych rzeczy, które przyniosą świetne rezultaty.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Domowa siłownia nie musi być droga
Kto ma w domu miejsce i pieniądze na osobistą siłownię? Niewiele osób. Jednak najbardziej efektywne sprzęty do ćwiczeń wcale nie są drogie! Być może masz już w domu matę, hantle czy DVD z aerobikiem, ale jest jeszcze wiele innych rzeczy, które przyniosą świetne rezultaty.

8. Hula-hopWiemy, jak ważne są ćwiczenia obszaru lędźwiowo-miedniczno-biodrowego – poprawiają postawę ciała i eliminują ból w krzyżu. Poza tym chcemy osiągnąć smukłą talię, prawda? Dobrym sposobem na wypracowanie tych obszarów są ćwiczenia z hula-hop. Kiedy nabierzesz wprawy, możesz za jego pomocą ćwiczyć też ręce i nogi. Na początek umieść hula-hop w talii i poruszając biodrami, kręć nim przez 1-2 minuty po 1-3 razy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Hula-hop
Wiemy, jak ważne są ćwiczenia obszaru lędźwiowo-miedniczno-biodrowego – poprawiają postawę ciała i eliminują ból w krzyżu. Poza tym chcemy osiągnąć smukłą talię, prawda? Dobrym sposobem na wypracowanie tych obszarów są ćwiczenia z hula-hop. Kiedy nabierzesz wprawy, możesz za jego pomocą ćwiczyć też ręce i nogi. Na początek umieść hula-hop w talii i poruszając biodrami, kręć nim przez 1-2 minuty po 1-3 razy.

7. Tubing, czyli guma gimnastycznaTrening z tubingiem jest bezpieczny i urozmaici domowe ćwiczenia. Tubing możesz stosować, np. do przysiadów. Stań na gumie z lekko rozstawionymi nogami, trzymając rączki. Następnie obniż ciało, tak jakbyś miała usiąść zaraz na krześle. Kiedy uda znajdą się w pozycji równoległej do podłogi, wyprostuj nogi, a tubing dodatkowo doda oporu, kiedy będziesz powracać do pozycji wyjściowej. Za pomocą takich ćwiczeń wypracujesz nogi i pośladki. Ćwiczenie powtarzaj 7x2.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

7. Tubing, czyli guma gimnastyczna
Trening z tubingiem jest bezpieczny i urozmaici domowe ćwiczenia. Tubing możesz stosować, np. do przysiadów. Stań na gumie z lekko rozstawionymi nogami, trzymając rączki. Następnie obniż ciało, tak jakbyś miała usiąść zaraz na krześle. Kiedy uda znajdą się w pozycji równoległej do podłogi, wyprostuj nogi, a tubing dodatkowo doda oporu, kiedy będziesz powracać do pozycji wyjściowej. Za pomocą takich ćwiczeń wypracujesz nogi i pośladki. Ćwiczenie powtarzaj 7x2.

6. Kij fitnessNie musisz mieć profesjonalnego kija do ćwiczeń, wystarczy kij od miotły lub podobny. Używać go możesz do przysiadów, skrętów tułowia i wielu innych ćwiczeń. W przypadku przysiadów trzymaj kij nad głową, aby pracować nad mięśniami nóg, pośladków i brzucha. Możesz też trzymać go na ramionach z tyłu i ćwiczyć skręty tułowia, aby wzmocnić mięśnie skośne.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Kij fitness
Nie musisz mieć profesjonalnego kija do ćwiczeń, wystarczy kij od miotły lub podobny. Używać go możesz do przysiadów, skrętów tułowia i wielu innych ćwiczeń. W przypadku przysiadów trzymaj kij nad głową, aby pracować nad mięśniami nóg, pośladków i brzucha. Możesz też trzymać go na ramionach z tyłu i ćwiczyć skręty tułowia, aby wzmocnić mięśnie skośne.

5. RęcznikRęcznik z ćwiczeniami kojarzy się jedynie w kontekście wycierania potu z twarzy, ale może on też pomagać w rozciąganiu. Przykładowo, w pozycji leżącej, trzymając ręcznik w obu dłoniach, zaczep go za stopy i przyciągaj nogi do siebie – ćwiczysz w ten sposób ścięgno podkolanowe.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Ręcznik
Ręcznik z ćwiczeniami kojarzy się jedynie w kontekście wycierania potu z twarzy, ale może on też pomagać w rozciąganiu. Przykładowo, w pozycji leżącej, trzymając ręcznik w obu dłoniach, zaczep go za stopy i przyciągaj nogi do siebie – ćwiczysz w ten sposób ścięgno podkolanowe.

4. Platforma do balansowaniaPlatformy do balansowania świetnie sprawdzają się dla osób na każdym poziomie zaawansowania. W przypadku początkujących platforma ta pomaga w ćwiczeniach równowagi, co wpływa na poprawną postawę ciała oraz wzmocnienie mięśni obszaru lędźwiowo-miedniczno-biodrowego. Osoby zaawansowane mogą używać platformy do utrudnienia opanowanych ćwiczeń.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Platforma do balansowania
Platformy do balansowania świetnie sprawdzają się dla osób na każdym poziomie zaawansowania. W przypadku początkujących platforma ta pomaga w ćwiczeniach równowagi, co wpływa na poprawną postawę ciała oraz wzmocnienie mięśni obszaru lędźwiowo-miedniczno-biodrowego. Osoby zaawansowane mogą używać platformy do utrudnienia opanowanych ćwiczeń.

3. Makaron piankowy
Makaron piankowy może być używany także poza basenem. Połóż makaron piankowy na podłodze i połóż się na nim, tak aby znajdował się pomiędzy twoimi łopatkami, pod karkiem. Następnie rozluźnij łopatki i opuść je na podłogę, aby rozciągać mięśnie piersi. Utrzymuj się w tej pozycji 2-3 minuty.

2. PiłkiNawet piłka do tenisa może złagodzić spięcie mięśni – stosuj ją do masażu, trzymając pomiędzy ścianą a plecami. Dość powszechne stały się również piłki do ćwiczeń o średnicy 45-85 cm, ponieważ nadają się dla każdego, ćwiczenia z nimi nie obciążają stawów i wzmacniają mięśnie.
Zdjęcie autorstwa Keith Allison / CC BY

2. Piłki
Nawet piłka do tenisa może złagodzić spięcie mięśni – stosuj ją do masażu, trzymając pomiędzy ścianą a plecami. Dość powszechne stały się również piłki do ćwiczeń o średnicy 45-85 cm, ponieważ nadają się dla każdego, ćwiczenia z nimi nie obciążają stawów i wzmacniają mięśnie.

1. SkakankaSkakanka świetnie nadaje się do ćwiczeń koordynacyjnych oraz kardio. W godzinę możesz spalić nawet 700 kalorii. Skacz na skakance przez minutę i odpoczywaj przez 15 sekund – ćwiczenie powtórz 4 razy. Jeśli to za proste dla ciebie, skacz przez 3 minuty i odpoczywaj przez 1, powtarzaj ćwiczenie 4 razy. Jeśli masz problemy ze stawami, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń ze skakanką.
Zdjęcie autorstwa Bailey Weaver / CC BY

1. Skakanka
Skakanka świetnie nadaje się do ćwiczeń koordynacyjnych oraz kardio. W godzinę możesz spalić nawet 700 kalorii. Skacz na skakance przez minutę i odpoczywaj przez 15 sekund – ćwiczenie powtórz 4 razy. Jeśli to za proste dla ciebie, skacz przez 3 minuty i odpoczywaj przez 1, powtarzaj ćwiczenie 4 razy. Jeśli masz problemy ze stawami, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń ze skakanką.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

6 faktów i mitów na temat higieny wzroku 10 sposobów na zdrowy biust "Myśl i bogać się dla kobiet" Sharon Lechter - recenzja W jaki sposób rozpoznać objawy sepsy? Zobacz jakie są przyczyny i jak wygląda leczenie posocznicy Makijaż w stylu Angie Czy produkty light są zdrowe? Jesień - idealny moment, by pozbyć się przebarwień! Powiedz STOP przebarwieniom z NovaClear WHITEN i przywitaj wiosnę piękną skórą Wysokość... Ekscytująca czy przerażająca? Transplantologia – co na jej temat myślą Polacy? USG. Jak przygotować się do badania? Sprawdź, co pomoże przy alergii wziewnej Mieszanie alkoholi