Spraw, by twój mąż przestał chrapać

8. Rozpoznaj problemPierwszym krokiem do zwalczenia chrapania jest uświadomienie mężowi istnienia problemu. Jeżeli nie dowierza, nagraj dźwięki wydawane przez niego w czasie snu.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

8. Rozpoznaj problem
Pierwszym krokiem do zwalczenia chrapania jest uświadomienie mężowi istnienia problemu. Jeżeli nie dowierza, nagraj dźwięki wydawane przez niego w czasie snu.

7. Poznaj przyczynę chrapaniaPodczas gdy chrapanie przeważnie nie jest groźną przypadłością, niekiedy może świadczyć o poważnej chorobie, takiej jak bezdech senny. Prowadzi on do zatrzymania oddechu, co skutkuje charakterystycznymi dźwiękami i zaburzeniem rytmu snu. Dokładną przyczynę chrapania określi specjalista w ośrodku zajmującym się problemami ze snem.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

7. Poznaj przyczynę chrapania
Podczas gdy chrapanie przeważnie nie jest groźną przypadłością, niekiedy może świadczyć o poważnej chorobie, takiej jak bezdech senny. Prowadzi on do zatrzymania oddechu, co skutkuje charakterystycznymi dźwiękami i zaburzeniem rytmu snu. Dokładną przyczynę chrapania określi specjalista w ośrodku zajmującym się problemami ze snem.

6. Wylecz infekcjęJeżeli dolegliwość pojawia się najczęściej w towarzystwie przeziębień, najprawdopodobniej wynika z niedrożności dróg oddechowych. Dokuczliwe objawy, takie jak katar, zmuszają męża do oddychania ustami, co może zakończyć się chrapaniem. W takiej sytuacji konieczne jest wyleczenie schorzenia.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

6. Wylecz infekcję
Jeżeli dolegliwość pojawia się najczęściej w towarzystwie przeziębień, najprawdopodobniej wynika z niedrożności dróg oddechowych. Dokuczliwe objawy, takie jak katar, zmuszają męża do oddychania ustami, co może zakończyć się chrapaniem. W takiej sytuacji konieczne jest wyleczenie schorzenia.

5. Zadbaj o zdrowe odżywienieAlkohol może pogłębiać nocną dolegliwość, podobnie jak duże kolacje spożywane tuż przed snem. Zmiana nawyków żywieniowych może zmniejszyć dokuczliwość chrapania.
Zdjęcie mężczyzn / Shutterstock

5. Zadbaj o zdrowe odżywienie
Alkohol może pogłębiać nocną dolegliwość, podobnie jak duże kolacje spożywane tuż przed snem. Zmiana nawyków żywieniowych może zmniejszyć dokuczliwość chrapania.

4. Zadbaj o zdrową wagęZachęć męża do utraty nadmiaru kilogramów. Szczuplejsza sylwetka wiąże się z poszerzeniem dróg oddechowych i zmniejszeniem głośności oddychania.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

4. Zadbaj o zdrową wagę
Zachęć męża do utraty nadmiaru kilogramów. Szczuplejsza sylwetka wiąże się z poszerzeniem dróg oddechowych i zmniejszeniem głośności oddychania.

3. Nakłoń męża do spania na bokuW walce z chrapaniem skuteczna okazać się może odpowiednia pozycja snu. Jeżeli mąż chrapie zawsze, gdy leży na plecach, należy nauczyć go spania na boku. W tym celu można przyszyć kieszonkę do tylnej części jego piżamy i włożyć do niej niewielką piłeczkę.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

3. Nakłoń męża do spania na boku
W walce z chrapaniem skuteczna okazać się może odpowiednia pozycja snu. Jeżeli mąż chrapie zawsze, gdy leży na plecach, należy nauczyć go spania na boku. W tym celu można przyszyć kieszonkę do tylnej części jego piżamy i włożyć do niej niewielką piłeczkę.

2. Wietrz sypialnięAby zmniejszyć natężenie chrapania, przed snem należy wywietrzyć sypialnię. W ten sposób błona śluzowa pokrywająca drogi oddechowe pozostanie odpowiednio nawilżona, co zmniejszy ryzyko chrapania.
Zdjęcie sypialni / Shutterstock

2. Wietrz sypialnię
Aby zmniejszyć natężenie chrapania, przed snem należy wywietrzyć sypialnię. W ten sposób błona śluzowa pokrywająca drogi oddechowe pozostanie odpowiednio nawilżona, co zmniejszy ryzyko chrapania.

1. Nakłoń męża do rzucenia paleniaNajwyższa pora, aby mąż przestał palić papierosy. Nikotyna może bowiem powodować zaleganie śliny, podrażnienia i obrzęk śluzówki dróg oddechowych. Zmiany te skutecznie utrudniają swobodne oddychanie.
Zdjęcie papierosa / Shutterstock

1. Nakłoń męża do rzucenia palenia
Najwyższa pora, aby mąż przestał palić papierosy. Nikotyna może bowiem powodować zaleganie śliny, podrażnienia i obrzęk śluzówki dróg oddechowych. Zmiany te skutecznie utrudniają swobodne oddychanie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Białko w diecie Rzucanie palenia: poczuj korzyści Sposoby na trądzik na plecach Wkładka wewnątrzmaciczna. Czy warto ją zakładać? 10 oznak, po których poznasz, że jest w tobie zakochany Kosmetyki. Zrób to sama Tatuaże z henny dla chorych na raka Joga w domu 10 sposobów na lepszą koncentrację Witaminy na wzmocnienie Przetrwać mróz, czyli sposoby na ogrzanie się Która dieta najlepsza?