Spraw, by inni cię pokochali

8. Zadbaj o mowę ciałaCiało może mówić więcej niż słowa, postaraj się więc przybrać odpowiednią pozycję podczas rozmowy. Najlepiej skierować się twarzą do rozmówcy i lekko pochylić w jego kierunku, pamiętając o kontakcie wzrokowym. Niewskazane przed sobą torebki lub teczki.
Zdjęcie kobiet / Shutterstock

8. Zadbaj o mowę ciała
Ciało może mówić więcej niż słowa, postaraj się więc przybrać odpowiednią pozycję podczas rozmowy. Najlepiej skierować się twarzą do rozmówcy i lekko pochylić w jego kierunku, pamiętając o kontakcie wzrokowym. Niewskazane przed sobą torebki lub teczki.

7. Uśmiechaj sięMoże to brzmieć banalnie, jednak uśmiech naprawdę sprawia, że wydajemy się bardziej przyjaźni i przystępni. Dodatkowo, naukowcy dowodzą, że uśmiechanie się to skuteczna metoda na poprawę nastroju.
Zdjęcie autorstwa Nan Palmero / CC BY

7. Uśmiechaj się
Może to brzmieć banalnie, jednak uśmiech naprawdę sprawia, że wydajemy się bardziej przyjaźni i przystępni. Dodatkowo, naukowcy dowodzą, że uśmiechanie się to skuteczna metoda na poprawę nastroju.

6. Proś o przysługiJeżeli rozmawiasz z nowym znajomym, poproś o coś niezobowiązującego – na przykład o polecenie dobrej restauracji. W ten sposób pokażesz, że cenisz jego opinię i masz do niego zaufanie.
Zdjęcie kobiet / Shutterstock

6. Proś o przysługi
Jeżeli rozmawiasz z nowym znajomym, poproś o coś niezobowiązującego – na przykład o polecenie dobrej restauracji. W ten sposób pokażesz, że cenisz jego opinię i masz do niego zaufanie.

5. Słuchaj innychPodczas gdy spotykając nowe osoby staramy się być duszami towarzystwa, więcej korzyści przynieść może słuchanie. Słuchając dajesz bowiem drugiej osobie do zrozumienia, że jest zabawna i interesująca.
Zdjęcie kobiet / Shutterstock

5. Słuchaj innych
Podczas gdy spotykając nowe osoby staramy się być duszami towarzystwa, więcej korzyści przynieść może słuchanie. Słuchając dajesz bowiem drugiej osobie do zrozumienia, że jest zabawna i interesująca.

4. Śmiej się z siebieW ten sposób pokażesz, że masz dystans do własnej osoby i sprawisz, że druga osoba poczuje się bardziej komfortowo w twoim towarzystwie. Osoby potrafiące śmiać się z siebie z łatwością nawiązują przyjaźnie. Uważaj jednak, aby nie przeholować, w szczególności w towarzystwie mało znanej osoby.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Śmiej się z siebie
W ten sposób pokażesz, że masz dystans do własnej osoby i sprawisz, że druga osoba poczuje się bardziej komfortowo w twoim towarzystwie. Osoby potrafiące śmiać się z siebie z łatwością nawiązują przyjaźnie. Uważaj jednak, aby nie przeholować, w szczególności w towarzystwie mało znanej osoby.

3. Okazuj wrażliwośćJeżeli chodzi o pytania osobiste, warto zachować ostrożność. W przypadku, gdy poznajemy nową osobę, nie wiemy, co dzieje się w jej życiu osobistym. Dla przykładu, pytając o pracę możemy sprawić przykrość osobie, która niedawno straciła zatrudnienie.
Zdjęcie kobiet / Shutterstock

3. Okazuj wrażliwość
Jeżeli chodzi o pytania osobiste, warto zachować ostrożność. W przypadku, gdy poznajemy nową osobę, nie wiemy, co dzieje się w jej życiu osobistym. Dla przykładu, pytając o pracę możemy sprawić przykrość osobie, która niedawno straciła zatrudnienie.

2. Powiedz coś o sobiePodczas gdy niewskazane jest mówienie wyłącznie o sobie, nie warto także unikać odpowiedzi na pytania, które zwykle padają, gdy poznajemy nową osobę. Zdradzając osobisty szczegół wzbudzimy zainteresowanie rozmówcy, który zapragnie lepiej nas poznać.
Zdjęcie kobiet / Shutterstock

2. Powiedz coś o sobie
Podczas gdy niewskazane jest mówienie wyłącznie o sobie, nie warto także unikać odpowiedzi na pytania, które zwykle padają, gdy poznajemy nową osobę. Zdradzając osobisty szczegół wzbudzimy zainteresowanie rozmówcy, który zapragnie lepiej nas poznać.

1. Okazuj sympatięWystarczy użyć odpowiedniego tonu głosu, złożyć życzenia z okazji urodzin lub, jeżeli uważasz to za stosowne, uściskać drugą osobę. Gestem takim pokażesz, że cenisz waszą znajomość.
Zdjęcie autorstwa Robbie Grubbs / CC BY

1. Okazuj sympatię
Wystarczy użyć odpowiedniego tonu głosu, złożyć życzenia z okazji urodzin lub, jeżeli uważasz to za stosowne, uściskać drugą osobę. Gestem takim pokażesz, że cenisz waszą znajomość.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Wiosenne porządki Najczęstsze powody, dla których się przejadasz W sypialni po afrodyzjaku 6 trendów w manicure na wiosnę 2017 Zadbaj o swoje ciśnienie Rezonans magnetyczny - wykrywacz chorób Poznaj 3 dziwne czynniki, które wzbudzają pożądanie u płci przeciwnej! Produkty, które pozbawią cię energii Szminka zdradzi kim jesteś.... Miód dla urody Powrót do zdrowia po udarze możliwy. Wszystko dzięki małej roślinie Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi

Popularne w tym tygodniu:

Pestka z awokado – nie wyrzucaj jej do kosza! Drożdżyca pochwy – wstydliwy problem kobiet 5 nieoczywistych zalet mleka mamy – karmienie piersią się opłaca!