Przyjaźń czy kochanie?
KAROLINA • dawno temuRelacja człowieka wobec innych jest jedną z tych rzeczy, których mimo ogromnych chęci nie sposób uniknąć. Już bowiem rodząc się, nie jesteśmy izolowani, bo obok nas pojawiają się rodzice stanowiący przynajmniej na początku ogromny i nierzadko jedyny autorytet. Tak więc życie w społeczeństwie jest dla nas czymś zupełnie naturalnym, co nie oznacza, że zupełnie jasnym i prostym. Okazuje się bowiem, że łączyć nas mogą z innymi ludźmi inne relacje niżbyśmy tego oczekiwali, co wyraźnie i bezpośrednio wpływa na ich skomplikowanie. I chociaż nowe sposoby komunikowania, jak na przykład nawiązywanie znajomości w Internecie, są jakąś alternatywą dla osobistych spotkań pełnych emocji, to także tego typu relacje narażone są na brak klarowności. Przyczyn takiego stanu rzeczy można wskazać ogromnie wiele. Z jednej strony mamy do czynienia z takim, a nie innym typem charakterologicznym, który uwielbia bądź nie znosi mówić o swoich uczuciach i emocjach. Obok tego niewątpliwie duże znaczenie ma niska samoocena potęgująca obawę przez zranieniem. I tak na przykład, darząc kogoś uczuciem, nie jesteśmy w stanie tego wyrazić i czekamy, aż ktoś pierwszy się zadeklaruje, lecz może także zdarzyć się i tak, że tracimy szansę na ciekawą znajomość. Jedną z bardziej skomplikowanych relacji między mężczyzną a kobietą jest przyjaźń będąca na granicy miłości. Wiele bliskich sobie osób zastanawia się, czy to jest przyjaźń, czy kochanie. Być może po przeczytaniu poniższego artykułu będziesz pewniejsza swoich uczuć.
Co to jest przyjaźń?
Odpowiedź na pytanie,co to jest przyjaźń, nie może być trudna, jednak jeśli postawimy sobie za cel wskazanie cech różniących ją od miłości, sprawa wymaga poważnego rozważenia. Już na początku należy zaznaczyć, że przyjaźń i miłość wcale nie muszą się wzajemnie wykluczać. Jedni uważają, że dopiero z przyjaźni może narodzić się miłość, natomiast inni zupełnie inaczej twierdzą, iż miłość to przyjaźń, w którą przeobraziły się wzajemna fascynacja i namiętność. Jednakże jak rozpoznać, czy to jest przyjaźń, czy kochanie? Przyjaźń to relacja bliskich sobie osób, które uwielbiają ze sobą przebywać. Definicji tego związku jest wiele i wydaje się, że żadna z nich nie jest do końca poprawna. To od nas samych zależy bowiem, czy z przyjacielem będziemy się spotykać raz na dwa dni, czy też będziemy potrafili się przyjaźnić z osobą reprezentującą płeć przeciwną. Istnieją opinie, zgodnie z którymi nie ma możliwości, aby kobieta mogła przyjaźnić się z mężczyzną i żadne z nich nie liczyło na przekształcenie się tej relacji w miłość. Takie sytuacje bardzo trudno jest rozwiązać, a kiedy pojawia się niepowodzenie, wydaje się, że dalsza przyjaźń jest już zupełnie niemożliwa. Znacznie łatwiej jest już na samym początku ustalić reguły gry, jednakże staną się one bezskuteczne, gdy dopadnie nas prawdziwe uczucie miłości. Jeżeli nie wiesz, czy twój przyjaciel cię kocha, czy lubi,zobacz, co to jest miłość i czym różni się ukochany od przyjaciela.
Co to jest miłość?
Podstawową rzeczą różniącą przyjaźń od miłości jest pojawienie się między dwojgiem ludzi namiętności. Oczywiście sprawa nie jest tak prosta, kiedy druga osoba mimo jej istnienia nie daje żadnych oznak. Możesz spróbować zatem sama dyskretnie, niby przypadkowo zbliżyć się do przyjaciela i sprawdzić, czy rzeczywiście żadna chemia was nie łączy. Musisz jednak liczyć się także z tym, że być może poczuje się on zbyt skrępowany, dlatego też nie da niczego po sobie poznać. Obok pojawienia się namiętności możesz spróbować wzbudzić zazdrość. Niestety część niedojrzałych przyjaciół albo typowych egoistów nie cieszy się szczęściem innych, dlatego próba ta także może okazać się nieporozumieniem. Wydaje się, że najłatwiej jest przeprowadzić szczerą rozmowę z bliską nam osobą, jednakże jej podjęcie może także zakończyć przyjaźń, dlatego wiele osób zupełnie z niej rezygnuje, ciesząc się tym, że przynajmniej z ukochanym się przyjaźni i jest w miarę blisko. Jak widać, nie ma uniwersalnej recepty na to, by rozpoznać czy ktoś nas tylko lubi, czy już kocha, co więcej, czasami sami nie potrafimy dokładnie określić, co czujemy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze