Właściwości kopru włoskiego
DAMIESA • dawno temuAromatyczne zioław zdrowej diecie powinny jak najczęściej wypierać tak niezdrowe dodatki jak np. sól, która zatrzymuje wodę w organizmie i utrudnia odchudzanie. Przekrój rodzajów zielonych i aromatycznych dodatków do sosów, zup czy sałatek jest ogromny. Dziś zajmiemy się jednak właściwościami kopru włoskiego.
Koper włoski — działanie
Przyprawa powinna gościć na naszych stołach jak najczęściej. Zbawiennie działa bowiem na przewód pokarmowy, regulując jego prawidłowe funkcjonowanie, pomaga przy wzdęciach, nadmiernej fermentacji w jelitach, a także kolce czy niestrawnościach. Ma także działanie moczopędne, co z kolei sprawia, że szybciej pozbywamy się z organizmu szkodliwych toksyn. Jeśli nie potrafmy przekonać się do niego w czystej postaci, można przygotować z niego napar do picia.
Koper włoski zastosowanie
Zazwyczaj używamy go jako dodatek do kiszonych ogórków. Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie go do potraw obiadowych będzie świetnie smakować z młodymi ziemniakami, owocami morza, rybami, a także jako dodatek do sosów lub sałatek. Warto także stosować go jako zamiennik szczypiorku podczas przygotowania twarożku ze śmietaną.
Co ciekawe, jego łodygi mają smak podobny do anyżu, a więc nadadzą się jako dodatek do ciast czy dań rybnych. Dodatkowo warto wiedzieć, że systematyczne żucie kopru jest skuteczną metodą na świeży oddech.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze